166 Büyükbaş Hayvan İcralık Oldu

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 23 Nisan 2019 531 Okunma
166 Büyükbaş Hayvan İcralık Oldu

İlçemizde özel bir çiftliğe ait çeşitli ırklardan 166 büyükbaş hayvan mal sahibinin borçları nedeni ile icralık oldu.  Hayvanların 2 Mayıs Çarşamba günü değerinin yüzde 50’si olan açılış fiyatıyla açık arttırma usulü ile satılacağı öğrenildi.

İcraburada.com da yayınlanan şartnameye göre; İlçemizde tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren özel bir şirkete ait toplam 166 büyükbaş hayvan icralık oldu. 2 Mayıs Perşembe günü Şereflikoçhisar İcra Dairesi tarafından satışa çıkacak olan büyükbaş hayvanların, değerinin yüzde 50’si olan açılış fiyatıyla açık arttırma usulünde satılacağı bildirildi.

Siteden alınan bilgiye göre; büyükbaş hayvanların içerisinde Montofon erkek, yerli dişi, Simental dişi, Holstein dişi, DAK erkek, Sim erkek ırkı hayvan ve 10 yeni doğmuş sağlıklı hayvan bulunduğu belirtildi. Ayrıca, her birine 3 bin 500 TL ile 11 bin 700 TL arasında değer biçilen hayvanların, kulak küpelerinin de bulunduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com Genel Müdürü Caner Çakı, “Toplam 166 çeşitli ırklarda büyükbaş hayvan icradan satışa çıkacak. İhaleye katılım sağlayacak olanların ihale tarihinde alacakları hayvanları görme fırsatı olacaktır. Bu tür ihalelere genelde aynı sektörde faaliyet gösteren ve büyükbaş hayvan yetiştirmek için tesisi bulunan kişi veya şirketlerin yoğun ilgisi olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo