Başkan, asfalt hakkında açıklama yaptı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 30 Mayıs 2018 901 Okunma
Başkan, asfalt hakkında açıklama yaptı

Belediye Başkanlığı yaklaşan genel ve yerel seçimler öncesi asfaltı olmayan yollara sathi kaplama çözümü getiriyor. Belediye Başkanlığı tarafından yaklaşık 3 ay önce alınan sathi kaplama makinesi ile asfaltı olmayan yollar soğuk asfaltla kaplanarak asfalt sorununa çözüm aranıyor.

Özellikle E-90 karayolu altında bulunan Tuzla, Yeşilova, Hacıenbiya, Emek ve Cumhuriyet mahallelerinde çalışacak olan sathi asfalt kaplama makinesi ile asfaltı olmayan yolların kaplaması yapılacak. Geçtiğimiz hafta itibariyle çalışmaya başlayan makine ile çalışma alanında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ferda Polat, E-90 Karayolu altında bulunan mahallelerde daha önce hiç asfaltı olmayan sokaklarda kaplamaların yapıldığını ifade ederek; “Yolları nitelikli hale getirmek için son teknoloji ürünü olan sathı kaplama aracı satın aldık. Belediyemizin demirbaş envanterine dahil olan sathi kaplama aracımızın 8 ton bitüm, 12 ton mıcır haznesi bulunuyor. Tabi amacımız sathi kaplama gibi çalışmalar ile vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yazın tozdan kışın çamurdan vatandaşlarımızı kurtarmak için çalışıyoruz. Bu anlayışla Hacıenbiya Mahallemizde birçok cadde ve sokakta sathi kaplama çalışması başlattık. Bugünde Hacıenbiya mahallemizde ekiplerimiz çalışmalarına hızla devam ediyor. Buradaki çalışma bittikten sonra Tuzla mahallemizdeki cadde ve sokaklarda sathi kaplama çalışması başlayacaktır. Sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmamız havanın müsaade ettiği süre zarfına kadar hızlı bir şekilde devam edecek. Günde ortalama 2-3 kilometre kaplama yapabilen sathi kaplama aracı aynı anda hem zift hem de mıcır seriyor. Peşinden gelen silindir yüksek basınçla yolun mukavemetini artırıyor. Sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmamızın mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, Büyükşehir tarafından şehir içindeki bozuk olan yolların asfaltlama çalışması başlamıştır” dedi. Basın açıklaması sonrası çalışmaları yerinde inceleyen belediye Başkanı Ferda Polat asfalt ekibinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo