Bize yardımcı olur musunuz?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 04 Mayıs 2019 234 Okunma
Bize yardımcı olur musunuz?

Malum önümüzden gelen Ramazan-ı Şerif. 11 ayın Sultanı. Yardımlaşmanın, paylaşmanın, Fakir fukara ve ihtiyaç sahiplerinin anlaşıldığı, Zekat ve Fitrelerin verildiği mübarek ay. İşte bizlerde bu mübarek ayda sizlerin desteğini istiyoruz. Biliyorsunuz, Fıkıh köşesi yazarımız, Karandere Mahallesi İmamı ve birkaç gönüllü arkadaşımızla 2016 yılının son aylarında Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneğini kurduk.  Amacımız gücümüzün yettiği, elimizin ulaştığı, gözümüzün gördüğü kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşıp, durumu iyi olan hayırseverler ile ihtiyaç sahibi kişiler arasında bağ kurmaktı. Niyet temiz, izlenen yol nezih, kalp kara olmaz ve birde Yaradan yardım ederse olmayacak iş yok. Şükür Rabbim yardım etti, hayırseverler el uzattı, bu güne kadar, öğrenci, yaşlı, yardıma muhtaç yüzlerce kişinin tebessüm etmesine sizlerin desteği ile vesile olduk.

Yaşayanlar çok iyi bilir, kış günü gocuksuz okula gitmenin, botsuz yürümenin, sahurda üçbeş zeytin tanesi, iftarda sade çorba ile Oruç açmayı… Hele hele birde yaşın küçükse, hemen yan sırada oturan arkadaşın en afilli kabanı, en yeni elbisesini ile okula gelmiş ve sana “ senin gocuğun yok mu?, Pantolonun neden eski, hep aynı elbiseyi giyiyorsun” Baak babam yeni kaban, ayakkabı, elbise aldı” dediyse vay halinize…

İşte bizler çocuklarımız ezilmesin, yardıma muhtaç kişiler O’na buna el açmasın, çocuklarımız kış günü üşümesin, evinde odunsuz, kömürsüz kimse kalmasın, Ramazan-ı şerifte anne-babaların çekmiş olduğu yokluğa çocukları ortak olmasın diye dernek kurduk. Şükür rabbime emin adımlarla ilerliyoruz. Tabi bu işler tek başına olacak işler değil. Sizlerin hayır sahiplerinin desteğine, yardımına ihtiyacımız var.

Ramazan-ı Şerife sayılı günler kala, Rabbimizin yardımı sizlerin desteği ile Zekat, fitre ve yardımlarınıza talibiz.

Emin olun ilçemizde sizlerin görmediği o kadar çok kişi var ki, ciddi manada yardıma ihtiyacı olan. Öyle dramlar, öyle bilinmeyen konular var ki, duyulduğunda yürekleri burkan, gözleri buğulandıran. Bakın geçtiğimiz yıl Kurban bayramında yaşanış olduğum bir anıyı anlatmak istiyorum. Allah razı olsun. Bir hayırseverimiz Kurban bağışında bulunacağını söyledi. Hayvan pazarına gidip, kurbanı aldık. Hayır sahibini de yanımıza alarak ihtiyaç sahibin evine gittik. Ablamız bizi kapıda bekliyordu. Kurbanı aracımızdan indirdik, “Bu kurbanın. Allah kabul etsin” dediğimizde ablamız gözyaşlarını tutamıyordu. O an hepimiz donup kalmıştık. Ablam neden ağlıyordu? Her ne kadar ağlama desek te, o yaşlı gözlerle dudaklarından “ilk kurbanım!” sözünü duyduk. “İlk Kurban”… ve ekliyordu. “ 14 Yıl evli kaldım, bu güne kadar hiç kurban kesmedik, bu bizim ilk kurbanımız” diyor, bir yandan da Kurbanlık hayvana sarılıyor, O’nu seviyordu. O an sözün bittiği yer. Ne denir ki? Nasıl teselli edilip, hangi sözle o yılların telafisi yapılır? Emin olun bu yüzlercesinden bir tanesi. Daha niceleri var ki, gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olan. 4 koli yardım götürüp, “İkisi bana yeter, kalanı başka ihtiyaç sahiplerine verin!” diyenden, “Çocuğumun birisine yardım ettiniz, diğer çocuğuma gerek yok, başka çocuklara yardım edin!” diyenler…

O yüzden bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz. Eminiz sizlerde yardımlarınızı yapıyor, elinizden geldiği kadarıyla, fakir-fukaranın yüzünü güldürüyorsunuz. Ama ulaşamadığımız o kadar çok kişi var ki, ihtiyaç sahibi olmasına rağmen “bende istiyorum” diyemeyen.

Aklınızda her hangi bir soru işareti kalmaması adına biraz da derneğimiz hakkında bilgi vermek istiyorum. Derneğimiz, Dernekler Büro Şefliğine bağlı olup, tamamen resmi bir dernektir. Ve her yıl gerekli denetimlerden geçmektedir. Hesap numaralarımız şahıs adına olmayıp, dernek adınadır. İsteyen istediği anda yapmış olduğu yardımın takipçisi olup, sorgulama hakkına sahiptir.

Bu vesile ile “Veren el, alan elden üstündür”, “hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir” nidaları ile, hayırlı güzel, işlerde buluşmak dilek ve temennisi selam ve dua ile..

(Yardım ve Bağışlarınız için Şereflikoçhisar Ziraat Bankası İban No: TR92 0001 0000 2981 7929 4650 01) Tel: 0542 831 20 79 – 0505 293 37 56)

Son olarak geçtiğimiz hafta gazetemizde yer vermiş olduğumuz Fadime Ablamıza haberimiz sonrası destek çıkan, kol kanat gererek ihtiyaçlarını karşılama sözü veren Belediye Başkanı Memiş Çelik’e ve Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’a teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo