En yakın rakibine 1181 fark attı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 11 Nisan 2019 569 Okunma
En yakın rakibine 1181 fark attı

31 Mart yerel seçimlerinde İlçemiz İstiklal mahallesinden Muhtar Adayı olan mevcut Muhtar Menderes Salcan en yakın rakibine 1181 fark atarak ilçemizde bir ilki gerçekleştirdi.

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli İdareler genel seçimlerinde İlçemiz İstiklal mahallesinden muhtar adayı olan mevcut muhtar seçimi ezici bir üstünlükle kazandı. 3 adayın yer aldığı, toplamda 2717 seçmenin olduğu 2085 seçmenin oy kullandığı ve 1907 oyun geçerli sayıldığı seçimde Muhtar Menderes Salcan 1479, en yakın rakibi ise 298 oy aldı. Muhtar Menderes Salcan en yakın rakibine 1181 oy fark atarak ilçemizde bir ilki yaşadı.

Seçim sonrası gazetemize açıklama yapan İstiklal Mahallesi Muhtarı Menderes Salcan, Öncelikle her şeyin başı büyüklere saygı, küçüklere sevgiden geçtiğini belirten Salcan; “ Ben 5 yıl boyunca muhtarlık yaptım. Bu 5 yıllık zaman zarfında kimsenin kalbini kırmadım. Açmış olduğum yazıhanemde Nüfus Dairesi birçok devlet dairesinin işlemlerini yapıp, mahalle sakinlerimin evine kadar götürdüm. Engelli ve yardıma muhtaç kardeşlerimizin sadece belirli gün ve aylarda değil, her zaman yanında oldum. Etkin ve verimli bir dönem geçirdik. Bu vesile ile 31Mart yerel seçimlerinde sahsımı destekleyen, desteklemeyen mahalle halkıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalarına ara vermeden devam edeceğine vurgu yapan İstiklal Mahallesi Muhtarı Menderes Salcan, “ İstiklal mahallesinin hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Gece gündüz demeden çalışacağıma ve mahallem sakinlerinin her şeyinin en güzeline layık olduğunu belirtmek isterim. Doğalgazsız çok bir evimiz kalmadı. Şuan hedefimizde asfaltlama çalışması var. Bu konuyla ilgili gerek Belediye Başkanı gerekse, gerekse fen İşleri Müdürü ile görüşerek en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız inşallah.

Mahallemizde İmarda 2 adet park yeri bulunmasına rağmen terki verilmediği için bu konuda her hangi bir çalışma yapılamadı. Belediye Başkanımız Memiş Çelik beyle bu konuyu görüşüp, dilekçemizi verdik. Belediye başkanı elinden gelen yardımı yapacağından hiçbir şüphem yok. Allah izin verirse, en kısa sürede Mahallemize iki adet park yaptıracağız” dedi.

İstiklal Mahallesi Muhtarı Menderes Salcan, telefonunun 24 saat açık olduğunu, mahalle sakinlerinin günün her anı arayabileceklerini, elinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo