Açıklamayan namerttir!

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 30 Mayıs 2018 1139 Okunma
Açıklamayan namerttir!

Geçtiğimiz haftanın en önemli konusu, sayın Belediye Başkanımız, İlçemizin medar-ı iftiharı Ferda Polat beyfendinin Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği programında yapmış olduğu konuşması. Başkanımız öyle bir konuştu öyle bir konuştu ki, duyanlar adeta dudaklarını ısırdı. Konuya yabancı olanlardan konuya vakıf olanlar tüm herkes Değerli ve Güzide Başkanımızın konuşması sonrası adeta nutku durdu.

Dört yılda yapmış olduğu çalışmaları anlatan Başkanımız bu zaman zarfında yaklaşık 42 adet seçim vaadinden yüzde 90 evet evet yanlış duymadınız vaatlerinin %90’ını gerçekleştirdiğini söyledi.

Bakalım Sayın Başkanın kabaca vaatleri nelerdi? Hangileri gerçekleşti.

1) İlçemizin konut İmar Planı yeniden ele alınacak kat farklılıkları ortadan kaldırılacaktır. 2) E 90 karayolu üzerinde araç geçişine ve yaya geçişine yönelik alt geçit yapacağız. 3) Zafer okulu caddesi ve Etlioğlu caddesini bağlayan yere de bir yaya alt geçidi veya sinyalizasyon yapacağız. 4) Boğaz içi mahallemizden başlayarak ilçe mezarlığımıza kadar dağdan gelen kar ve yağmur sularını önleyici çevre düzenlemesi yapılacaktır. 5) Yeni hayvan pazarı yapılacak. 6) E-9O üzerindeki bütün evlerin cephe giydirme projesi(ücretsiz).7) Yeni hayvan barınağı kurularak sokaklar başıboş hayvanlardan arındırılacak. 8) Eski hastanemizi TÜRKİYE geneline açık yaşlılar bakım ve rehabilitasyon merkezi haline dönüştüreceğiz. 9) İlçe merkezimiz ve köylerimiz dahil özürlü ve yaşlı hemşerilerimizin hastane ve rehabilitasyon merkezine belediye olarak biz götürüp tedavi sonrası ikametgahlarına biz bırakacağız.(65 yaş ve üzeri) 10) İlçe merkezi ve köylerimiz dahil ANKARA da tedavi olacak ve refakatçi hemşerilerimizin konaklamasını şefkat evimizde belediye olarak biz sağlayacağız. 11) İlçe çamaşırhanesi kurulacak.(Yaşlılar, kimsesizler, öğrenciler için) 12) Çocuk gelişim bilişim merkezi ve çocuk kreşi yapılacak 13) Hoş geldin bebek projesi ile yeni doğan çocuğun 6 aylık süt bez mama parası belediyemizden. 14) Belediyemize ait soğuk hava deposu kurularak çiftçimize ait ürünlerin burada uzun süreli saklanmasına olanak sağlanacak. 15) Akıllı sulama sistemleri ve kanalları ile ilçemizde ve köylerimizde yaş sebze ve meyvecilik geliştirilecek. 16) Bir adet AQUA park yapacağız.(tercihen yeri aile piknik merkezi olabilir) 18) Tuz Gölü, Hirfanlı Barajı ve ilçe müzemizin turizm firmaların ziyaretlerine sunacağız. 19) Güneştepe ye devasa rekreasyon alanı yaparak parkları, yapay şelaleleri, kafeteryaları gezi ve evcil hayvanlar bahçesi ile cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz. 20)Toki konutları önüne yetişmiş ağaçları, gezi ve yürüyüş alanları ile devasa park yapacağız. 21)Aile piknikten başlayarak E-90 karayoluna kadar ilçemizden geçen Peçenek çayını rehabilite ederek etrafına dinlenme ve piknik alanları oluşturacağız. 22) Peçenek Barajı kenarına mesire alanı yapacağız ve Peçenek barajında olta balıkçılığını geliştireceğiz. Bunları seçerken çok basit konuları ele almadım. 42 Vaatten ki bunlar tamamıyla yapılmayanlar 22 si yapılmamışsa evet sonuç %90 çıkar.

            Her ne ise vaatlerine söyleyecek lafım yok, kim kimin ne yaptığını yada ne yapmadığını senden benden çok iyi biliyor.

Benim asıl merak ettiğim konu şu, menfaat olayı. Kendisi hakkında yazılı ve sosyal medyada eleştiride bulunanları menfaat sağlayamadıkları için eleştirdiklerini iddia eden Belediye Başkanı Ferda Polat bu sözleriyle adeta kendisini eleştirmeyenleri menfaat, çıkar sağlamakla itham etti.

Sahi başkan bu menfaat sağlayamayanları tek tek açıklasa da at izinin it izine karışma olayı sona erse. Allah var menfaat konusunu ne kendime ne gazeteme yakıştırmasam, seçim bittikten birkaç ay sonra el altından baskı ihalesi almasam da ( Başkan sen bu konuyu çok iyi biliyorsun faturası hala mevcut) akrabamı, yandaşımı işe aldırmasam da bazı okurlarımız yapmış olduğumuz haberler sonrası “size mi diyor?” dedikleri için açıklama gereği duydum. Soğan yemedim ki ağzım koksa. Ağzı değil içi kokuşanlar belli.

O yüzden kimseyi zan altında bırakmamak için, kim nerede kiminle ne zaman fındık kırmışsa, yemek yapmışsa, Peynir basmışsa, bahçesini bellemişse kamuoyu bilmesi adına açıklık getirilmesini istirham ediyorum. Tabi mertsek, tabi özü sözü doğru isek, tabi adam gibi adamsak. Öyle parkta bahçede, düğünde cenazede konuşmakla, O’nu bunu karalamakla olmuyor. Varsa elinde somut bir belge açıklayın. Yoksa karnınızdan konuşmayın.

Yazıma son verirken önce açık açık söylemek istiyorum. Açıkça söylüyorum bilip de söylemeyen, elinde malzeme olup da kullanmayan, ben neler biliyorum da söylemiyorum diyerek açıklamayan herkes namerttir, haindir. Tavuk gibi ….. gibi yaşamaktansa horoz gibi erkekçe konuşmayı tercih etmek, her şeyin gönlünüzce olması dilek ve temennisi selam ve dua ile…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo