Belediyeden hizmet alamayınca! AKSARAY’A BAĞLAMAK İSTİYORLAR

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 14 Ekim 2016 12876 Okunma
Belediyeden hizmet alamayınca!  AKSARAY’A BAĞLAMAK İSTİYORLAR

 

Seçimlerde Ak Parti’nin köylerinde 300’ün altında oy almamasına rağmen Belediyeden gerekli hizmetlerini alamadıklarını ifade eden Çalören Mahalle Muhtarı, bu nedenle Aksaray’a bağlanmak istediklerini ifade etti. Kanalizasyon olmadığı için Foseptik çukurları kullandıklarının altını çizen Muhtar; su faturalarında atık şu bedeline kadar para alındığını söyledi.

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın Mahallesi olan Çalören mahallesinde referandum sesleri yükseliyor. 2014 yerel seçimleri sonrası mahalle statüsüne dönüşen Çalören’de eski günler mumla aranıyor. İçme suyu ve kanalizasyon sorunları başta olmak üzere elektrik ve yol problemleri olan Çalören’de çözüm yine mahalle sakinlerinden geldi. Aksaray’a bağlanmak.

Mahalledeki sorunlar ve çözüm yolları hakkında Çalören Mahallesini ziyaret eden gazetemiz muhabirine Çalören Muhtarı Dede Eroğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mahallelerinden son 4 dönemde 2 Belediye Başkanı çıkarttıklarını belirten dede Eroğlu bu halde sorunlarına çözüm bulamadıklarını söyledi. 1999-2004 yılları arasında Nevzat Kılıçaslan ve 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Ferda Polat’ın Çalören Mahallesinden olduklarını altını çizen Çalören Mahallesi Muhtarı Dede Eroğlu, buna rağmen mahallelerindeki sorunların azalmak yerine arttığını ifade etti. Şereflikoçhisar belediyesinden bu zamana kadar hizmet alamadıklarını söyleyen Eroğlu, Mahalle olarak çözümü Aksaray’a bağlanmakta bulduklarını söyledi.

“Kanalizasyonumuz hiç yok”

Mahallenin en büyük sorunlarından birinin kanalizasyon olduğunu belirten Çalören Mahallesi Muhtarı Dede Eroğlu, Mahallede kimsenin kanalizasyonu olmadığını ifade ederek; “Mahallemizde kanalizasyonumuz yok. Her evin kendine ait küçük Foseptik Çukurları var. Buna rağmen bizden su faturalarında atık su bedeli adı altında ücret alıyorlar. Dolan Foseptik Çukurlarını temizlemek için gelen ASKi elemanları her evden 170 TL ücret alıyor. Bu ücret Çankaya’da da aynı, Mezgit’te de aynı. Pis su parası ödüyoruz. Atık su parası ödüyoruz. Kanalizasyonu olmayan yerden atık su parası alınır mı? ” dedi.

“Hizmet alamıyoruz”

Şereflikoçhisar Belediyesinden hizmet alamadıklarını söyleyen Çalören Mahallesi Muhtarı Dede Eroğlu, Ferda Polat’ın başkan seçilmesinden sonra 100 tane çöp konteynırı aldıklarını belirterek; “Ferda Polat bizim hemşerimiz. Bu konuştuklarımız şikayetlenme değil. Ancak bu zaman kadar aldığımız 100 tane çöp konteynırı. Daha onda da eksiklerimiz var. Ferda Polat mahallemizin sorunlarını en az bizim kadar biliyor. Bu köyün çocuğu. Burada doğdu büyüdü. Her cenazemize, düğünümüze gelir. Bizim sorunlarımız çok. Bunlara çare bulmak istiyoruz. Bu sorunları İlçe Başkanlığında da biliyordu şimdi de biliyor. Kimse küsecek diye susacak değiliz. Hizmet istiyoruz” dedi.

“Aksaray’a bağlanmak istiyoruz”

Sözlerinin devamında Mahalle olarak Aksaray’a bağlanmak istediklerini vurgulayan Çalören Mahallesi Muhtarı Dede Eroğlu, referandum yaparak Aksaray bağlanmak istediklerini söyleyerek; “ Mahallenin hepsi Aksaray’a bağlanmak istiyor. Aksaray bize 50 kilometre Ankara 180 kilometre uzaklıkta. Hizmet bize Ankara’dan gelmiyor. Biz Aksaray’a sınır mahalleyiz. Çevremizdeki Aksaray’ın bütün köylerinde kilitli taş var, su var, kanalizasyon var. Bizde hiçbiri yok. 14 yıldır Ak Parti her seçimde 300 oyun altında almıyor. Biz oy veriyoruz, hizmeti başkası alıyor. 14 yılda sadece 100 tane çöp kutusu geldi. Başka da bir şey gelmedi. Yolumuz yok, kanalizasyonumuz yok. İçme suyumuz babadan kalma borularla veriliyor. Su biraz fazla gelse borular patlıyor. Köyde elektrikler kesilince Ankara’yı arıyoruz. 180 kilometreden gelip bizim elektriğimizi tamir ediyorlar. Biz bu hizmeti daha kolay almak için Aksaray’a bağlanmak istiyoruz. Bizim sesimizi duysunlar. Ben gidip herkesle konuştum. Şimdi referandum için başvuru yapacağım” dedi.

“Belediyeden hizmet alamayınca! AKSARAY’A BAĞLAMAK İSTİYORLAR” için 2 cevap

  1. ERHAN BAYDAR dedi ki:

    BELEDİYE BAŞKANI İŞİNİ BIRAKIP TCDD GENEL MÜDÜR OLDUGUNU ZANNEDERSE….ÇALÖREN AKSARAY A…..KACARLI KIRŞEHİR E GİDER.

  2. kaan dedi ki:

    Baskaniniz yarin iki laf eder vaz gecirir meraklanmayin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo