AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI Erkan Seyhan Başkanlığa seçildi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Aralık 2017 1986 Okunma
AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI Erkan Seyhan Başkanlığa seçildi

Ak Parti İlçe Başkanı Sait Başaran’ın istifa etmesi sonrası ataması yapılan Erkan Seyhan Pazartesi günü yapılan Olağan Kongre ile Ak Parti İlçe Başkanı olarak seçildi. Erkan Seyhan hem ilçemizin hem de Türkiye’nin en genç İlçe Başkanlarından oldu.

Pazartesi günü yapılan 6. Ak Parti Kongresine AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Ertan Aydın, Murat Alparslan ve AK Parti İl Başkan Yardımcıları, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Kurtcan Çelebi, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, AK Parti Evren İlçe Başkanı Hüsamettin Ünsal, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Bala İlçe Başkanı İbrahim Karaca, Şereflikoçhisar önceki dönem Ak Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Bala Belediye Başkanı Arif Kaplan, Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal ve önceki dönem Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, Dernek ve Oda Başkanları ile Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Parti delegeleri ve üyeler katıldı.

Kongrede Zafer Eroğlu, Şevket Aksoy, Lalel Şaşmaz, Aysun Pekmezci ve Yunus Emre Aslan’ın Divan üyeliklerine seçilmesi sonrası bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Kongrede açış konuşmasını Ak parti İlçe Başkanı erkan Seyhan yaptı.

Seyhan konuşmasında katılımlardan dolayı teşekkür ederek; “Ankara’nın en uzak ama en sıcak ilçelerinden birisi olan Şereflikoçhisar da 2014 yılından bu günlere kadar Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığım zaman zarfında, genç kardeşlerimle, yağmur çamur, kar tipi demeden adım atmadık sokak bırakmayana dek çalışarak, emek hırsızlığı yapmadan, emek hırsızlığı yaptırmadan, nice fedakarlıklarda bulunarak, fedakarlık yaptıkça da mutluluğa ulaşarak, elimizi vicdanımızdan, adalet terazisini gözümüzün önünden bir nebze olsun ayırmadan çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Türkiye’nin en genç İlçe Başkanlarından birisi olmanın gururunu yaşarken, bunun sorumluluğunun ne kadar hassas olduğunu ve daha güzel bir Türkiye’nin inşaasını gerçekleştirecek olan genç kardeşlerimize yön vereceğimin her daim farkında olacağım. Nerde gülmeyi bekleyen bir çift göz varsa orada olacağımızdan, nerde tutunmayı bekleyen bir çift el varsa ilk tutanların bizler olacağından, partimiz için elimizin değil her daim bütün bedenimizin taşın altında olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah’ın izni, siyasi büyüklerimiz ve siz hemşerilerimizin desteği ile Şereflikoçhisar’daki bu heyecan her geçen saniye daha da yukarılara taşınacaktır. Şereflikoçhisar’dan bugüne kadar desteğini esirgemeyen İl Başkanım Mustafa Nedim Yamalıya, saygıdeğer Milletvekillerime ve bütün siyasilerime sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bugüne kadar Şereflikoçhisar’da, teşkilatımızda, belediyemizde görev yapmış, AK Partiye gönül vermiş partimizi Şereflikoçhisar da bu günlere kadar omuzlamış bütün ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Görevi devraldığım kıymetli Başkanım Sait Başaran’a da teşekkür ederek bizleri böyle büyük bir kadro ile onurlandırdığınız için ne kadar büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’ın konuşması sonrası kongre gündem maddeleri okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Kongreye gelen mesajların Divan Başkanlığı tarafından okunması sonrası Faaliyet ve Hesap Denetim Raporları okundu. Raporların ayrı ayrı oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından siyasi konuşmalara geçildi. Belediye Başkanı Ferda Polat, Bölge Milletvekili Ertan Aydın, Bölge Milletvekili Ahmet Gündoğdu ve Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı’nın konuşmalarıyla devam eden AK Parti kongresinde Divan başkanlığı görevini İlçe Seçim Kuruluna devrederek seçimlere geçildi. Tek aday halinde gidilen seçimlerde Erkan Seyhan bütün delegelerin oyunu alarak İlçe Başkanlığına seçildi. Erkan Seyhan’ın yönetiminde şu isimler yer aldı. Yönetim Kurulu Asıl Üyeler; Ersin Oflaz, Hikmet Demirkan, Naci Peçenek, Yakup Güzel, Ebubekir Ünal, Aytekin Özlü, Abdullah Yıldız, Levent Sarıkaya, Nebahat Sarıtaş, Turgut Altuntaş, Birsen Batur, Fadime Özdemir, Nihat Ülger, Alattin Aydoğdu. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Cebrail Ünver, Uğur Yiğit, Hüseyin Görgülü, Oğuzhan Çağ, Ramazan Kacar, Bilgehan Çetin, Sezai Alıcı, Gülşen Koçaş. Üst Kurul Asil Delegeler; Erkan Seyhan, Ferda Polat, Sait Başaran, Aysun Pekmezci, Memiş Çelik, Cafer Tayyar Altuğ, İhsan Özcan, Dursun Çağdaş. Üst Kurul Yedek Delegeler; Hikmet Demirkan, Yakup Güzel, Ersin Oflaz, Naci Peçenek. 

 

“AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI Erkan Seyhan Başkanlığa seçildi” için bir cevap

  1. Güçlü dedi ki:

    Sarıyahşimizi tekrar Gossarımıza bağlayın.
    AKP den destek bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo