Esnaf Odaları “Yiğiner” dedi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Mayıs 2018 549 Okunma
Esnaf Odaları “Yiğiner” dedi

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) 43. Olağan Genel Kurul Toplantısında ilçemiz Esnaf Odaları “Mehmet Yiğiner” dediler. Genel Kurulda iki listeyle gidilen seçimde rakibine büyük fark atan mevcut Başkan Mehmet Yiğiner, 761 delegenin oy kullandığı seçimde 597 oyla yeniden Başkanlığa seçildi.

Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurula ilçemizdeki Esnaf Odalarının tamamı Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri düzeyinde katılım sağladılar. İlçemizde 28 delegenin yer aldığı Olağan Genel Kurula esnaf Odalarımızın katılımı üst düzeyde gerçekleşti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin öncülüğünde gerçekleşen birlik ve beraberlikle hareket eden İlçemiz Esnaf Odaları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ANKESOB seçimlerinde mevcut Başkan Mehmet Yiğiner’i desteklediler. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz, Ağaç ve Maden İşleri Odası Başkanı Cavit Aktay, Bakkallar Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı 43. Olağan Genel Kurula Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mihtat Eraslan’da katılarak ilçemiz Esnaf Odalarına destek verdi.

Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek kabul edildiği Genel Kurulda, dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. İki listeyle yapılan seçim sonucunda rakibine büyük fark atan mevcut Başkan Mehmet Yiğiner, 597 oyla yeniden Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) başkanlığına seçildi.

Başkan Yiğiner, seçim sonucunun açıklanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasında; “43. Olağan Genel Kurulumuzun ve seçim sonuçlarının esnaf ve sanatkârlarımıza, odalarımıza ve tüm teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde de yine çok çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde ortak akılla ve işbirliği içerisinde çalışarak başarılı işlere imza atacağız.  Sizin göstermiş olduğunuz birlik ve beraberlikle, dayanışma ile Allah bizi burada bir zaferle daha taçlandırdı. Dolayısı bu sadece benim yanımdaki arkadaşlarımın çalışmasıyla olmuyor. Özellikle de listeye girmeden bize gönül veren, bizleri destekleyen arkadaşlarıma da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bizlere oy verir, ya da vermez ama namuslu, dürüst, ilkeli, inançlı insanlar verdiği sözü tutar. Benim sözüm, sitemim onlara. Rabbim nasip etti, ezdik geçtik, rakibimizi sandığa gömdük. Çok büyük fark yediler. Çok fark attık diye durmak yok. Tarafıma gösterilen teveccühün büyüklüğünden dolayı sorumluluğumuzun farkındayız. Çok çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere gönül veren, destek olan ve uyum içerisinde çalışma sergileyen siz değerli oda başkanlarımıza ve yöneticilerimize, esnaf ve sanatkarlarımıza, ülkemize daha çok hizmet edeceğiz. Ne diyoruz; esnaf ve sanatkarlarımız bu ülkenin çimentosudur, omurgasıdır, birleştirici unsurudur.  Dolayısı ile biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bundan sonra daha da çok çalışacağız, beraberce ülkemize hizmet edeceğiz. Bu ekip de Allah’ın izniyle dürüst bir şekilde çalışacak, emek verecek, hem kendi esnafına hem de Ankara’daki esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet edecektir. Odalarımızın başkanları ve yöneticileri olarak bizi gönül verdiniz ve bizi  hiç yalnız bırakmadınız, her zaman bizim yanımızda oldunuz. Allah hepinizden razı olsun, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca, genel kurulumuzun güvenli ve eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan emniyet ve özel güvenlik mensuplarımıza, bakanlık temsilcilerimize,  Altındağ İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı personeline, salon görevlilerine, ANKESOB çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo