Adaylar tamam, meclis kimlerden oluşacak?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 16 Şubat 2019 515 Okunma
Adaylar tamam, meclis kimlerden oluşacak?

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere 1,5 ay gibi süre kala Partilerin adayların netlik kazanmaya başladı. Şuan dün yaşanılan gelişme sonrası ilçemizde 2 Partinin adayı ile 1 bağımsız aday seçime girecek. Haftalardır aday kim olacak sorusuna yanıt arayan ve Partilerin adaylarını açıklaması sonrası merakları yatışan seçmen, şimdilerde kimlerin meclis adayı olarak gösterileceğini konuşmaya başladı. Gerçekten şuanda hangi aday kimi nasıl Meclis Üyesi adayı gösterecek. Aday göstereceği kişilerde nasıl bir vasıf arayacak? Hangi kriterlere göre seçim yapacak. Benden yada bana yakın olan kişiler mi olsun diyecek, yoksa İlçe için başarılı olacak kişilerden mi tercih yapılacak. Tercih yaparken ahbap çavuş ilişkisi mi güdülecek, yoksa işinde başarılı, olan kişileri mi seçecek. Yani kendi işimde başarılı,  Belediye Meclisi olduğu zaman plan proje üretecek kişiler mi olacak? Bir Mimar, bir Mühendis, ya da işinde başarılı olan, bugün eline kağıt kalem aldığı zaman meramını anlatıp, bir proje sunabilen kişiler mi olacak? Yoksa Belediye Meclis Üyelerimizde olduğu gibi görev yapmış olduğu sürece elini kaldırıp, adını dahi söylemekten aciz, Başkanın gözünün içine Bakan, Başkan el kaldırırsa el kaldıran, el kaldırmayan, ilk birkaç sene Başkana yalakalık yapıp, Başkanlığı elden gitmesi anlaşıldığı zaman satışa yapacak, mecliste ise sus pus olacak kişiler mi olacak?

Ya da Belediye ye bağlı şirketlerde çalışan, sırf bizim partilimiz dedikleri kişileri mi aday gösterecekler. Diğer partileri bilmem ama bu Belediye Şirketinde çalışan kişilerin gerek kadrolu gerekse Taşeron işçilerin aday gösterilmesi konusuna Ak Parti’nin karşı olduğunu biliyorum.

Şunun şurasında çok uzun bir süre kalmadı. Kulağımıza gelen bilgiler, elde etmiş olduğumuz duyumlar aday gösterilecek kişilerin ilçe için çokta faydalı olup olmayacağına bakılmadığı, sadece bizden olsun, ben ne dersem onu yapsın, el kaldırırsam kaldırsın, bir beş sene tabiri caizse Meclis Üyeliği değil, emme basma tulumba görevi görsün isteniyor.

Oysa Meclis Üyesi seçimi “Ben başvuru yaptım, meclis üyesi olmak istiyorum” diyen kişilere nazaran, ilçemizde başarılı olmuş, geçmişinde her hangi bir şaibesi olmayan, yapmış olduğu işlerle İlçemize katkı sağlayacak kişileri tespit ederek “ gel kardeşim, ben seninle bir 5 sene çalışmak, senin bilgilerinden faydalanmak istiyorum” diyerek, o kişilere teklif götürülmeli. Hatta bu tip kişiler istemediği takdirde, bir şekilde ikna edilmeli.

Ne diyelim. Bizim görevimiz acizane önerilerde bulunup, biri ya da birilerin yapmış olduğu yada yapacağı hataların önüne geçmek. Ya alıp bir köşeye koyarlar, ya da kulak arkası yaparlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar, ilçem için güzel olanı, ilçem için faydalı olanı yapsınlar. Emin olun, yıllardır kan kaybeden ilçemizin bırakın 5 seneyi kayıp etmeyi kaybedecek bir 5 günü yok.

Meclis üyelerinin kimlerden oluşacağı, hangi vasıfları taşıyıp, hangi vasıflardan uzak olacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak. Bakalım görelim, mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Her şeyin gönlünüzce olması dilek ve temennisi selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo