CHP’den imza desteği

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Mayıs 2018 608 Okunma
CHP’den imza desteği

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı 24 Haziran Seçimlerinde Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayları için destek imzası verdi. Cumartesi günü İlçe Seçim kuruluna gelen CHP İlçe Başkanı Celal Ünsal ve partililer başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve diğer bağımsız adaylara imza vererek destek oldular.

Yapılan imza desteği hakkında gazetemize açıklama yapan CHP ilçe Başkanı Celal Ünsal, siyasi partilerin ve adayların demokratik olarak seçme ve seçilme haklarını teslim etmek adına fedakarlık yaptıklarını belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak 24 Haziran 2018 Baskın Erken Seçimlerinde bazı siyasi partilerin seçimlere katılma haklarını engelleme çabalarına ve bazı Cumhurbaşkanı Adaylarının adaylıklarını engellemeye çalışılması karşısında ve yeni ittifak yasasıyla bazı partilerin baraj sorununu ortadan kaldırmak ama aynı zamanda bazı partilere baraj duvarını örmeye devam etmek isteyen demokrasi karşıtı uygulamalara halkında çok büyük desteği ile haksız ve hukuksuz uygulamaları boşa çıkardık. Demokrasiye olan bağlılığımızı ve inancımızı siyasi partilerin ve adaylarının demokratik olarak seçme ve seçilme haklarını teslim etmek adına her türlü fedakarlığı yaparak göstermiş olduk. Ve yine bu doğrultuda imza toplamak zorunda olan adaylara katkı sunabilmek için imza desteği veriyoruz. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo