Belediye Başkanı Çelik, Polis Haftasını kutladı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 11 Nisan 2019 139 Okunma
Belediye Başkanı Çelik, Polis Haftasını kutladı

8-12 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Polis teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yusuf Özdemir’le görüşen Belediye Başkanı Memiş Çelik, vatandaşların güvenliği için mesai mefhumu gözetmeden fedakarca çalışan 174 yıllık geçmişi ile ülkenin en köklü kurumlarından olan Emniyet Teşkilatının haftasını kutladı. İlçemizin güven ve huzurunu tesis etmek için gece gündüz çalışan Emniyet Mensuplarına teşekkür eden Başkan Çelik, “Emniyet teşkilatı kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi birçok önemli görevleri yerine getirmektedir. Halkın huzurunu hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife eden, gücünü milletten ve kanunlardan alan polislerimiz gerektiğinde canını hiçe saymaktadır. Bu fedakârlığı gösteren emniyet mensuplarımızın çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşulda gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Emniyet teşkilatının yapmış olduğu hizmetler halkın nazarında büyük takdir toplamış ve polise olan güvenini her geçen gün pekiştirmiştir. Emniyet mensuplarımızın bu sorumluluk şuuru ve görev aşkı ile bundan sonraki çalışmalarında da muvaffak olacaklarına yürekten inanıyorum diyen Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Memnuniyetle müşahede edilmektedir ki; Türk Milleti polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Görevlerini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde çekinmeden canlarını feda eden kahraman polislerimiz, her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır. Polisimizin, halkımızın kendisine olan güven ve desteğini daha da pekiştirerek sürdüreceğine inanıyorum. Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini sürdürmektedir” dedi.

Başkan Çelik mesajını şu şekilde sürdürdü: “Emniyet teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünde şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd eder, İlçemizin bir huzur şehri olması için büyük bir özveriyle çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunarım. Teşkilat mensuplarının polis haftasını kutlar, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat sürmelerini temenni ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo