Çiftçi, tarla sulamaya başladı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 11 Nisan 2019 143 Okunma
Çiftçi, tarla sulamaya başladı

Mevsimin kurak gitmesi ve yağmur yağmaması sonrası çiftçiler tarlalarını sulamaya başladılar. Mevsimin çok kurak geçtiğine vurgu yapan ilçemiz Çiftçileri, durum böyle giderse birçok tarladan ürün alınamayacağına dikkat çektiler.

Bahar ayını yaşadığımız şu günlerde mevsimin kurak gitmesi ve yağışın yok denecek kadar az olması sonrası ekili alanda her hangi bir canlanma olmaması ve ekinlerin suya ihtiyaç duyması sonrası çiftçiler ekin sulamasına erken başladılar. Her yıl nisan ayının sonu gibi tarla sulamalarına başlayan İlçemiz çiftçileri yağışın az olması nedeniyle bu yıl tarla sulama işine erken başladılar.

Kurak geçen mevsim sonrası korkulu rüya gören ve imkanı olan çiftçilerimiz ekinlerini sulamaya başladılar. Hafta içerisinde tarlalarında bulunan kuyularını çalıştıran çiftçiler gelecek adına korku dolu anlar yaşıyorlar. Ekinlerin tam gelişim zamanında olduğuna vurgu yapan ilçemiz çiftçileri; “ Kış ayında çok bir kar yağışı olmadı, olanda tarlada fala durmayıp eridi. Haliyle Bahar mevsimini yaşıyoruz. Ekinlerin şuan suyu ihtiyaçları çok fazla. Yağış olmadığı için kuyuları her yıla göre 20-25 önce çalıştırmak zorunda kaldık. Toprak çok kuru olduğu için hattı hiç kesmiyoruz. Her gün en az 4-5 saat aynı yere su vermemize rağmen İmkanı olanlar sulamaya başladı. Ancak bazı çiftçilerimizin tarlalarında kuyu olmadığı için sulamada güçlük çekiyorlar. Hal böyle giderse bu yıl çok kötü geçecek. İnşallah tahmin ettiğimiz gibi olmaz, rabbim güzel bir yağmur verir tüm çiftçilerimizin yüzü güler” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo