ESNAF BAYRAM ALIŞVERİŞİNDEN UMUTLU

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 01 Haziran 2019 230 Okunma
ESNAF BAYRAM ALIŞVERİŞİNDEN UMUTLU

Ramazan Bayramına sayılı günler kala piyasalar hareketlenmeye başladı  

Ramazan bayramına sayılı günler kala cadde ve sokaklarda bayram hareketliliği yaşanmaya başladı. Çocuklarına kıyafet veya Misafirlerine şeker, çikolata ikram etmek isteyenler kesesine uygun tezgâh arıyor. Fiyatları kontrol eden vatandaşlar, ihtiyacı olan ürünü aldıktan sonra evinin yolunu tutuyor. Vatandaşı alışveriş yapma, esnafı ise ürünleri satma telaşı sardı. Ramazan Bayramına sayılı günler kala vatandaşı ve esnafı bayram telaşı sardı. Vatandaş bayram hazırlıklarının, bayram alışverişlerinin telaşına düşerken esnafta bayrama kalan son günlerdeki yoğun ilginin telaşına düştü. Yaklaşan bayram vatandaşın ve esnafın yüzünü güldürüyor Ramazan ayı boyunca sessizliğe bürünen ilçemizde,  bayram öncesi hareketlilik başladı. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala piyasalarda hareketliliğin başladığı görülürken, tatlıcısından bakkalına, terzisinden ayakkabıcısına, kuaföründen oto tamircisine kadar tüm esnaf ve sanatkarın bayram için hazırlıklarını tamamladığı gözlemleniyor. İlçe esnaflarından Köksal Mutlu ‘Bayramın canlılığı 10 gün öncesinden kendini belli ediyor. İlçe esnaflarımız vatandaşın taleplerini karşılamak için hazırlık yaptı. Bayramın yaza denk gelmesiyle hem esnafımızın işleri açıldı hem de tezgahlardaki ürün çeşitliliği arttı. Bakkalından manavına, pastacısından çikolatacısına, terzisinden hazır giyime, berberinden kuaförüne, taksicisinden dolmuşçusuna kadar tüm sektörlerde bayram heyecanı var. İkramlıklar, giyim, kozmetik, seyahat ve ulaşım harcamaları için yapılan alışverişler başta olmak üzere, bayramda piyasalarda büyük bir hareketlilik bekliyoruz’ dedi.  Mutlu ayrıca Ramazan sonrasında düğün yapacak olan çiftler için damatlık, gelinlik ve bindallı modellerinde Mutlu Giyim olarak büyük indirim yaptıklarını sözlerine ekledi. Bayrama sayılı günler kala alışverişlerinde yoğunluk görünen bir diğer sektör ise ayakkabı sektörü oluyor. İlçe esnaflarından Ülgerler firma sahibi Kenan Ülger ; ‘ Ramazan Ayının ilk günlerinde sessizliğe bürünen ilçemiz hareketlenmeye başladı. Bayram alışverişine çıkan vatandaşlar esnaflarımızın da yüzlerinin gülmesine neden oluyor. Ramazan ayının ilk günlerine oranla satışlarımızda artışlar başladı. Bu durum özellikle arife günü daha da yoğunlaşıyor’ dedi. Ülger ayrıca Ramazan Bayramının ülke ve ilçe halkı için huzur içinde geçmesi dileklerinde bulundu.

Güzeller Giyim Sahibi Yakup Güzel ise, İşlerinin Ramazan ayı öncesinde her ne kadar durgun olsa da son birkaç haftada işlerin arttığına dikkat çekerek; “ Çok şükür işlerimiz gayet güzel. Bayramda çeşitli kampanyalar yaptık. Bizim işlerimizin iyi olması önemli değil, tüm esnafın işlerinin iyi olması lazım. Her bayram olduğu gibi bu baymada da hemşehrilerimizi iş yerimize bekliyor, tüm Şereflikoçhisar halkının şimdiden bayramını kutluyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo