CHP’de neler olacak?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 24 Mayıs 2019 399 Okunma
CHP’de neler olacak?

CHP’de dananın kuyruğu hafta sonu kopacak. Yerel seçimler öncesi başlayan, yerel seçimlerde İYİ Parti ile bir türlü kurulamayan İttifak ve CHP İlçe Başkanı Celal Ünsal ve yönetimin el çektirildiği CHP’de dananın kuyruğu hafta sonu kopacak. Şuan için üç adayın bulunduğu ve kongrede kimin ne kadar oy alacağı merak konusu. CHP İlçemiz tarihinde belki de en sıkıntılı, en çok merak edilen kongresini yapacak. Neden mi? Nedeni çok açık. Bir tarafta Celal Ünsal’ın yıkılmasını ve kaybetmesini isteyen gurup, öte yanda “yıllarca Partimizin ilçe Başkanlığını yapmış, partimizi belki de gelmesi gereken en iyi yere getirdi” diyerek Celal Ünsal’ı yedirmemeye çalışan gurup.

Şu bir gerçek. İster kabul edilsin, ister kabul edilmesin İlçe Yönetimi Celal Ünsal’ı bu yolda yalnız bırakmadı. Gerek yerel seçim öncesi gerekse, seçim sonrası Celal Ünsal’a karşı atılacak olan her adımda ilçe örgütü dimdik yanında durdu. Eğer görevden el çektirilme olacaksa, bu tek ilçe Başkanına değil, tüm ilçe örgütüne yapılması gerektiğini ifade ettiler. Aslında çokta başarılı oldular.

Şayet bu yönde ilçemizde diğer siyasi partilerde yaşanmış buna benzer olaylar varken ve sonucunun sadece İlçe Başkanının görevden alınması yada görevi devretmesi ile sonuçlanırken, CHP’de böyle bir sonucun yaşanmaması tamamen birlikte hareket edilmesinden kaynaklandı.

Peki ya seçim daha doğrusu kongre ne olacak? Olacaklar az çok belli gibi. Her ne kadar 4 isim lanse edilse de bana göre seçim iki kişi arasında geçecek. Bir yanda Yıllarca İlçe Başkanlığı yapmış, CHP’nin en güçsüz zamanlarında bayrağa sahip çıkmış, Celal Ünsal, diğer yanda ilçemiz tarafından tanınmış, yapmış olduğu işlerde başarılı olmuş Mustafa Alıcı. Bence seçim ikisi arasında geçecek. Şuan hummalı çalışmalar devam ediyor. Her ne kadar 4 aday kongreye girecek olsa da bana göre bir belki iki kişi delege sayısının %10’unu tamamlayamayacağı için kongrede aday olamayacak. Bunu neye göre söylüyorum, her bir delegenin tek bir aday için destekleme yada imza yetkisi olduğu için söylüyorum. Bakalım Pazar günü kongreden ne çıkacak. Çıkan sonuç gerek CHP tarafından gerekse İlçemiz kamuoyu tarafından nasıl karşılanacak, bunu zaman gösterecek.

Gelelim Ramazan-ı Şerife. Malum Ramazan-ı Şerifteyiz. Mübarek ay. Her ne kadar bazı namussuzlar, bu ayın bereketini, feyzini, sevabını bilip, O’na göre tavır ve davranışlarda bulunmasalar da Şükür Ramazan-ı Şerifin Rahmetine, mağfiretine inananlardanız. Ramazan-ı Şerifte Ramazan-ı Şerif gibi davranalım. Zaten 11 ay boyunca günümüzü fesatlık, alavere dalavere, gıybet, üçkağıtçılık, alkol, zina, haramla yaşıyoruz. Bir ay bari bunlardan uzak duralım. Yani temelli dinden olmayalım. Temelli dinden olmayalım dedim de geçtiğimiz günlerde fırından Poğaça alırken Müftü beyle karşılaştık. Laf lafı açtı, döndü dolaştı, Oruca, sahura geldi. Hocam çok güzel bir olay anlattı. Çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaşma gereği duydum. Adamın birisi hanımına tembihte bulunurmuş. “Hanım sahurda kalk en güzel yemeğini yap, en güzel tatlılarını hazırla” der, gece sahura kalkar bir güzel karnını doyururmuş.  Sabah olduğunda ise acıktığında yine hanımına çok güzel sofra hazırlatır, bir güzel yermiş. Bir gün, iki gün, beş gün derken, hanımı artık olaya dayanamaz olmuş. “Bey gece sahura kalkıyorsun. Sana güzel sofra hazırlamak için uykusuz kalıyorum, yemekler yapıyorum. Tamam da sen sabah olduğunda, oruç tutmuyor, tekrar benzer sofra hazırlattırıyor, oturup yiyorsun. Oruç tutmayacaksan bana da eziyet etme.” demiş. Eşinin konuşması sonrası bir süreduran adam, “hanım hanım oruç tutmuyorsak sahura da mı kalkmayalım. Sahura kalkmayalım da temelli dinden mi olalım” demiş.

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Atatürk Parkında Şehitlerimiz için okuttuğumuz Mevlidi Şerife ve İftar yemeğine katılan, katkıda bulunan tüm esnaf arkadaşlarıma, dostlarıma teşekkür ediyorum. Her şeyin gönlünüzce olması, adam gibi adamlarla karşılaşmanız, namussuzluk değil, namuslu olmanız, yalaka değil, insan olmanız dilek ve temennisi selam ve dua ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo