Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 01 Haziran 2019 388 Okunma

Bayram öncesinde otobüs bilet fiyatlarına yapılan zam tepki çekti

Bu yıl 9 gün sürecek Ramazan Bayram tatilini Şereflikoçhisar’lılar genellikle ilçede geçirecek. Özel otomobili olmayanlar ise çoğunlukla yine şehirlerarası otobüsü tercih edecek. Ancak yaşanacak yoğunluk öncesinde çoğu otobüs firması bilet ücretlerine zam yaptı. İlçemizin tek firması olan Tuzgölü Seyahat firması da zam modasına uydu. Bayram öncesine kadar 25 lira olan bilet fiyatları yüzde 20 lik zamla 30 liraya yükseltildi. Vatandaşlar yapılan bu zamma tepki gösterdiler. Özellikle Ankara seyahatlerinde ilçede faaliyetine devam eden tek firma Tuzgölü Seyehat’i tercih ettiklerini belirten vatandaşlar ‘Bizler ilçenin tek firması ayakta kalsın diye seyahatlerimizi bu firma ile yapıyoruz. İlçemiz E-90 karayolunun geçiş noktasında. Bu yoldan gün içerisinde ülkenin her yerine yüzlerce otobüs geçiyor. Otobüs firmalarının ortak noktası ise Ankara. Bizler bu otobüs firmalarını tercih etmeyerek kendi firmamız ile seyahat ediyorduk. Fakat bayram öncesinde yapılan bu zam furyasına bizim firmamız da katıldı. Bir liranın hesabının yapıldığı bu dönemde yapılan bu zam firmamıza yakışmadı’ dediler.

‘Asıl hedef biziz’

Sosyal medya hesaplarından firma yetkililerine seslenen öğrenciler, “Bu kadar fahiş rakamlarla zam yapılması kabul edilir gibi değil. Bu nasıl zam anlayışı, biz geçimini zar zor sürdürebilen öğrenciler merak içindeyiz?” diyerek firmalara tepki gösterdi. Zamda en büyük mağduriyeti kendilerinin yaşadığını ve asıl hedefin kendileri olduğunu ifade eden öğrenciler, “Tamam akaryakıtta zam yapılıyor ama bu kadar da değil ki. Hem biz öğrencilerin hiçbir suçu yokken firmalar tarafından harçlığımıza göz konuluyor. Şimdiye kadar akaryakıta zam yoktu da bayram öncesi mi zam yapıldı? Tüm yetkililere sesleniyoruz, yapılan yüzde 20 lik zam görülmüş değil, müdahale edilmeli” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo