Ayhan Çetin, Resmen Başkan oldu

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 464 Okunma
Ayhan Çetin, Resmen Başkan oldu

MHP İlçe Başkanı Ramazan Duru’nun istifa etmesi sonrası boşalan koltuğa Ayhan Çetin atandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde MHP İl Başkan Yardımcısı Soner Cengiz’den mazbatasını alan Çetin resmen ilçe Başkanı oldu. İttifaka zarar verecek söylemde bulunanların bizim yanımızda yeri yoktur, hemen kapıdan dışarı çıksın gitsin partimize uğramasın diyen Cengiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayları içinde; “şimdi diğer ittifakın adayı, daha önce bizden de büyük şehir belediyesine aday oldu. Daha sonra gitti Cumhuriyet Halk Partisine aday oldu” dedi. Özhaseki içinse yapmış olduğu çalışmalarından bahsederek, “Altyapıyı bilen, raylı sistemi bilen, vagonu nerden alınacağını bilen, sinyalizasyon sisteminin nereden alınacağını bilen, stadın nasıl devlete yük olmadan yapılacağını bilen, baraj yapmayı bilen ve Devleti 1 kuruş borçlandırmadan yapan bir kişi. Atalarımız ne demiş; At binenin kılıç kuşananın. Daha sonra gelmiş Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış. O zaman şehri emin oluyor, Belediye Başkanı. Biz bunu bu tarafın adayına mı vermemiz lazım O tarafın adayına mı vermemiz lazım?” dedi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü düzenlenen mazbata teslim töreninde konuşma yapan MHP İl Başkan Yardımcısı Soner Cengiz Cumhur İttifakı hakkında Milliyetçi Hareket Partisi olarak tabanımızda yavaş yavaş alıştı. Her şey daha iyi olacak diyerek başlamış olduğu konuşmasında; “Koçhisar tabi uzak bir ilçemiz olduğu için bizde tabi gözden ırak gönülden ırak diyorlar ama tabi benim için gönülden falan ırak değil biliyorsunuz bu benim 15 veya 16’ıncı gelişim buraya” dedi.

Bu gün hayırlısıyla dün Genel Başkanımızın imzaladığı görevlendirmemizi atamamızı biraz sonra yapacağız. Bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da Başkanımızın da Allah yar ve yardımcısı olsun.”diyen Cengiz, Cumhur İttifakı ile alakalı olarak ise; “Adalet Ve Kalkınma Partisi ile uyumlu bir çalışma içinde yani bizim alttaki tabandaki arkadaşlarımıza da uyararak onlarla da konuşarak, hiçbir şeye girmeden bütün her şeyimizi istişareli yapacağız. Kitapçıklar, broşürler her şey iki tarafın birlikte olacak yani birinin söylediğini bir başkası farklı söylemeyecek, yani bunların çalışması yapılıyor ve şu anda her şey birkaç güne kadar tamamen netleşecek. Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bütün resimlerin hepsinde Genel Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımız Tayip beyin tokalaştığı resimler olacak, bütün Seçim Koordinasyon Merkezlerinde Üç Hilal ve Adalet ve Kalkınma Partisinin de amblemi olacak. Seçim Koordinasyon Merkezlerinde meclis üyelerimiz bir Seçim İletişim Merkezi açmak isterlerse açabilecek Adalet ve Kalkınma Partisinden oraya temsilciler gelebilecek, bizden de onların orada temsilciler olacak ki aradaki fitnelere, fesatlara fırsat olmasın söz konusu olmasın, onlara engel olabilmek için iki tarafa da temsilciler olabilecek böyle bir çalışma olacak.”dedi

 Onlar toplantı yaptılar bizde dün böyle bir toplantı yaptık. Özhaseki bey, Sadri Durmaz Bey, İl Başkanımız Turgay Baştuğ bey, Adalet ve Kalkınma Partisinin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile beraber bir toplantı yapıldı. İlçe Başkanlarımız da vardı. Bu günde onlar kendi teşkilat Başkanları, Özhaseki bey, Hakan Han Özcan bey ve İlçe Başkanları ile toplantı yaptılar. Bizim il olarak yapmış olduğumuz talepleri onlara sunduğumuzda çok memnun olmuşlar, onlar hiç öyle bir çalışma yapmamışlar ne ilçelerinde ne de ellerinde bir şey vardı biz çok güzel bir çalışma ile gittik neler olabilir? Nelerle karşılaşabiliriz? Bunların hepsini kendilerine sunduğumuzda onlarda Özhaseki beyde özellikle çok olumlu karşıladı onlarda kendi çalışmalarını yapacaklar 2 gün sonra tekrar bir toplantı. Pazartesi günü ilçe Başkanları ile beraber bizim ilçe Başkanlarımız bizim il Divan Kurulumuz, Adalet ve Kalkınma Partisinin il Başkanı ve Divan Kurulu hepimiz saat 11 de rahmetli başbuğumuzun mezarında toplanacağız Özhaseki bey de orada olacak hep beraber dualar edilecek oradan 15 Temmuz şehitliğine geçilecek orada da dualar edilecek ondan sonra da bir yerde yemekli bir toplantı hepimiz bir araya geleceğiz ortak payda da bir arada ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız.” Diyerek ortak bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Genel Başkanımızın dediği gibi bu birliktelik 31 Mart’a kadar Değil 31 Mart’tan sonra da devam edecek.”dedi.

Koçhisar’dan kesinlikle mutluyuz hiçbir endişemiz yok. Koçhisar’da ki ağabeylerimizden, yeni yönetime giren arkadaşlarımızdan bir huzursuzluğumuz bir tereddüdümüz yok. Bizim bayrağımızı biz nasıl Ankara il ve Genel Merkezde nasıl dik tutuyorsa sizinde burada dik tutacağınızı biliyoruz. Biz şunu diyoruz kafası bulanan varsa, acaba diyen varsa, ben karanlık görüyorum diyen varsa şimdiden gitsin.

Ben bunu burada söylemiyorum daha önce Keçiören’de de söyledim, Yeni Mahallede de söyledim Etimesgut’ta da söyledim ki bizim olmasına rağmen. Kesinlikle biz burada Etimesgut’ta Enver bey öbür tarafta bir başka şey Düşünenin kesinlikle bizim yanımızda yeri yoktur. İttifaka zarar verecek söylemde bulunanların bizim yanımızda yeri yoktur, hemen kapıdan dışarı çıksın gitsin partimize uğramasın. Gidenler olmuş mudur? olmadı ama belki sessizce gidenler olmuştur. Allah yollarını açık etsin. Biz bize kalanlarla, bize inananlarla Genel Başkanımıza inananlarla Allahın izniyle yolumuza devam ediyoruz dimdik de duruyoruz.”dedi.

            İttifakla ilgili Büyük Şehir Belediyesinin özellikle “Ankaralı değil şuralı buralı değil, işte şuralı buralı. Biz neye bakmamız lazım?. Şereflikoçhisar içinde.  Şereflikoçhisarlı olmasına mı bakmamız lazım yoksa; ? yoksa yapacağı hizmetlere mi bakmamız lazım?. Tabi ki de yaptığı projelere, geçmişine bakmamız lazım.”dedi.

 Ankara Büyük Şehir Belediyesi Adayı hakkında ise “şimdi diğer ittifakın adayı, daha önce bizden de büyük şehir belediyesine aday oldu. Daha sonra gitti Cumhuriyet Halk Partisine aday oldu. Yaptığı nedir? Yaptığını ben size söyleyeyim. Beypazarı’ndaki evlerin restorasyonunu orayı turistik yer haline getirmesi. Buranın bu hale gelmesinde etkili ve yetkili olan kimdir? Etkili ve yetkili olan Milliyetçi Hareket Partisidir.  Genel Başkanımız o zaman Başbakan yardımcısıydı, o projede aslında Mansur beyin veya Milliyetçi Hareket Partisinin bizden önceki Doğru Yol Partisinin Belediye Başkanının Projesiydi. Ama yapamamış zamanı yetmemiş, gücü yetmemiş. Bu projeyi getiriyor, devam ettirmek istiyor. Şu an ki Genel Başkanımıza proje anlatılıyor, sunuluyor, ama para lazım diyor. Turizm Bakanlığında 2 milyon liralık çek alınıyor 4 adet onlarla 200 tane evin tadilatı yapılıyor. Burada tamamen Milliyetçi hareket Partisinin ortaya çıkarmış olduğu bir proje var. Ama bunu şimdi ne yapıyor malum arkadaşımız, bunu alıyor, bir kör kuruşu olmayan CHP ye götürüp yamaya çalışıyor. O’nun başarısıymış gibi, O’nun projesiymiş gibi götürüp oraya yapıyor. ” Dedi.

Özhaseki hakkında ise “Özhaseki ne yapmış; Kayseri de Altyapıyı bilen, raylı sistemi bilen, vagonu nerden alınacağını bilen, sinyalizasyon sisteminin nereden alınacağını bilen, stadın nasıl devlete yük olmadan yapılacağını bilen, baraj yapmayı bilen, bir baraj yapmış Kocaeli’ndeki barajın 5 misli daha büyük. Devleti 1 kuruş borçlandırmadan. Atalarımız ne demiş; At binenin kılıç kuşananın. Daha sonra gelmiş Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış. O zaman şehri emin oluyor, Belediye Başkanı. Biz bunu bu tarafın adayına mı vermemiz lazım bu tarafın adayına mı vermemiz lazım? Bizim partimizde bulunmuş, ama Genel Başkanımızı ne ile suçladı bu arkadaş? Partimizi CHP’lileştiriyorsun diye suçladı. Şuan da nerede bu arkadaşımız? Şuanda CHP Belediye Başkan Adayı. Özhaseki okul yıllarında okul Başkanlığı yapmış, bizim teşkilatımızda. Geriye döndüğün zaman Adalet ve Kalkınma Partisi diye bir parti yoktu. Bu partinin yarısından fazlası Milliyetçi Hareket Partisi kökenlidir, yarısından fazlası da Refah partisi kökenlidir. Bu arkadaşlar ya bizden yetişti ya diğer taraftan.  Onun için kimin ne yaptığına değil, ne yapacağına bakmak lazım. Biz doğru olanın yanındayız. Genel Başkanımız doğru kararlar verdi Allah’ın izni ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasını bitirdikten sonra Genel Başkan ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısının imzalamış olduğu görevlendirmeyi okuyarak teslim etti.

            Görevlendirmeden sonra ise MHP İlçe Başkanı olan Ayhan Çetin konu hakkında basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sn. Doktor Devlet Bahçeli beyefendi’nin takdirleriyle Milliyetçi Hareket Partisi Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Olarak atandım. Başta Genel Başkanım olmak üzere İl Başkanım İl Başkan Yardımcılarıma ve emeği geçen bütün ülküdaşlarıma teşekkür eder en derin saygılarımı sunarım. İlçemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo