Büyük Başkan sözünü tuttu

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 24 Temmuz 2015 2045 Okunma
Büyük Başkan sözünü tuttu>

Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından 7 Haziran’da yapılan seçimlerde AKP’ye 41, HDP’ye 108 oy çıkan mahalleden başlanılan yol çalışmaları görenleri şaşkına çevirdi. Hani çok oy alan köy çok, az oy alan köy az hizmet alacak diyen görgü tanıkları, Büyükşehir Belediye Yetkililerine sitem etti.

7 Haziran seçimleri öncesi ilçemizde yapılan mitingde ilçemize dair sözler veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek verdiği sözleri yerine getiriyor. İlçemizde köy konağı olan mahallelere köy konağı yaptıracağını, yolu olmayan köylere asfalt attıracağını söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek seçimde en fazla oyu veren mahalleden çalışmalara başlayacağı sözünü tutarak 7 Haziran seçimlerinde AKP’ye 41, HDP’ye 108 oy veren Büyükkışla yolunda yama çalışmalarına başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfaltlama Şefliği tarafından başlatılan çalışmalarda yolun çukur olan bölgelerine asfalt atılarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu. Diğer köy yollarımızda da daha çokhasar olan yollarda her hangi bir çalışma yapılmaması köy muhtarları ve köy halkı tarafından tepkiyle karşılandı.

7 Haziran genel seçimlerinde 192 seçmenden 41’inin oyunu alarak Büyükkışla’da HDP’nin 108 oyundan sonra ikinci parti olan AKP’nin Büyükşehir belediye başkanının bu çalışmaları vatandaşlardan büyük beğeni topluyor. Seçim mitinglerinde seçmenleri tehdit ettiği yönünde hakkın-da asılsız! İddialar ortaya atılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı i.Melih Gökçek’in 7 Haziran seçimlerinde 108 oyla HDP’yi birinci parti çıkaran Büyükkışla mahallesi yoluna yaptırdığı asfalt iddiaların asılsız olduğunu gözler önüne serdi. Son yapılan çalışmalardan sonra ilçemiz-deki diğer mahallelerin oy oranına bakılarak yapılan çalışmalardan nasıl faydalanacağı merakla bekleniyor. Siyasi çevrelerin erken seçime hazırlık olarak adlandırdığı asfaltlama çalışmalarının oy oranları ile alakalı olarak hızla devam edeceği öğrenildi.

Muhtarlar şikayetçi

Bir işi için geçtiğimiz hafta Büyükkışla köyüne gittiğini ifade eden bir mahalle (köy) muhtarı Büyükşehir Belediyesinin asflalt ve iş makinaları Büyükkışla yolunda çalışma esnasında gördüğünü ifade ederek; “ Bizim köyümüzün yoları daha kötü. Seçim sonrası kimse gelip bakamdı bile. Bizim burada Ak Parti birinci parti çıktı. Ama ne hikmetse, çalışmalar oyu az olan yerden başladı. Allah büyük yine seçim olacak. O zamanda biz konuşacağız” dedi.

Melik Gökçek’in haberi yoktur!

Büyükkışla Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında ise bir başka muhtar da farklı bir iddia öne sürerek; “Bu çalışmalardan Melih Gökçek’in haberi yoktur. Olsa böyle bir yanlış yapmaz. Bana göre bu işi Melih Gökçek’ten habersiz bir başka kişiler yaptırıyor. Önemli olan bu kişi ya da kişiler kim onları bulup, Melih Gökçek’e bildirmek gerek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo