Evren’de Bir Gün….

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 26 Aralık 2015 1870 Okunma
Evren’de Bir Gün….>

Evren’de Bir Gün….

Bu hafta hem gelen istekler hem de biraz meraktan dolayı Evren’e gittim. Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci ve Kaymakam Ahmet Güneri’nin misafirleri oldum. Dostane ev sahipliklerinden ötürü ayrıca teşekkür ederim. Kaymakam bey ve Belediye Başkanı arasındaki uyum ve koordinasyon beni gerçekten çok şaşırttı. Ortak bir menfaatte buluşmuşlar. EVREN.

Ne yaparız, ne ederiz de Evren’i kalkındırabiliriz çalışması içindeler. Yelken federasyonunda yapılan girişimler, ilçeye yerli turist çekebilmek için başlatılan projeler, Milli sporcuların kullanabileceği alanların inşası, ilçede bulunan esnafların özellikle balıkçı esnafının daha çok gelir elde edebilmesi adına yapılan girişimler, vs. vs. Ahmet bey ve Abdulkadir bey konuşurlarken mecburen araya girdim.  “Yeter, daraldım” dedim. 3000 nüfuslu ilçe. Kaynaklar, imkanlar sınırlı. Yalnız şunu öğrendim düşünceler sınırlı değil. Geniş bir ufuk ve vizyon var. Ben değil, biz var, EVREN var.

Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci ile Evren’de yapılan çalışmaları yerinde gezdik. Akıl almaz çalışmalar var. Şimdi diyeceksiniz “Ne var yani. Belediyenin parası var”. Hah işte olay tam burada başlıyor. Evren belediyesinin 2016 yılı tahmini bütçesi 2,5 Milyon TL. Sadece başkanın yeni Belediye Hizmet Binasının masrafı 2,5 Milyon TL olduğunu öğrenince geri kalan işleri hangi parayla yapacağını sordum. “Allah Büyük, Buluruz” cevabını aldım. Hirfanlı Barajı kıyısına yapılan Sosyal tesisi, yapımı yaklaşık 200.000 TL’yi bulacak Ankara evlerini, yarı olimpik Yüzme havuzu çalışmalarına tanık oldum. Evren halkının Başkanlarına güveni, personelin Belediye başkanına bakış açısını, Belediye başkanının çalışma azmini gördüm. Taşra mahallelere yapılan kilitli taşları, sorunsuz çalışan Atık su arıtma tesisi, su ve Kanalizasyon çalışmalarını gördüm. “Esnaf kazanırsa, herkes kazanır” mantığıyla yapılan 380 m3’lük soğuk hava deposunu gördüm. Vatandaşın vakit geçirebileceği gençlik ve Aile Yaşam Merkezi çalışmalarını gördüm. Vatandaşın spor yapabilmesi için Bisiklet ve Yürüyüş çalışmalarını gördüm. Vatandaş rahat etsin diye kaldırımlara çeki düzen veren bir Belediye Başkanı gördüm. Bu çalışmaların yanında parkta yapan bir Belediye Başkanı gördüm. Vaktin, nakitten önemli olduğunu, her geçen gün yapılacak hizmetlerin Evren için ne kadar önemli olduğunu gördüm. Kısacası başarıyı gördüm.

Sonra mı? Sonra bindim aracıma, geldim memleketime. Şereflikoçhisara şöyle yukardan bir baktım. 130 yıllık tarihiyle, beton yapılarıyla, kan kaybeden esnafıyla, yatırımı ve çalışmayı unutmuş ilçeme şöyle uzun uzun baktım. Acaba gerçekten ileride Evren’e mi bağlanacağız?

*****

Geçtiğimiz hafta yine bu köşen Demirel ailesine yardım çağrısında bulunmuştum. Allah razı olsun birçok kişi telefonla arayarak yardımcı olacaklarını söylediler. En önemlisi İlçemiz İş adamı değerli büyüğüm, kıymetli abim evin tüm masraflarını üstlendi.  Ve en çok gurur duyduğum en çok sevindiğim yanı Lise öğrencilerinin gelip “ Bizde yardım yapmak istiyoruz” demesiydi.  Bu vesile ile emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Selam ve dua ile.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo