49/39 BAŞKAN MUSTAFA ALICI

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 01 Haziran 2019 320 Okunma
49/39 BAŞKAN MUSTAFA ALICI

Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kongresinde Celal Ünsal devri kapandı

Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kongresini yaptı. Mayıs ayı başında Celal Ünsal’ın genel merkez tarafından görevden el çektirilmesi ile başlayan süreç tamamlandı. Genel Merkez tarafından geçici heyete başkanlık yapan Erdoğan Doğan yönetimi 26 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre tarihi belirledi. İlk resmi başvuru Mahmut Gündoğan tarafından yapılırken Mustafa Alıcı, Mahmut Celal Ünsal ve Vedat Ünsal adaylıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongre öncesinde Mahmut Gündoğan ve Vedat Ünsal adaylıktan çekildi. 53 delegenin imzası ile yeterli çoğunluğun sağlandığı kongrede Mustafa Alıcı ve Celal Ünsal ilçe başkanlığı için yarıştı. Olağanüstü Kongrenin Divan başkanlığını Ali Hikmet Akıllı, Başkan Yardımcılığını Dudu Şimşek ve Hüseyin Güçlü yaptı. Kongreye CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Çubuk, Akyurt, Evren ilçe başkanları, eski Milletvekili Tevfik Koçak ve çok sayıda partili katıldı. 2 Mayıs’ta ilçe başkanlığı görevini devralan geçici kurul başkanı Erdoğan Doğan tüm üyelere teşekkür ederek ‘2 Mayıs’ta genel merkezimiz tarafından belirlenen 4 kişilik geçici kurul olarak ilçede görevi üstlendik. 25 günlük bu süreç içerisinde ilgisini yardımını bizlerden esirgemeyen partililerimize teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olan ilçe yönetimine başarılar diliyorum’ dedi. İki adayla gidilen başkanlık yarışında partililere seslenen Celal Ünsal

‘Bayrağı asla yere düşürmedik’

‘Sizler bu salona gelirken iktidar olanaklarından pay alalım diye gelmediniz. Sizler bugün buraya Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini Sivas Kongresinde attığı k9urtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkmaya geldiniz. Sizler bugün buraya bu topraklarda Cumhuriyet Halk Partisi ile geleceği kurabileceğimize inandığınız için geldiniz. Sizler bugün buraya bu ülkede çağdaş yaşamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini ancak Cumhuriyet Halk Partisi ile gerçekleşeceğine inandığınız için geldiniz. Bizlerde görevde bulunduğumuz süre içerisinde iktidar partisi ve cemaatlerin en güçlü olduğu dönemlerde hiçbir baskı ve sindirmeye boyun eğmeden partimizin bayrağını onur ve namusumuzla dalgalandırarak bu günlere geldik ve bu bayrağı asla yere düşürmedik. Ne mutlu ki bugün burada birden fazla adayla seçimlere giderek mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinde parti içi demokrasiyi canlı tutuyor ve ilçemize örnek olacak şekilde demokrasi şöleni yaşatıyoruz. Seçimi alan kim olursa olsun kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir.  Ne olursa olsun günün sonunda kucaklaşacağız. Bazıları bize bölündü diyecek biz inadına el ele olacağız. Bazıları bize parçalandılar derken bizim bir bütünün parçaları olduğumuz gerçeğinden hiçbirimiz şaşmayacağız. Kucaklamaya mecburuz. El ele olmaya mecburuz. Birlik bütünlük içinde olmaya mecburuz. Bizi sindirmeye çalıştılar, bizleri ezmeye çalıştılar ama biz haktan ve hukuktan yana olandık. Bu şölene bu demokrasi şölenine geldiğiniz, katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Diğer arkadaşa  başarılar diliyorum’ dedi.

 

‘İlçe teşkilatı yanlış kararlar aldı’

Ünsal’ın ardından konuşma yapan Mustafa Alıcı ’31 Mart seçimlerinde Ak Partili politikacıların söylemlerini ülkenin bekası üzerine kurmuş, cumhur ittifakı dışındaki partilerin vatan hainliği, zillet illet olarak nitelendirilmesini şiddetle kınıyorum. Bu asil Türk Milleti, bu söylemlerin cezasını vererek gerekli dersi sandıkta göstermiştir. Cumhur İttifakının söylemleri Çubuk’ta şehit cenazesine katılan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan şiddetle açıkça kendini göstermiştir. Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Herkes bilmelidir ki genel başkanımız yalnız değildir. Her şey çok güzel olacak sloganı ile ülkedeki umutsuzlukları yıkan İstanbul’u alın teri alan Ekrem İmamoğlu’na yapılan hukuksuzluğu ve adaletsizliği şiddetle kınıyorum. 23 Haziran’da tekrar kazanacağımıza en kalbi hislerimle inanıyorum. Şereflikoçhisar’da bugün olağanüstü kongre yapmaktayız. Bu kongre 31 Marttaki ilçe teşkilatımızın yapmış olduğu yanlış kararlar üzerine tertiplenmiştir. Bu yanlış kararlar partimizde farklı söylemlere yol açmıştır. İlçe başkanı ve yönetimi bu söylemlere siyaset üretemeyerek tıkanıklığa yol açmıştır. Bu olaylar neticesinde il başkanlığının müdahalesiyle ilçemiz olağanüstü kongre sürecine girilmiştir. Biz diyoruz ki Kuvayi Milliye ruhu ile hep birlikte birleşerek demokrasiyi adaleti hukukun üstünlüğünü ve hakça düzenin mücadelesini vermek istiyoruz. Biz diyoruz ki Şereflikoçhisar’da öyle bir çalışma yapalım üyelerimiz birbirini tanısın üyelerimiz partimizin çalışmalarından ve projelerinden bilgileri olsun. Bu proje ve çalışmalara katkı sağlamak isteyenler rahatça bizlere ulaşsın bilgileri aktarsın. Biz diyoruz ki üye sayımızı arttıralım kadın ve gençlik kollarımıza projelerle birlikte katkı sağlayalım. İnsanların güvenini ve umutlarını sevgiyle güçlendirelim. Çünkü sevgi dili hayat verir. Bu düşünceler doğrultusunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün genç bir neferi olarak partili ve partisiz Şereflikoçhisar halkı ile kucaklaşarak kimseyi kırmadan, herkese eşit davranarak, partimizin bayrağını daha güzel yerlere dikmek için ilçe başkanlığına adayım. Kim kazanırsa kazansın Şereflikoçhisar kazansın’ dedi. Aday konuşmalarının ardından CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer iktidar tarafından dillendirilen beka sorununun makam sorunu olduğuna vurgu yaparak; ‘Beka sorunun makam sorunu olduğunun en önemli kanıtı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yaşandı. 25 yıllık özleme son veren Mansur Yavaş son yapılan ihalede 1 katriyona ihale edilen işi bu günkü maliyetle 188 milyona şeffaf bir şekilde ihale etmiştir. Aradaki rakam farkı uçurumdur. Beka sorunun makam sorunu olduğu rakamlarla ispatlanmıştır’ dedi. YSK’nın darbe ile İmamoğlu’ndan mazbatasını aldığını söyleyen Taşçıer; ’23 Haziran’da tekrar seçimi alacağız. Her şey çok güzel olacak. Kazanarak demokrasi dersi vereceğiz’ dedi.

İtidal ve birlik çağrıları yapan iki adayın ardından söz alan Ankara İl Sekreteri Feramuz Şaşkın; ’Celal Ünsal ve ekibi 31 Mart yerel seçimlerinde parti tüzüğüne uymayıp, Ankara’da 2 parti temsilcileri ve Mansur Yavaş Gönüllülerinin katıldığı toplantıda ilçe yönetimi ile küfürleşmeler yaşanmıştır. Bu durumlar değerlendirilip Celal Ünsal ve ekibi görevden alındı’ dedi. Şaşkın ayrıca Ankara’da 25 yıllık özleme Mansur Yavaş iğle son verdiklerini İstanbul’u tekrar alacaklarını sözlerine ekledi. Şaşkın’a cevap vermek üzere söz alan Celal Ünsal ‘Ankara’da yaşanan olayları hepimiz biliyoruz. Orada yaşananları buraya taşımanın anlamı yok. Bizler bildiklerimizi yaşadıklarımızı buraya taşımayarak birlik beraberlik çağrısı yapıyoruz. Fakat bu hakaretleri ben burada partililerime ettirmem’ diyerek tepkisini dile getirdi.

49 oyla Mustafa Alıcı başkan

89 delegenin oy kullandığı seçimde Mustafa Alıcı 49 oy alarak başkanlığa seçildi. Bir geçersiz oyun kullanıldığı seçimde Mahmut Celal Ünsal 39 delegenin oyunu aldı. Başkan seçilen Mustafa Alıcı tüm partililere teşekkür ederek ‘Her şey çok güzel olacak’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo