AKSEKİ CAMİİ YIKILACAK 45 yıllık Akseki Camiine yıkım kararı alındı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 14 Haziran 2019 387 Okunma
AKSEKİ CAMİİ YIKILACAK         45 yıllık Akseki Camiine yıkım kararı alındı

1975 yılında yapılan yaklaşık 45 yıldır cemaati ağırlayan Akseki Camii için yıkım kararı alındı. Akseki Mahallesi Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Alpay konuya ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu. Alpay ; 45 yıllık camii tavanında yer yer dökülmeler meydana geldiğini belirterek ‘Camii içerisinde yer yer dökülmeler meydana geldi. Özellikle camii tavanındaki dökülmelerin ardından tedirgin olmaya başladık. Allah muhafaza cemaatin üzerine düşmesi olası parçalar, cemaatimize zarar verecek korkusu yaşamaya başlamıştık. Bu sebeple tadilat talebimizi camii imamımız Hasan Koçak ile birlikte ilçe Müftülüğüne ilettik’ dedi.

İlçe Müftüsü İsmail Göksu ; ‘Akseki Camii imamı camii içerisindeki yer yer meydana gelen dökülmeleri fotoğraflayıp tadilat yapılmaması gerekliğini kurumumuza bildirdi. Müftülük olarak Kaymakamlıkla yaptığımız istişareler neticesinde camiiyi ibadete kapatma kararı aldık’ dedi. Göksu ; Din İşleri Başkanlığı’na Akseki Camii ile ilgili durumu bildirdiklerini ifade ederek ‘Din İşleri Başkanlığı bünyesinden gelen mühendisler tarafından camiinin bu haliyle ibadete uygun olmadığı raporlaştırıldı. Yıkılacak olan Akseki Camii’nin yerine yapılacak desteklerle daha modern bir camii inşaa etmeyi planlıyoruz’ dedi.

Dernek Başkanı Ali Alpay ; ‘Bir buçuk ay önce yıkım kararı çıkartılan camimizin yerine alt katı Kuran Kursu üst tarafında camii olacak şekilde proje hazırlandı. Kuran Kursunun da bünyesinde olacağı yeni camiimize ilçe halkının karınca karınca desteklerini bekliyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo