Değer verip, tanıdığın kadar, değer bulursun…

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 17 Kasım 2018 437 Okunma
Değer verip, tanıdığın kadar, değer bulursun…

Bir gün New York’ta bir grup iş arkadaşı yemek molasında dışarıya çıkarlar. Gruptan biri kızılderilidir. Yolda yürürken insan kalabalığı, siren sesleri, yolda çalışma yapan işçilerin, araçlarının çıkardığı gürültü ve araçların korna sesleri arasında ilerlerken Kızılderili kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyler ve aranmaya başlar arkadaşları bu gürültüde arasında bu sesi duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam ederler. Aralarından bir tanesi inanmasa da onunla birlikte aramaya devam eder. Kızılderili caddenin karşısına doğru yürür, arkadaşı da arkasından takip eder ve o binaların arasında bir kaç tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar. Arkadaşı Kızılderiliye “Senin insanüstü güçlerin var! Bu sesi nasıl duydun ?” diye sorar. Kızılderili ise bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya gerek olmadığını söyleyerek arkadaşına kendisini izlemesini söyler. Kaldırıma geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlayarak atar. Birçok insan bozuk para sesinin ceplerinden düşen bir paramı diye sesin geldiği yöne doğru bakar Kızılderili arkadaşına dönerek; “Gördün mü? Önemli olan nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğine bağlıdır. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin” der..

Malum seçim atmosferi yavaştan yavaştan değil, alevli bir şekilde canlandı. Bir hafta içerisinde 10-11 kişi Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Kimisi broşür bastırırken kimileri farklı reklam araçlarını kullanmaya başladı. Hepsinde hummalı bir çalışma söz konusu. Şu günlerde ilk yapılan Parti binasına giderek ( ki birçoğu yaşamı boyunca ilk defa gelmiştir o binaya) adaylık başvurusu yaptı. Yaparken de basını yani bizleri hatırlayanlar, bizlerle merhabası selamı olanlar arayarak, “şu saatte başvuru yapacağım. Gelirseniz mutlu olurum” dedi. Kimisi ise parti binası konusunda olduğu gibi, ne gazetemizi bilen, ne okuyan, ne abone olmayan kişiler, “ben başvuru yaptım. Falanca kişiden fotoğrafı al da güzel bir yerden haber yap!” diyerek çapını göstermiş oldu. Bu kişilere cevabın açık ve net oldu/oluyor. Kusura bakmayın ne gazetemiz ne de gazetemiz çalışanı sizin uşağınız yada sizin personeliniz değil. Olurda açıklama yaparken haber verirseniz, zamanımıza ve iş yoğunluğumuza göre gelip gelmemek bizim elimizde olan bir konu. Nasıl ki sizler o başvuruyu yaparken biz ve bizim gazetemiz aklınıza düşmüyor ise kusura bakmayın da bazı konularda da sizler bizim aklımıza düşmezsiniz.

Henüz adaylık aşamasında bir hafta geçmemişken, bazıları yine fındık kadar beyinleriyle “şu şunun yanında, şu şunu destekliyor, falanca gazeteci filancayla gördük, O’nun safı, yolu belli gibi tuhaf bir o kadarda hadsizce yorum yapmaya başlamışlar. Başka gazeteci beni ilgilendirmez, ne yazar, kaça reklam yapar, kiminle oturup, kiminle kalkar umurunda olmadı, olmaz da, ama kim işyerime geldi, kim telefonla arayıp haber verdi, kim açıklama yaptı ben ona bakarım. Değer verene verdiği kadar değer veririm. Bugün 11 hatta kaç aday adayı varsa benim için hepsi aynıdır. Kimisi ile geçmişteki dostluğum, muhabbetim arkadaşlığım vardır, onunla sık sık konuşur, tanımadığım benimle muhabbeti olmayan kişilerle mesleğim gereği görüşürüm.  Bu vesile ile kimisi Kızılderili gibi, cır cır böceğinin sesini duyarken, kimisi ise bozuk paranın sesini duyar…

Ve son bir konu hani malum kış ayı, havalar soğudu, başıboş hayvanlar çarşı ve ana caddelerde cirit atmaya başladı. Şanlı yetkililerimiz şu başıboş köpeklere bir çözüm bulun. Emin olun sabah saatlerinde öğrenciler okula gitmekte güçlük çekiyor. Köpeklerin her ne kadar ısırmak gibi bir niyeti olmasa da bazıları çocukların peşinden koşunca evlatlarımız korku dolu anlar yaşıyor. İnşallah olmaz da bir çocuk köpekten kaçarken aracın altında kalsa bunun hesabını kimse veremez. Her şeyin hayırlısı olması dilek ve temennisi, selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo