Ayrancı, Saha çalışmalarına hız verdi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 14 Mart 2019 318 Okunma
Ayrancı, Saha çalışmalarına hız verdi

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İlçemizden Bağımsız Sosyalist Belediye Başkan Adayı olan Nesrin Ayrancı saha çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz hafta içerisi ve hafta sonu ilçemizde saha çalışmaları yapan Ayrancı, seçmenlerden destek istedi.

31 Mart’ta yapılacak olan seçimlere iki hafta gibi bir süre kala Belediye Başkan Adayları saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yaptırmış oldukları broşür ve el ilanlarını dağıtarak seçmenlere yapmayı düşündükleri projeleri aktaran adaylar kapı kapı gezerek seçmenlerden destek istiyorlar.

Mahallelere ziyarette bulunan Ayrancı gazetemize açıklama yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde ülke yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gidiyor. Bir anlamda bir kez daha ülkemizin halkı kendi yazgısı için oy kullanacak diyen Ayrancı; “Halkımızın sandıkta nasıl bir sonuç istediğini hep birlikte göreceğiz. Halkımız ya bugüne kadar denenmiş ve sınanmış olanları bir kez daha seçerek başına bela edecek ya da bizim gibi başka seçenekler de olduğunu görüp yepyeni bir güne uyanmak için kendi geleceği için oy kullanıp bizlere oy verecek. Bizler; sizlere hiçbir şey söylemesek de bugüne kadar oy verdiklerinizin ülkeyi nasıl bir bataklığa sürüklediğini sizler zaten gözlerinizle görüyorsunuz. Ekonomi çökertildi. Tarım bitirildi. İğneden ipliğe ne varsa dışarıdan satın alır hale geldik. Cumhuriyet’in bugüne kadar yarattığı kurumlar ve fabrikalar bir bir yabancılara ve onların işbirlikçisi konumunda olan sermaye güçlerine özelleştirme adı altında peşkeş çekildi. Üretim durdu, işçiler işlerinden atıldı. AKP iktidarı bugüne kadar tek bir fabrika bile yapmazken, var olanları bir bir yabancılara ya da yandaşlara sattı. AKP’nin betona yatırdığı paralar elde patladı ve AKP ve Recep Tayyip Erdoğan İktidarının yürüttükleri politikalar yüzünden bütün sanayi tesisleri satılırken bu iktidar ne gariptir ki işi manavcılık yapmaya kadar götürmek zorunda kaldı” dedi.

AKP ve Recep Tayyip Erdoğan İktidarı ABD ile iş tutup Irak’ın işgal edilmesinde, Libya’nın devlet olarak ortadan kaldırılıp Kaddafi’nin linç edilip öldürülmesinde rol oynadı diyen Bağımsız Sosyalist Belediye Başkan Adayı Ayrancı; “Yanlış Suriye politikaları izlenilerek ABD’nin kurduğu İslami terör örgütleri desteklendi ve Suriye görülmemiş bir kıyım yaşadı. Sonuçta “Cumhur İttifakı”nın “Beka sorunu” diyerek sizlerin gözünü boyamaya kalkıştığı sorunu yaratanlar yavuz hırsız rolü oynamaya başlayarak herkesi karalamaya başladılar. Hak ve özgürlükler çiğnendi, adalet yok edildi, yargı siyasi bir gücün denetimine girdi. Memur alımlarında alınan puanlar değil yandaşlık gözetildi. İşçiler, emekçiler açlıkla karşı karşıya kalırken bir avuç soyguncu ceplerini doldurdu. Yandaş bir sermaye grubu yaratılarak bütün ihaleler onlara verildi. Rüşvet, ihale yolsuzlukları arşı âlâya çıktı. 17-25 Aralık tarihinde ortaya dökülenler unutturulmak istenerek, birileri kendilerini sütten çıkmış ak kaşık göstermek için bu tarihi milat sayıp üstünü örttü. Dün yollarda birlikte yürüdükleri, birlikte ıslanıp koro halinde birlikte ağladıkları kimseler buhar olurken Fetöcü diye bula bula en gariban insanları buldular. Fetönün siyasi ayağına dokunulmadı bile. Fetöcülük bahanesiyle ilericilere, devrimcilere, demokratlara ve sosyalistlere yönelik yaptırımlar uygulanarak işlerinden edildiler. Eğitim çöktü. Övünülen sağlık hizmetleri sürdürülemez hale geldi. Tarikat ve cemaatlere “yürü ya kulum” denilerek başta eğitim olmak üzere devletin bütün birimlerinde alanlar açıldı ve söz sahibi yapıldı. İşsizlik sürekli arttı. Enflasyon kağıt üstünde bile dizginlenemedi. Ücretler buhar olup uçtu. Her şeye ama her şeye zam yapılarak ekonomi ayakta tutulmaya çalışıldı. Sonuç olarak AKP ve saray iktidarının bütün uygulamaları herkesin gözleri önünde çökmesine karşın, halka yalan söylenerek iktidar götürülmeye çalışıldı, çalışılıyor. Bunlara oy vermeyin! Oy vermeyin çünkü verdiğiniz her oy kendi boynunuza ipi geçirmekle aynı anlama gelir” dedi.

Ayrancı açıklamasına şu cümlelerle son verdi. “Bu gerçekler ışığında bütün ezberleri bozmak için, İçinde yalanın, dolanın olmadığı, hakkın ve halkın gözetildiği bir dünyanın varlığını kanıtlamak için, din sömürücülüğü yapıp sizleri kandırmamaları için adayım ve oylarınızı bana verin istiyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo