ÇOK ACI OLDU BE…

Anasayfa Fıkıh Köşesi, Manşet 05 Nisan 2019 676 Okunma
ÇOK ACI OLDU BE…

Nihayet seçim bitti. Geçtiğimiz hafta ki yazımda da belirtmiştim ve aynen şöyle demiştim, “Emin olun çıkan sonuç sizleri çok şaşırtacak. Tahminine göre parti ismi vermeksizin 8 bin 8 bin 500 birisi, 11 bin 11 bin 500 diğeri alacak”  çıkan sonuç İyi Parti 7790 Cumhur İttifakı 11450.

Her ne ise seçim öncesi Siyasetin “S” sini bilmeyenler, kamuoyu, nabız yoklamayanlar her ne kadar kursaklarından konuşup, kraldan çok kralcı olsalar da sonuç ortada. Birçok kişi seçim sonrası hüsran yaşadı. Oysa ne hayalleri vardı. Neyse ki seçim geldi ve geçti. Seçimin, İlçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Seçim bitti bitmesine ama bu seçim her zaman söylediğim gibi çok farklı oldu. Cumhur İttifakının, seçimin galibi olacağı belli idi. Hatta Ankara Büyükşehir Belediyesinin de buna yakın sonuç çıkacağı tahmin ediliyordu. Ancak bu kadar fark işin aslı bende beklemiyordum. Şuan İstanbul’da olduğu gibi çok az bir fark olur, itirazlar yapılır, seçimin sonucu ya değişir yada değişmez diye bekliyordum. Kader ve kaza bu olsa gerek.

Bu seçimin en acı yanı ise İlçemiz Belediyesinde yaşandı. Neden mi? Çok değil, birkaç sene öncesine gidersek, yani Memiş Çelik’in İlçe Başkanlığı, Ferda Polat’ın Belediye Başkanlığı dönemine.  Kabul edilsin ya da edilmesin bu ikili arasında soğuk rüzgarlar esti. Hatta daha ileriye gidecek olursam Memiş Çelik’in ilçe Başkanlığından alınmasında Ferda Polat büyük rol oymadı. Peki yıllar öncesinden Ferda Polat niçin böyle bir yol izledi derseniz, gelecekte yani şimdi olduğu gibi yerel seçimlerde Memiş Çelik, Polat’ın en büyük rakibi olacaktı. Bunu sezen ve kendince gardını alan Polat, yıllar öncesinden Memiş Çelik’i görevden almaktan başka çaresi olmadığı için böyle bir yol izledi. Yine o dönem Ferda Polat’a yakın olan milletvekillerinin de destek ve çabaları ile Memiş Çelik, yarıda bıraktığı, adeta Partisi için kendisinden vazgeçtiği Devekovan Belediye Başkanlığını bırakarak İlçe Başkanı oldu ve yapılan hamleler sonrası İlçe Başkanlığı koltuğunu da istemeye istemeye bırakmak zorunda kaldı. Kendisini yakinen tanıdığım, siyasi tecrübesi olan ve hayalinde bugünlere gelmek olan Memiş Çelik, tüm oyunlara rağmen gerek tecrübesini, gerekse azmini kullanarak, siyasetten uzaklaşmak yerine çam ağacından süzülen damla misali yere düşmek yerine, çam ağacının bir ucu olan Ak Parti İl Denetim Kurulu Üyesi oldu. Burada amaç partiden uzaklaşmayıp, gelecekte Başkan adayı olmak için isminin başında Ak Parti ismini sildirmemekti. Aslında çokta mantıklı davrandı. Şayet su damlası gibi o çam ağacından yere düşseydi, toprakla buluşup, en ufak güneşte buhar olacaktı.

Zaman çok çabuk geçti. Memiş Çelik gitti, Sait Başaran geldi. Benzer ayak oyunları bu kez Başaran için yapıldı. Yine siyaseti ve Belediye gücünü kullanan Polat’ın hedefinde Başaran vardı. Yine sahne alan Polat bu kez ikinci hamlesi ile Başaran’ı da koltuğundan etti. Bu yönü ile kabul edilsin ya da edilmesin Polat bana göre siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştirdi ve iki ilçe Başkanını koltuğundan etti. Aslında Polat’ın siyasi gücünün olduğun değil, bugün seçilen kişiyi yani belediye Başkanını görevden almak gibi bir konu olmayacağı için siyasiler, ilçe başkanlarına “Halk tarafından Seçilmiş kişiyi alamayız, siz biraz dinledin” dediler.

Keser döndü, sap döndü hesabı 31 Mart seçimleri yaklaştı. Polat’ın başından geçen bir takım tatsız olaylar sonrası ağır darbeler alan Polat, her ne kadar tekrar aday olmak istese de başaramadı.

Nitekim seçim oldu, Memiş Çelik Başkan seçildi. İşte dananın kuyruğu tamda burada koptu. Yıllar öncesinden önünü kestiği, makamından yada koltuğundan ettiği bir kişiye kendi koltuğunu Polat, çiçekler taktim ederek verdi. Çok istedim. O anı görmeyi ama sağlık sorunlarım nedeniyle hastanede olduğum için göremedim. O anda Polat’a tek bir şey sormak istemiştim. “Sayın eski Başkan, Yıllar önce çeşitli oyunlarla makamından uzaklaştırdığınız kişiye, kendi makamınızı hem de kendi elinizle vermek nasıl bir duygu diye?”

Peki Polat’ın hamleleri bitiyor mu? Bana göre Hayır! Her ne kadar ser verip sır vermese de şuan Eski Belediye Başkanımız Ferda Polat, kendince İlçe Başkanlığı için kolları sıvamış durumda. Hemen hemen her toplantısında “Elveda demiyorum” dese de bence vedanın en güzelini yapmalı. Kim ne derse desin, bu gidiş hiç güzel olmadı, aksine çok acı oldu. Ne diyelim, men Dakka dukka… Bakalım siyaset bana daha neler gösterecek. Her şeyin gönlünüzce olması dilek ve temennisi selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo