Çöpler düzgün alınmıyor iddiası

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Ağustos 2018 528 Okunma
Çöpler düzgün alınmıyor iddiası

Emek Mahallesi sakinleri mahallerinde çöp toplama işinden şikayetçi. Belediye Başkanlığı eliyle yürütülmeye çalışılan çöp toplama işinde çöplerin çevreye saçıldığını iddia eden mahalle sakinleri sorunlarına çözüm arıyorlar. Yaklaşık 2 aydır yaşadıkları çöp toplama sıkıntısını farklı mecralarda dile getiren mahalle sakinleri yetkililerin kendilerine karşı sessizliğe büründüğünü, yapılan şikayetleri göz ardı ettiklerini söylediler.

Konuyla ilgili olarak gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan Emek Mahallesi Parlak Sokak sakinlerinden İlhami Keleş çöp aracı geçtikten sonra mahalle sakinleri olarak tekrar saçılan çöpleri topladıklarını ifade ederek; “Ben ve birçok mahalle sakini belediyenin çöp aracının peşini topluyoruz. Bizim çöp konteynırına attığımız çöpleri çöpçüler tekrar sağa sola saçıyorlar. Burada sizinde gördüğünüz gibi çöp aracından dökülen ve etrafa saçılan çöpleri biz toplamak zorunda kalıyoruz. Belediyeyi aradığımızda bize sorun yok diyorlar. Belediye Başkanı Ferda Polat’ı bizzat cep telefonundan arayıp durumu söyledim. Başkan bizzat ilgileneceğim dedi ama ne kontrol var ne de denetleme. Bu konuyla kimse ilgilenmiyor. Zabıta aracı mahallede geziyor. Mahallede gördüğü sorunu başkana neden iletmiyor. Zabıtanın görevi gördüğü yanlışlara, sorunlara müdahale e çözüm bulmak değil mi? Elimize kürek, süpürge alıp dağılan çöpleri kendimizi süpürüyoruz. Biz artık çöp aracının döktüğü ve etrafa saçtığı pisliği toplamak istemiyoruz. Mahallemiz daha güzel, daha düzenli olsun diye çabalıyoruz ama çöp toplama aracından korkar olduk. Yetkililerin bu konuya acil şekilde çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

İsmini vermek istemeyen bazı sokak sakinleri de belediyeye çağrıda bulunarak sokaklarında ve mahallelerinde bulunan çöp konteynırlarının geri alınmasını, mahalle sakinlerinin konteynıra attığı çöplerin çöpçüler vasıtasıyla yerlere döküldüğünü, bu nedenle çöp konteynırına ihtiyaçları olmadığını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo