Celal Ünsal; “ Ercan Alıcıoğlu ittifak adayı değildir!”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 475 Okunma
Celal Ünsal; “ Ercan Alıcıoğlu ittifak adayı değildir!”

CHP Belediye Başkan Adayı M.Celal Ünsal çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlçemiz kamuoyuna Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun ittifak adayı olarak lanse edilmeye çalışıldığına vurgu yapan Ünsal; “ Ercan Ertürk Alıcıoğlu İttifak Adayı değildir. Dayatılan aday ittifak adayı değildir. Ortak mutabakatta belirlenen aday ittifak adayıdır” dedi. Ercan Ertürk Alıcıoğlu İyi Parti Adayıdır” dedi. Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun İttifak adayı olması durumunda destek verir misiniz sorusuna Ünsal; “Biz ittifak adayı üzerinde mutabık kalmak isteriz. Biz İyi Partinin adayına burada destek olamayız. Biz ittifak adayını arıyoruz” dedi.

Birkaç gün önce İyi Parti tarafında Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun isminin açıklanması ve İttifak adayı olarak kamuoyuna lanse edilmesi sonrası CHP Belediye Başkan Adayı Mahmut Celal Ünsal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yusuf Özdemir’in sorularını yanıtlayan Ünsal, Ercan Ertük Alıcıoğlu’nun İttifak Adayı değil, İyi Parti Adayı olduğunu söyledi.

Aday mısınız ve hangi Partiden adaysınız? Sorusuna Ünsal; “ 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayıyım. Şuan itibari ile ilçe örgütümüzün de vermiş olduğu sonsuz destekle adaylığımız devam ediyor. Ancak nihai karar ittifak görüşmelerinden dolayı gecikti, son birkaç gün içerisinde adaylığımız netleşecek” dedi.

İyi Parti ile İttifak konusunda ise Ünsal; “ Zaten benim adaylığım ittifak görüşmelerinden kaynaklı olarak biraz gecikmeli oldu. CHP ile İyi Parti Genel Başkanları arasında yapılan görüşmeyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının ortak bir açıklamayla ilan edilmesiyle başlamıştı. Sonra İlçeler bazında da bu görüşmeler devam etti. Çoğunluğunda sonuçlandı, bir kısmında ise her iki parti ayrı ayrı aday çıkartacak denildi, sora tekrar baştan alındı. İyi Partinin Şereflikoçhisar’da aday çıkartacağı söylendi ve İyi Parti Şereflikoçhisar’da aday çıkardı. Bizimde adayımız netleşmesi için Genel Merkez düzeyinde görüşmelerimiz devam ediyor. Bizde bu ittifak görüşmeleri sonucuna göre yol haritamızı çizeceğiz. Bir ittifak söz konusu, ancak iyi partinin yapmış olduğu Belediye Başkan Adayı açıklaması İttifak görüşmeleri çerçevesinde yapılan açıklama değildir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bu süreçte yer almadık. Aday belirleme konusunda hiçbir bilgimiz ve ilgimiz olmadı. Sanki yangından mal kaçırırcasına İyi Parti İttifak adayı diye bir isim açıkladı” dedi.

Ercan Ertürk Alıcıoğlu İttifak adayı mıdır? Sorusuna ise Mahmut Celal Ünsal; “ İttifak adayı değil, İyi Parti adayıdır. O arkadaşımızın ismi açıklanırken Cumhuriyet Halk Partisi İlçe veya il örgütümüzün aday üzerinde hiçbir görüşü alınmadan ittifak adayıdır diye talihsiz bir açıklama yapılmıştır. Buda o arkadaşımıza zarar vermiştir. İttifak deyince aklımıza, ortak hareket, birlikte hareket, bazı konularda ortak mutabakata varmak, uzlaşmak gelir. Daha sonra bir konuyla ilgili mutabık kaldığınızda buna ittifak denilebilir. Ama ittifak dediğinizde taraflardan bir tanesi yoksa ya da eksikse buna ittifak diyemeyiz. Bu ittifak adayı değildir. İyi Parti adayıdır. Bu davranış Genel Merkez, Genel Başkan ve İl düzeyinde yapılan ittifak çalışmalarını askıya almaktır” dedi.

Yaşanılan süreç hakkında İl Başkanlığının bilgisi var mı, bu konuda İl Başkanlığı ile görüştünüz mü? Sorusuna CHP Belediye Başkan Adayı Ünsal; “Bu konularda İl Başkanımızla görüştük, durumu anlattık. Kendisinin durumdan haberi vardır. Şereflikoçhisar’da bize “siz oturacaksınız, ittifakın ruhuna uygun hareket edeceksiniz” derlerse şayet, İyi Parti Örgütü bize müracaat ederse, ittifak adayı arayışına gireriz. İyi Partinin adayı bizim için ittifak adayı değildir” dedi.

İttifak yaptığınız taktirde Ercan Ertürk Alıcıoğlu İttifak adayı derlerse ne yaparsınız? Sorusuna; “ Biz ittifak adayı üzerinde mutabık kalmak isteriz. Biz İyi Partinin adayına burada destek olamayız. Biz ittifak adayını arıyoruz. Dayatılan aday ittifak adayı değildir. Ortak mutabakatla belirlenen aday İttifak adayıdır. Bu konu ile yaşanacak gelişmeler hakkında kamuoyuna aydınlatıcı açıklamalar ilerleyen günlerde yapılacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo