Bu Bir felakettir!

Anasayfa Gıdıklıyorum 25 Eylül 2014 2417 Okunma
Bu Bir felakettir!>

Bu Bir felakettir!

İnsan oğlunun tabiatında var galiba, birisi bir şeyler söylerse kulak arkası etmek. Hatta söylenilen konu bizimle alakalı ve bizi eleştiren hatta olumsuzlukları açık açık gösteren konular olduğunda karşı tarafa söz hakkı dahi tanımaz, bir kalemde çizeriz o kişi ve kişileri. Çizmezle kalmaz, hemen karalama kampanyası başlatırız. Bahanemiz hep aynıdır.  “O bizden değil, o bizi sevmiyor, o hep muhalefet, o söylüyorsa yalandır!”  Halbuki, atalarımızın da dediği gibi aslında bizim açığımızı daha doğrusu yanlışımızı söyleyen dostumuzdur. Çünkü bu nedenle atalarımız “ Dost acı söyler” dememişler midir?

Hakkımızda söylenenleri araştırmak, gerçeklik payı var mı yok mu değerlendirme yapmak yerine hemen çamurlaşırız. Çok değil geçtiğimiz hafta bu köşeden sularımızla ilgili sıkıntıları dile getirmiş, sularımızda son günlerde renk ve koku bakımından sıkıntı olduğunu ifade etmiş, yetkilileri bu konuda uyarmıştım. Sağ olsun sayın yetkililer her zaman olduğu gibi, araştırma yapmak yerine kolay yolu “aman sendeciliği” seçmişlerdi. Ama işin renginin öyle olmadığını MHP Belediye Meclis üyeleri gün yüzüne çıkardı. Şayet iddialara doğru ise, ki öyle görünüyor, Yeşilyurt mahallesinin kanalizasyonu içme suyumuza karışıyor. Öyle ise bu bir felaket, hatta cinayet değil midir?

Her zaman söyledim yine söylüyorum. İlçemiz yetkililerin bana göre en büyük eksiği yerel basını takip etmemeleri, şayet yerel basını takip etseler, emin olun ilçede olup biten birçok eksiklikten, birçok yanlışlıktan birçok alavere-dalavereden haberleri olur. Yoksa günümüzde yaşandığı gibi, daha gazete yazısını görmeden ön yargı ile telefona sarılıp; “ …. Bey yine beni yazmış, o zaten hep bizi yazar” ya da gazetecilere hitaben “ ne yazarsanız yazın, benim için fark etmez demek”  kolaycılık ya da sorumluluktan kaçmak değil de nedir? Halbuki, gazetecilerin değinmiş olduğu konular memleket konuları olduğu için, aksaklıkları, eksiklikleri, yanlışları yazdıkları için teşekkür edin demiyorum ama en azından konuyu takip etseniz, ne vatandaşımız kanalizasyon karışarak tadı, kokusu değişmiş suyu içmek zorunda kalmaz hem de sizin ilçede olan bitenden haberiniz olmuş olmaz mı? Yoksa şuna emin olun siz okuyun ya da okumayın, sorunlarla ilgilenin ya da ilgilenmeyin, mesleği gazetecilik olan, birkaç kuruş için eğilip bükülmeyen, kalemini ve kişiliği çıkar için satmayan basın mensupları isteseniz de istemeseniz de sizinle alakalı, ilçe ile alakalı yapılanları ya da yapılmayanları yazacaktır. Bu vesile ile su ile ilgili iddialar sonrası zahmet olmaz ise bir şeyler yapsanız, vatandaşın sağlığı ile oynamasanız, hem işinizi yapsanız hem de vatandaşımız mağdur olmasa daha güzel olur. Yoksa sayılı günler çabuk geçer, bunu unutmayın….

Son olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yetkililerine, siyasilere, ilçenin ana kumandasında bulunan yetkililerimize henüz okulun ilk haftasında TOKİ İlk okulunda hem de birinci sınıfta öğretmeni bir hafta gibi bir sürede değiştirerek bir başka öğretmen getirdikleri, çocuklarımızı eğitimin henüz ilk haftasında mağdur ettikleri için sonsuz teşekkür ediyor, bu gelen öğretmeninde diğer öğretmen gibi birkaç hafta kalarak öğrencileri kaderi ile baş başa bırakacağı günü dört gözle bekliyor, saygılar sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo