Camiler cıvıl cıvıl!

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 06 Temmuz 2018 616 Okunma
Camiler cıvıl cıvıl!

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girmesinin ardından yaz Kur’an kursları başladı. Camilerimiz minik yavrularımızla dolup taşıyor.. 

Yorucu eğitim-öğretim sezonunun tamamlanmasının ardından çocuklar, fiziksel ve ruhsal açıdan dinlenmek ve yaz tatilini verimli geçirebilmek için Kur’an kurslarına akın ediyor. Kimisi 6 yaşında kimisi 15 yaşında olan çocuklarımızın yaz Kur’an kursları dolayısıyla camilere akın etmesi sonrası camilerimiz cıvıl cıvıl oluyor. Geleceğin Ömerleri, Hamzaları, Bilalleri ve Fatihleri’ne kapılarını açan Kur’an kurslarına, ebeveynler çocuklarını gönül rahatlığı içerisinde emanet ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen, 25 Haziran Pazartesi günü başlayan Kur’an kursları 8 hafta sürecek. Her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim görebiliyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca gönderilen “Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları”ndaki şartları taşıyan kurslarda, ayrıca yaz döneminde 4-6 yaş sınıfları açılabiliyor. Bu sınıflarda söz konusu uygulama esaslarındaki şartları taşıyan öğreticiler görev yapıyor.

Yaş grubuna göre özel kitap Kurslarda, yaş grupları dikkate alınarak Başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyaller kullanılıyor..

Yaz Kur’an Kurslarında eğitim-öğretim hizmetleri sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülüyor. Kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilecek, güler yüz, şefkat ve anlayış gösteriliyor. Kursta bulunmalarının önemi ve amacı kendilerine anlatılan çocuklar, burada eğlenceli anlar yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Hafta içi her gün sabah 10:00’da başlayan kurslar iki-üç saatlik ders sonrası sona eriyor.

Camilerin çocuklar üzerinde etkisinin çok fazla olduğuna dikkat çeken yetkililer, çocukların evde boş boş oturmaları yerine camilere giderek hem dinini, hem kitabını, hem de üç beş ayette, birkaç surede  olsa ezber yapmalarında fayda olduğunu söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo