AK Parti’den Taş Alıp, HDP’ye oy verdiler

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 30 Haziran 2018 3311 Okunma
AK Parti’den Taş Alıp, HDP’ye oy verdiler

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Şavaş Şenoğlu ve Ak Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Asil Üyesinin Mahallesinden Ak Partiye oy çıkmadı.

Öte yandan Ak Parti Cihanbeyli Belediye Başkanı Mustafa Kale tarafından kilitli taş verilen Büyükdamlacık, Küçükdamlacık, Odunboğazı ve Büyükkışladan mahallelerinde de benzer sonuç çıkarak ne Cumhurbaşkanlığında ne de Milletvekili seçimlerinde Ak Parti umduğunu bulamadı.

Cumhurbaşkanlığında HDP ve CHP’yi destek veren Mahallelerde, Milletvekilliği seçimlerinde ise yine tercihlerini Ak Parti yerine HDP’den yana kullandılar.

Nisan ayında yapılan referandumda da HAYIR! Oyu veren Mahallelerinde siyasi yönden hiçbir değişiklik yapmadıkları dikkatlerden kaçmadı.

24 Haziran’da yapılan seçimlerde en çok dikkat çeken konu İlçemizde Kürt köyleri diye tabir edilen köylerin, daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de Ak Partiye destek vermemeleri dikkatlerden kaçmadı

Ak Parti Belediye Meclis üyesi Savaş Şenoğlu ve Ak Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Asil üyesinin köyünde HDP birinci parti olarak çıktı. Hatırlanacağı üzere referandum çalışmaları kapsamında Büyükdamlacık, Küçükdamlacık, Odunboğazı, Büyükkışla ve Akarca mahallerini ziyaret eden Ak Parti Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale ve Belediye Meclis Üyeleri İlçemiz, mahalle muhtarlarının isteği üzere her bir mahalleye 5’en bin metrekare kilitli taş sözü vermiş ve kısa bir süre sonra kilitli taşları göndermişti.

AKP’den Taş aldılar HDP’ye oy verdiler

            Ancak 24 Haziran Pazar günü yapılan seçimlerde 5’er bin metrekare taş verilen ve içlerinde Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Savaş Şenoğlu’nun da köyü olan 5 köyden 4’ünden HDP birinci parti çıktı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Büyükkışla mahallesinde Recep Tayyip Erdoğan 66, Selahattin Demirtaş 44, Muharrem İnceye ise 103 oy çıktı. Küçük Damlacık mahallesinde Recep Tayyip Erdoğan, 62 ise Demirtaş,  Büyük Damlacık Mahallesinde Recep Tayyip Erdoğan 48, Selahattin Demirtaş 89 oy çıkması şaşkınlık yarattı. Odunboğazı ve Akarca’da ise Ak Parti birinci parti çıktı.

Milletvekilliği seçimlerinde ise Büyükkışla mahallesinde Ak Parti 55, HDP 124, Küçük Damlacık mahallesinde Ak Parti 17, HDP 76, Büyük Damlacık Mahallesinde Ak Parti 43, HDP 127, Odunboğazı Ak Parti 11, HDP 17, Akarca’da ise Ak Parti 51, HDP 10 oy aldı. 

“AK Parti’den Taş Alıp, HDP’ye oy verdiler” için bir cevap

  1. Engin Gürses dedi ki:

    Merhaba ben Engin Gürses haberlerinizi devamlı takip ediyorum.Bu paylaştığınız haber de neden Savaş Şenoğlu’nun adını yazdınız? Sadece Kürt köylerinden AKP ye oy çıkmadı yazsaydınız yeterliydi bence.Yaptığınız bu haberle Savaş Şenoğlu’nun adını karalamaktan emeklerini hiçe saymaktan başka hiç birşeye benzemiyor.Cevabını e-mailime yazarsanız sevinirim.
    İyi Günler.
    İyi Çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo