Belediyenin yap(A)madığını esnaf yaptı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 17 Ağustos 2018 797 Okunma
Belediyenin yap(A)madığını esnaf yaptı

Atatürk parkı esnaflarından Kadir Özden başta gurbetçilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız için halk konseri düzenledi. Erzurumlu halk ozanları Erol Şahiner ve Orhan Üstündağ’ın katıldığı halk konserine vatandaşlarımızın ilgisi yoğun oldu. Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 2 gün yapılan halk konserine katılan çok sayıda vatandaş duyarlı davranışından dolayı Kadir Özden’e teşekkür ettiler.

Kamuoyunda uzun süredir dile getirilen Tuz Festivali için elini kıpırdatmayan, “Gurbetçi Gecesi Yapılsın” çağrılarına kulak tıkayan Şereflikoçhisar Belediyesinin yapamadığını Atatürk parkı içerisinde kahvehane işletmeciliği yapan Kadir Özden isimli esnafımız yaptı. Gerek müşterileri gerekse yakın çevresinin ilçemizde bu yönde eksiklik olduğunu söylemesi üzerine Halk Konseri için çalışmalar yapan Kadir Özden daha önce de yapmış olduğu halk ozanları geleneğini bozmadan Erzurumlu halk ozanları Erol Şahiner ve Orhan Üstündağ’ı ilçemize getirerek konser verdirdi.

Cumartesi akşam saatlerinde başlayan Halk konserine vatandaşlarımız gereken ilgiyi göstermezken Pazar günü akşam başlayan halk konserinde adeta izdiham yaşandı. Birbirinden güzel sevilen halk Türklerini vatandaşlarımız için seslendiren halk ozanlarının son bölümde yaptıkları atışmalar vatandaşlarımızdan büyük alkış alırken, Halk ozanlarının birlikte seslendirdikleri Türkiyem, 15 Temmuz Destanı ve Hoş geldiniz isimli eserler ayakta alkışlandı.

Düzenlediği halk konseri ile 7’den 70’e kamuoyunun büyük beğenisini kazana Atatürk parkı esnaflarından kadir özden bu tür konserleri özellikle gurbetçi vatandaşlarımız için her yıl düzenli olarak gerçekleştireceğini, konsere katılan sanatçılara ve izleyen, alkışlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo