‘BİZ CESURLAR HAREKETİYİZ’

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Mayıs 2019 161 Okunma
‘BİZ CESURLAR HAREKETİYİZ’

İYİ PARTİ Ankara İl Başkanlığı 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından ilçelerde istişare toplantıları düzenlemeye devam ediyor. 3 Mayıs Türkçülük Günü münasebetiyle ilçeyi ziyaret eden Ankara İl Başkanlığı heyeti ilçe yönetimi ve partililerle bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya İYİ PARTİ Ankara İl başkanı Yetkin Öztürk Ankara İl Kadın Kolları Yönetimi İYİ PARTİ Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Avni Yıldırım , İYİ PARTİ Belediye Başkan adayı Ercan Alıcıoğlu ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım ; ‘Genlerimizde olan Türk ruhunu kutladığımız bu günde birçok kurumdan Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılması bu yüce milletin gurunu incitmiştir. Bizler bu günü daha coşkulu bir şekilde kutlayarak gelecek kuşaklara aktarmalıyız’ dedi. Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk cedlerinden aldıkları bu ismi bu şanlı bayrağın altında ilelebet devam ettireceklerine vurgu yaparak ; ‘ 17 yıldır iktidarda olan Ak Parti yönetimi bu süreç içerisinde Türk Milleti ifadesi kullanmamıştır. Bizler gurur vesilesi olan bu Türklük ismini , genlerimizden gelen bu hasleti devam ettireceğiz’ dedi.

‘Seçim sonuçlarını değerlendireceğiz’

31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirmesi için Ankara ilçelerinde partililerle istişareler yaptıklarını söyleyen Öztürk ‘ 31 Mart geride kaldı. Bizler bu süreçte yaşanılan sorunların takibi için yola çıkmış bulunmaktayız. 13 ilçemizde ziyaretlerde bulunduk . Yerel seçimlerde neler yaptık neler yapamadık bunların tespitlerini yapıyoruz. Sorunlar mutlaka yaşandı ama sorunlarımızı halının altına süpürmeyelim. Eksikliklerimizi tespit ederek bundan sonraki süreçte ona göre davranmalıyız. Genelde ilçeler bazında belediye başkanlıklarında sayıca az olabiliriz fakat bu daha çok çalışacağımız anlamı da taşımaktadır’ dedi. Ülke siyasetinde yakın bir zamanda değişlikler olacağını belirten Öztürk AKP’nin kendi içerisinden farklı bir parti çıkaracağını söyledi. ‘Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi köprüsünde intihar etmek isteyen vatandaşı Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu engelledi gösterisini izledik. Bu durumun manidar bir durum olduğu ortadadır. Fakat şu bir gerçektir ki intihar etmek üzere olan Ak Partiyi Davutoğlu kurtaracakmış! Bu süreçte İYİ PARTİ olarak omurgalı duruşumuzu hiç bozmadık. İktidara namzet tek parti İYİ Partidir. Türk kimliği , TSK ve T.C tabelaları elden giderken bunlara dur demek için bizler bu yola çıktık. Bu onurlu duruşu sergileme durumu kaçınılmaz olmuştu. Biz cesurlar hareketiyiz. Bizler ama sız lakin siz bu yola çıktık’ dedi. Öztürk CHP ile yaptıkları ittifakla birlikte büyükşehirlerde büyük başarılara imza attıklarını belirterek. ‘CHP ile çoban ateşini birlikte yaktık. Bu süreçte oylar çalınmamışsa bunda İYİ Partinin muhteşem katkısı vardır. Ankara’nın  25 yıl sonra el değiştirmesini sağladık. İYİ Parti olmasaydı ülke genelinde kazanılan büyükşehir başkanlıkları kazanılamazdı. Ankara’nın 25 yıllık kayıpları Mansur Yavaş’ın izleyeceği liyakatli siyaset ve hizmetleri doğrultusunda en kısa zamanda yaralarını saracaktır. Ankara’daki tel tel dökülmüşlük Mansur Yavaş ile birlikte düzelmeye başlayacaktır’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo