BAŞKAN BOL KESEDEN mi ATTI?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 19 Mayıs 2018 1595 Okunma
BAŞKAN BOL KESEDEN mi ATTI?

BAŞKAN BOL KESEDEN mi ATTI?

Vaatlerinin %90’ını gerçekleştirmiş!

Belediye Başkanı Ferda Polat Pazar günü aile piknik alanında yapılan şenlikte yatırımları ve vaatleri bol keseden attı. Hükümet ve Ankara Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılan çalışmaları kendi hizmetleri gibi aktaran Belediye Başkanı Ferda Polat Kaymakamlık vasıtasıyla Ankara valiliği tarafından yapılan Organize Sanayi bölgesini hizmete açtıklarını iddia etti.  İl Kültür Müdürlüğünden alınan hibe yardımla yapılan Hıdırellez ve Anneler Günü şenliğinde konuşan belediye Başkanı Ferda Polat yapılan hizmetleri sıralarken verdikleri vaatlerde yüzde doksan başarıya ulaştıklarını söyledi. Hükümet tarafından özelleştirmeye hız verilen bir dönemde yapılan hizmetlerin, açılan işletmelerin belediye tarafından işleteceğini söyleyen Belediye Başkanı Ferda Polat’ın işletmelerle ilgili olarak yayınlan resmi ilanlarının sonucunun ne olacağı merakla bekleniyor. Kendisi hakkında yazılı ve sosyal medyada eleştiride bulunanları menfaat sağlayamadıkları için eleştirdiklerini iddia eden Belediye Başkanı Ferda Polat bu sözleriyle adeta kendisini eleştirmeyenleri menfaat, çıkar sağlamakla itham etti.

Saat 12:00’da başlayacağı günler öncesinden duyurulan Hıdırellez ve Anneler Günü şenliği Programa katılacak olan Milletvekilinin gecikmesi nedeniyle 1 saat gecikmeli başladı. Programa katılan yaklaşık 600 vatandaşımız gecikme ve yer konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı yetkililere sitem ettiler. Bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda Belediye Başkanı Ferda Polat bir konuşma yaparak Belediye olarak yapılan çalışmaları aktardı. Belediye Başkanı Ferda Polat konuşmasında Hıdırellez’in tarihi geçmişine değinerek; “Hıdırellez programının amacı kültürel değerlerimizi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak öncelikli görevlerimizidir. Kültürümüzde dini ve milli günlerin yanı sıra insan hayatını yakından etkileyen önemli doğa hareketlerini de bayram olarak kutlamaktadır. Bugün evrensel bir nitelik kazanmış olan Hıdırellez bayramı tarih boyunca doğa ile iç içe yaşam sürdüren toplumumuzun sahip olduğu ve nesilden nesile aktarmayı başardığı bir kültürel zenginliğimiz olmuştur” dedi. Konuşmasında Anneler Gününe ve Engelliler Haftasına da değinen Belediye Başkanı Ferda Polat programa katılan vatandaşlarımızın Anneler Gününü ve engelliler haftasını kutladı.

Vaatlerde başarı %90’mış!

Aile Piknik Alanına gelen vatandaşların kendisini dinlediğini fırsat bilen Belediye Başkanı konuşmasının devamında her zaman olduğu gibi belediye hizmetlerine vurgu yaparak yıllardır kamuoyu tarafından beklenen Yüzme Havuzu, Kır Düğün Salonu, Rekreasyon Alanı ve Şehitlik Anıtının bu yıl açılacağı müjdesini verdi.  Polat Konuşmasında; “Şereflikoçhisar belediyemizin yapmış olduğu ve yapacak olacağı icraatların bir kısmını sizlerle paylaşmıştım. Bugün bu hizmetlerin hangi safhada olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok değerli hemşerilerim 2014 yılında bizleri seçerek ekibimle birlikte bize 5 yıllığına bir görev verdiniz. Şuanda 4 yılımızı tamamladık. Elhamdülillah. Sizlere vaat ettiğimiz sözlerin %90’ını Allah’a hamd olsun gerçekleştirdik. Fakat aramızda çıkar ve menfaatlerini belediye tarafından sağlanamayan kişiler hep şahsımı zedelemek istedikleri için ilçemizin imajını da sarsmaktadırlar. Sebebi kendi çıkar ve menfaatlerine engel olduğum içindir. Görev aldığımızda Şereflikoçhisar belediyemizin 33 milyon lira borcu vardı. Bunun 15 milyon lirasını Büyükşehir’imize devrettik. 18 Milyon lirasını da Şereflikoçhisar belediyesi olarak bu borcumuzu ödedik ve biraz sonra sayacağım hizmet ve yatırımları elhamdülillah Ak Parti iktidarının sayesinde ve Şereflikoçhisar Belediyesinin ekonomik bir tasarruf elde ederek bütün hizmetlerini sizlerin belediyesinin kendi öz kaynaklarıyla inşa ediyoruz.

Sevgili hemşerilerim geçen yıl bu sahnede sizlere kır düğün salonumuzu başlatmış olduğumuzu ifade etmiştim. Bugün arka tarafımızda bulunan kır düğün salonu bitmiştir.

Değerli kardeşlerim yine ak parti iktidarının dünyada, Türkiye bir numara olduğu gibi Şereflikoçhisar’ımızın belediyesi de Şereflikoçhisar’da ilkleri gerçekleştirmek için hizmete devam edecektir. Vatandaşlarımızın hepsinin bir serzenişi vardı. Çocuklarımızı Aksaray götürüyoruz veya başka bir yere götürüyoruz. Yüzme havuzu istiyorlardı. Hemen karşı tarafımızda yarı olimpik yüzme havuzumuz şuanda bitmiş.

Yine 10 Trilyon liralık bir yatırım olan, Şereflikoçhisar’ımız İl olacak, toplantı salonumuz yok. Eski terminalimizin olduğu yere beş katlı 5000m2 kapalı otoparkı, 3000 m2 kapalı kültür merkezi olarak inşa ediyoruz. Allah izin verirse dokuzuncu ayda bununda açılışını birlikte gerçekleştireceğiz.

15 Dönüm bir araziye Şereflikoçhisar belediyesi Tuzgölü Rekreasyon alanı projesinin temelini atmış bulunuyoruz. Dokuzuncu ayda bu eser bitecek: Açılışını da birlikte gerçekleştireceğiz. 3 Milyon turisti Şereflikoçhisar’a kazandırmış olacağız.

Buda ilçemize sizlere hayırlı ve uğurlu olsun. Tabi göreve geldiğimizde muhteşem bir hastanemiz vardı. Bu hastanenin alt tarafındaki o alan Şereflikoçhisar’da tuz imal eden arkadaşlarımızın bütün balçıkları ordaydı. O balçıkları oradan kaldırarak, yeni toprak taşıyarak gördüğünüz gibi yeni bir şehitlik inşa ettik. Bu bütün şehitlerimizin isimlerinin yazılmış olduğu bir eser olarak ortaya çıkardık. İnşallah bu şehitliğimizi önümüzdeki günlerde birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Tabi ki bu hizmetleri yaparken bir taraftan da gelir elde etmemiz gerekir. Bunu da temin ediyoruz. Şereflikoçhisar Belediyesi olarak Güneş enerjisi Temmuz ayında 3 megavatlık güneş enerjisi santrali kuruyoruz. Burada hemi Şereflikoçhisar’ın elektriğini temin edeceğiz hemi de Şereflikoçhisar belediyesine aylık 600 bin lira gelir elde edeceğiz. Hemi hizmet edeceğiz hemi de bununla birlikte bu hizmetleri nasıl yaparız. Sadece hükümete güvenerek olmaz. Kendi öz kaynaklarını yaratmamız gerekirdi. Bununda planını yaptık hamdolsun” dedi.

 

“OSB’yi İnşa Ettik”

Çalışmaları anlatmaya kendini iyice kaptıran Belediye Başkanı Ferda Polat, en büyük hissedar oldukları Organize Sanayi Bölgesini (OSB) Ankara Valiliğine devrettiklerinden bahsetmezken Ankara Valiliği tarafından yapılan çalışmaları kendi hizmetleri gibi vatandaşlarımıza aktardı. Organize Sanayi Bölgesini inşa ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ferda Polat; “Çoğu kardeşimizin az önce başkanım iş diyor. Onu da düşündük. İnsanların evlerine bir ekmek götürebilmeleri lazım. Bunun içinde iş imkanı lazım. Yıllardır uğraşıp sonucuna vardığımız Organize Sanayi Bölgemizi inşa ettik. Parselizasyon planını tamamladık. Geçen hafta itibariyle Allah izin verirse alt yapı projesinin de ihalesini yaptık. Şuanda yatırımcılarımızla birebir temas halindeyiz. Önümüzdeki günlerde organize sanayimizin temelini atacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun. Gündemde hepinizin bildiği gibi sık sık karşılaştığımız acaba Şereflikoçhisar’dan tren yolu geçecek mi? Her zaman ifade ediyorum değerli kardeşlerim. Şereflikoçhisar’dan tren yolu geçecek. Bildiğiniz gibi Kırıkkale, Kırşehir arası ihalesi yapıldı. Aksaray Ulukışla arasında ihalesi yaptı. Şuanda Kırşehir Şereflikoçhisar ev Aksaray arasındaki ihale kaldı. Sebebi gelince de bizim ak parti siyasilerimiz, büyüklerimiz, ilçe başkanımız ve bizler bu konunun üzerinde titizlikle durarak tek bir temennimiz var bu hattın Şereflikoçhisar’dan geçmesi. Şuanda ihalesi yapıldı. Üç aşamalı bir proje üzerinde Şereflikoçhisar’dan muhakkak bir tren yolu geçecek. Fakat bizim arzumuz gecikmesinin sebebi Kırşehir, Şereflikoçhisar, Aksaray güzergahını kullanmamız. İnşallah önümüzdeki günlerde bu proje hazırlanacak. Kısa zamanda da ihalesi gerçekleşecek. Hepinizi Allaha emanet ediyorum. Gününüz kutlu olsun. Var olun sağ olsun” dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın konuşmasının ardından Ak parti Bölge Milletvekili Murat Alparslan kürsüye gelerek şenliğe katılan vatandaşlarımıza hitap etti. Murat Alparslan konuşmasında ; “ Böylesine güzel bir bahar gününde hep birlikte bir muhabbeti, bir coşkuyu paylaşmak üzere bir aradayız. Böylesine üst üste gelmiş anlamlı günlerin arifesinde bir coşku bir muhabbet içerisinde hasbihal edeceğiz, muhabbet edeceğiz ve birbirimizi anlamaya, birbirimizi dinlemeyi, tanımaya ve birbirimizden beslendiğimiz coşkuyla, muhabbetle geleceğimizi planlamaya çalışacağız. Bu millet asil ve kahraman bir millet. Bu millet şanlı bir tarihe sahip. B millet zengin bir kültüre sahip. Bu millet kadim bir medeniyet tasavvuruna sahip. Bu Milet sadece kendi coğrafyasında değil tüm dünyada hizmete eden, zalimin karşısında duran, mazlumun elinden tutan, garibin yanında duran bir millet. Bu millet geçmişte çok büyük bedeller ödedi, çok büyük badireler atlattı. Pek çok oyunlarla pek çok tuzaklarla karşılaştı. Hamd olsun hepsinden çıkmasını bildi, hepsinin üstesinden geldi. Bu topraklarda 10712de başlayan kutlu yürüyüşümüz bu tür sıkıntıları atlatarak bugünlere kadar kavuştu. Bu milletin kutlu yürüyüşü çok daha uzun süre emin adımlarla çok daha güzel günlerle devam edecek. İşte sizler hep bu işlerle omuz omuza veriniz, birlik ve muhabbetinizi muhafaza ettiniz, Devletin, ülkenin, bayrağın tehlikeye düşürülmeye çalıştığı her anda dimdik durarak türlü tehlikelerin hepsini bertaraf ettiniz. İnşallah önümüzdeki süreçte de çok daha güzel, çok daha aydınlık günlere sizlerin kararlığı omuz omuza yürüyüşü ile birlikte çok daha kısa sürede erişeceğiz inşallah. 24 Haziran seçimleri arifesindeyiz Bu seçimler öncesinde birileri hadi seçim, haydi er meydanı diye boş laflarla kuru safsatalarla meydan okuduktan sonra haydi o zaman 24 Haziranda seçim yapalım denildiğinde nasıl sağa sola kaçtıklarını, bu seçimde nerden çıtı, bu seçim erken, bu seçim baskın, biz bu seçime hazır değiliz diye hem içerden hem dışarıdan bu seçimi engellemeye nasıl çalıştıklarını hep beraber gördük ve görüyoruz. Orda farklı şekillerde ittifak kurmaya, bu milletin değerleriyle, bu milletin ilkeleriyle, bu milletin geçmişiyle kavgalı olan terör örgütleriyle şer güçleriyle he içerde hemde dışarıda nasıl ittifak yaptıklarını, kimlerin kimlerle beraber odluğunu görüyorsunuz. Onların tek seçim vaadi var Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkalım. Onun ötesinde hiçir beyanarı yok. Hiçbir hizmet, hiçbir proje vaatleri yok. Ne olursa olsun sadece recep tayyi,p Erdoğan gtsin, ndan sonra ülkeye ne olmuş, Millete ne olmuş, Devlete ne olmuş, bayraa ne olmuş, ezana ne olmuş kimsenin umurunda değil. Ama recep Tayyip Erdoağn ne diyor. Bu ülkeyi dünyanın en büyük onuncu ülkesi yapacağım. En büyük on ülkesinden biri yapacağım. Bu milleti çok daha güzel günlere taşıyacağız. Bu devleti çok daha güçlü, çok daha büyük yapacağız diye bir iddia, bir hedef ortaya koyuyor. Ve inşallah milletimiz kimin kimlerle iş yaptığını, kimin bu millete hizmetkar olabileceğini çok net bir şekilde görüyor. Bu seçimler sadece Türkiye Cumhuriyetinin seçimleri değil. Gördük ki Avrupa birliğinden ta Amerika’sından farklı Avrupa ülkelerinden seçim yapılmasın, seçim ertelensin diyorlardı. Hala gözleri üzerimizde. Bu seçimde ne yapalım da nasıl yapalım da kimi kimle bir araya getirip dört benzemezi bir torbaya koyup nasıl sandıktan çıkaralım da Ak Partiyi, Cumhur İttifakını, Recep Tayyip Erdoğan’ı engelleyelim hesapları var. Ama hamdolsun bu milletin feraseti her türlü oyunu, her türlü tuzağı bozacak. Ve inşallah 24 Haziran akşamı bu millet tekrar kendisinin karşısında şer güçlerle ittifak edenlere cevabını net bir şekilde verecek. Sizler bu seçimin öneminin farkındasınız. Hem Cumhurbaşkanımızın güçlü bir şekilde seçilebilmesi, hem de onun elinin mecliste güçlü olabilmesi için, Mecliste de güçlü bir Ak Parti grubunun olabilmesi için, Hem Cumhur İttifakına hem Ak Partiye hem de Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir desteği bugüne kadar olduğu gibi sizlerden bekliyoruz ve inanıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Yolunuz, yolumuz, bahtımız açık olsun” dedi.

Bölge Milletvekili Murat Alparslan’ın konuşması sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı konseri ve Seymen Ekibinin gösterileriyle devam eden programda Vefalı Anne seçilen Nazmiye Keskin’e Bölge Milletvekili Murat Alparslan, Belediye Başkanı Ferda Polat ve Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Kutlama programı Mihriban Öztürk’ün şiir okuması sonrası Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği sanatçısı Fatma Mete İlhan sahne alarak programa katılan vatandaşlarımıza birbirinden güzel türküleri seslendirdi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo