Evren mi Şereflikoçhisar’ mı?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 01 Mayıs 2015 2047 Okunma
Evren mi Şereflikoçhisar’ mı?>

Evren mi Şereflikoçhisar’ mı?

Yaz ayı kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Eee haliyle Belediye çalışmalarının da hız kazanması hani şu 30 Mart yerel seçimleri öncesi vaat ve hemen hemen sayısı 60 varan projeler için vatandaşlarımız bekleyiş içerisinde. İlk olarak beklentimiz yollarımız. Yoksa bugün falanca mahalleye yapılan park, filanca piknik alanına dikilen ağaç, birkaç sene önce yapılan ve henüz bazı kısmına ayak dahi değmeyen kaldırımların değiştirilmesi vatandaşı çok memnun ve alakadar etmiyor.

Vatandaşımız şuan dört gözle ilçemizin yıllar önce atılan ve koca koca çukurdan ibaret olan yollarının asfaltlanmasını bekliyor. Bekliyor beklemesine ama inanın bu yönde şuan için gözle görülür sadece ama sadece Büyükşehirin kamyonlarının kasalarına konulan ve üç beş kürek yamalık asfalttan başka bir şey görünmüyor.  Dahası geçen haftaki gazetemizden de okuduğunuz üzere bir çevre yolu hikayemiz var ki, Leyla ile Mecnun’un aşk hikayesine döndü. Büyükşehire bağlanır bağlanmaz hummalı bir çalışma yapacağız umudu ile çıkılan ve birkaç günde kazılan yollar aradan aylar geçmesine rağmen olduğu gibi duruyor. Hatta olduğu gibi değil daha da kötü bir hal aldı ve almaya devam ediyor.

Bakın bu hafta yaşanılan olay. Avni Öztaş isimli bir vatandaşımız aracı ile bu aşk yoluna dönen yolda seyir halinde iken aracının iki lastiği birden patlıyor.  Şimdi sayın yetkililer siz o vatandaşın yerinde olsanız ne düşünür, ne laf sarf ederdiniz? Bu sadece bize yansıyan bölümü. Birde yansımayan bölümü var ki, sormayın gitsin.

40 bine yakın nüfusa sahip olan İlçemizde bu gibi tatsız olaylar yaşanırken hemen komşu ilçemiz olan Evren’de ise Belediye Başkanının siyasi gücünden bahsediliyor. Geçtiğimiz günlerde bir tanıdığımın cenazesine taziye için gittiğimde hoş beşten sonra Evren’li bir vatandaş aynen şöyle diyordu; “ Bizim belediye başkanımız çok güçlü” “Güçlü derken” dediğimde ise “ Şuan asfalt araçları ilçemizde havaların ısınmasını bekliyor. Havalar ısındığı taktirde ilçemizde ne kadar cadde ve sokak varsa hepsi asfalt olacak” diyordu. Yapmış olduğum araştırma söylenen sözlerin gerçek olduğunu ortaya çıkardı. Şuan asfalt makinaları ve asfalt ekiplerinin tamamı Evren’de. İlçemizde kurulan asfalt plentinin küçük bir arızası var ve çözüm aşamasında. Birkaç güne yapılacak ve Nüfusu 3-4 bin olan ilçenin asfaltı Nüfusu 40 bin olan ilçeden önce atılmış olacak. Şimdi ben şu soruma cevap arıyorum. Siyasi yönde Şereflikoçhisar mı güçlü, yoksa Evren mi?  Mazisi yüzyılı aşan Şereflikoçhisar’mı büyük? Yoksa Evren mi? Üçlü olalım, güçlü olalım parolasıyla yola çıkılan seçimlerde Evren güçlü oldu da İlçemiz neden güçsüzleşti.

Yok tam tersi diyorsanız buyurun açıklayın hepimiz öğrenelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo