ASKİ Genel Müdüründen ziyaret

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 09 Haziran 2018 626 Okunma
ASKİ Genel Müdüründen ziyaret

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı Salı günü ilçemize gelerek merkez ve taşra mahallesi muhtarlarının sorunlarını dinledi. Yapılan ziyaretin seçim nedeniyle olmadığını söyleyen Kınacı, muhtarları can kulağıyla dinleyerek sorunlarını not aldı ardından Tuzla Mahallesinde incelemelerde bulundu ve son olarak yeni sanayi sitesinin kanalizasyon çalışması için emir verdi.

Muhtarların ve Sanayi esnafının “seçim döneminde ne alırsak kardır” anlayışıyla sorunlarını ilettikleri, Kanalizasyon ve su hattı istedikleri toplantıda Bölge şefinden bütün talepleri daha önce aldıklarını belirten ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, bu sözüne rağmen yine de bütün Mahalle Muhtarlarını isimlerini alarak taleplerini not etti.

Salı günü Belediye toplantı salonunda yapılan ve Belediye Başkanı Ferda Polat ve Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’ın da hazır bulunduğu istişare toplantısına ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emirdoğan, merkez ve taşra Mahalle Muhtarlarımız katıldı.

Toplantının açılışında muhtarlara hitaben bir konuşma yapan ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı yapılan ziyaretin seçim çalışması olmadığını, göreve gelmesi sonrası Ankara’nın bütün ilçelerini ziyaret ettiğini ifade ederek; “ Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak Ankara’nın tüm ilçelerinde muhtarlarla bir araya gelerek yerleşim yerlerimizi inceliyoruz. Şereflikoçhisar’dan sonra Evren’e gideceğiz. Yapılan ziyaretler Kızılcahamam ve Kahramankazan ilçelerine yapılacak olan ziyaretlerle son bulacak. Problemlerini not edeceğiz. Sizlerden gelen talepleri bölge müdürü arkadaşımız bize verdi. Biz bu talepleri aldık sizlerden de görüşlerinizi alacağız. Kuyu ve su depolarıyla ilgili ihale çalışmaları yürüyor, kuyular şu anda ASKİ’nin sayfasına girerseniz kuyu ihalesine çıkıldığını göreceksiniz. Ankara’nın 135 yerleşim yerine kuyu açacağız, 233 tane de en az su deposu inşa edilecek. Şereflikoçhisar’da su deposu inşa edilecek Mahallelerimiz var. Bunlar Geçitli, Gülhüyük, Aktaş, Cıngıl, Devekovan, Küçük Damlacık, Sadıklı, Yazısöğüt, Yeşilyurt ve merkezde Sarıkaya mahallesi su depoları var şu anda. Sizlerin de talepleri olacaktır bu talepleri de ilave edeceğiz. Ayrıca derin kuyu ihtiyacı olan Büyük Damlacık, Küçük Damlacık, Şanlıkışla, Acıöz, Akarca, Baltalı, Karandere, Seymenli, Doğankaya ve Büyükkışla mahallelerinde kuyu ihtiyaçları belirtildi. Bu talepleri de kısa süre zarfında yerine getireceğiz” dedi.

Konuşması sonrası sırasıyla bütün Mahalle Muhtarlarını tek tek dinleyerek isimlerini ve sorunlarını not alan ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı Tuzla Mahallesi Muhtarı Kenan Ülger’in mahallesinde bulunan kanalizasyon ve açık kanal sorununu yerinde incelemek istediğini söyledi. Mahalle Muhtarlarımız tarafından belirtilen çok sayıda soruna müdahale etmek isteyen ASKİ Bölge Şefini ikaz eden ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı Yeni sanayi sitesi için dile getirilen Kanalizasyon ve Yağmur suyu hattı için anında emir vererek çalışmaları başlattı. Toplantıda bütün mahalle muhtarlarının ortak sorunu kanalizasyon olarak belirlenirken su hattı olmayan ve su deposu yetersiz olan mahallelerimiz için çalışma yapılacağı belirtildi. Toplantı sonrası Tuzla mahallesini ziyaret eden ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı daha ilçemizdeki temaslarını tamamlayarak Evren’e geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo