Bugünde mi selfie?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 15 Şubat 2016 1214 Okunma
Bugünde mi selfie?>

Bugünde mi selfie?

Ve Allah yolunda öldürülen kimseler için ölüler demeyin. Hayır onlar diridirler. Fakat siz farkında olmazsınız.

Hergün televizyonlardan duyup gördüğümüz ve içimizin yandığı şehit haberi bu sefer ilçemize geldi. Yiğidimiz, SERCAN’ımız haince bir pusuda şehit düştü. Tüm Şereflikoçhisar şehidine sahip çıkarken bu yönde gördüğüm olumlu izlenimler ve yanlışlıklardan bahsetmek istiyorum. Keşke böyle bir acı yaşamasaydık. Takdir-i ilahi diyorum. Şehit haberinin ilçemizde duyulmasının ardından Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden üzerlerine düşenden daha fazlasını yerine getirdiler. Şehidimizin babası Yaşar Abimin yanından biran bile olsun ayrılmayan ilçemiz yöneticileri ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Akyıldız’a teşekkür etmek istiyorum. Şereflikoçhisar halkı bu zor günde şehidine sahip çıkarak, elinden bir şey gelmeyeceğini bilse de akın akın İlçe Mezarlığına koştu.  Belediye Başkanlığı tarafından kurulan çadır bu soğuk kış gününde şehit ailesine yardımcı olmak için önemli bir vesile oldu. Hergün gün içinde ve akşam saatlerinde vatandaşlarımız şehit ailesinin yanında yer alarak acılarını bir nebze olsun hafifletmeyi düşündüler. Son olarak Pazar günü şehit Ailesi adına hayırseverlerimiz tarafından verilen yemek birlik ve beraberliğimizi göstermemiz açısından çok olumlu hareketti. Rabbim inşallah böyle bir acıyı ne ülkemize nede ilçemize bir daha yaşatmasın.

Diğer yandan hiç yaşamasını istemediğim izdiham beni ve çevremde gördüğüm pek çok kişiyi üzdü. Biz bu şekilde bir toplum değiliz. Gerek şehidimizi gerekse ailesini yakından tanıdığım için kendini bilmez birkaç kişinin ev önünde ve mezarlıkta yaptıkları gerçekten üzücü durumlardı. Ben protokol meraklısı bir insan değilim. Ama iş düzen kısmına gelince her işin düzenli ve tertipli olmasından yanayım. Şehidimizi taşıyan askeri aracın üstüne çıkan ne idüğü belirsiz kişiler akıllarınca şehide sahip çıkmaya çalıştılar. Aynı şekilde İlçe Mezarlığında şehitlikte karşılaştığım durumda böyleydi. Orada şehidin ailesi ve yakınları son görevlerini yerine getirmek isterken kendini bilmezlerin şehide ve dolasıyla cenazeye saygısızlık etmelerini yakıştıramadım. Allah’ım bu acıyı kimseye yaşatmasın. Ama gördüğüm bir konu beni daha da derinden üzdü. Cenazede öyle kişiler vardı ki sanki bu işi reklama dökmeye çalışıyordu. Altına giydiği daracık pantolonunun yanı sıra başına bağlamaya çalıştığı eşarpla millete reklamını yapıyordu. Bu köşeden bu konuda defalarca bu konuya değindim ama bu konu kişilerden değil aile yapısından kaynaklanıyor. Eğer bir aile kızı veya oğlu evden çıkarken giyimine ve kuşamına müdahale edemiyorsa, en azından toplumun önemli saydığı değerlere saygı göstermiyorsa emin olun ne deseniz boş. Son olarak sosyal medya çılgınlığımız şehit cenazesinde de kendini gösterdi. Şunu anlarım kalabalık vurgusunu yapmak açısından, geniş açılı çekilmiş resim yada videolar olabilir.(Olmasa da kimse alınmaz) ama yine kendini bilmez birkaç kişi şehidin mezarlığına defni esnasında bile video çektiler. Şehir mezarlığında selfie çekenleri söylEmiyorum bile. Bu kadar olmayalım. Biz bu değiliz. Bu memleketin evlatları bu kadar ruhsuz ve milli benliğinden yoksun olamaz, olmamalı. Selam ve dua ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo