Ferda Polat 4 yılda neler yaptı?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 19 Nisan 2018 2024 Okunma
Ferda Polat 4 yılda neler yaptı?

Son zamanlarda gerek sosyal medya üzerinden gerekse kamuoyunda konuşulan konuların başında Belediye Başkanı Ferda Polat’ın Belediye başkanlığı döneminde neler yapıp neler yapmadığı, ilçeye hizmet edip, başarılı bir Belediye Başkanı portföyü oluşturmak yerine, hiçbir iş yapmayarak, günü geçirmek adına “desinler” mantığı ile hareket mi ettiğini konuşur oldu.

2014 yerel seçimlerinde Aday olan Ferda Polat, haliyle seçimi kazanmak için çeşitli vaatlerde bulundu. Haberimizden de okuyacağınız üzere, yaklaşık 42 adet vaatte bulunan Ferda Polat’ın bu dört yıllık zaman zarfında bu vaatlerden neredeyse 8 hadi 10 tanesini yerine getirdiği, getirilen vaatlerin ise birçoğunda kendi gayret ve çalışması yerine iktidarın yapmış olduğu hizmetler olarak karşımıza çıktığı gözler önüne seriliyor.

Bunların başında Doğalgaz olayı. Kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, kulakları çınlasın bugün İlçe eski Kaymakamı Erol bey olmasaydı da ilçemize Doğalgaz gelmezdi. Kaymakam bey kendi işi gibi mücadele ettiği, Oda Başkanları, ilçemiz esnafları 5 bin abone sayısına ulaştığı ve bu 5 bin kişinin abone ücreti hesaba yattığı için doğalgaz geldi.

İçme suyu, kesintisiz su olayı… Peçenek barajı yapıldı içme suyu sorunu çözüldü. Peçenek barajı da bu dönemde yapılmadı. Yıllar yıllar önce verilen söz yerine getirildi.

Bu ve buna benzer çalışmalar. Allah var, yiğidi öldür hakkını yeme Ferda Polat hiçbir şey yapmadı diyenlerde ayıp ediyorlar. Başkanın hakkını yiyorlar.

Bakın Ferda Polat ne yaptı?. Hatırladığım kadarıyla yazayım. Örneğin Tır parkı yaptı. Makbuz bastırıp, bismillah dedi ama amacına ulaşamadı. Atıl vaziyette.

İşi hizmet olmasına rağmen bir ticaret erbabı gibi geniş düşünerek, Kır Düğün Salonu yaptı. Hem de kendi beyanı ile Belediyenin cebinden 1 lira harcamadan, yine kendi beyanı ile “çaldım çırptım yaptım” dedi. Şuan Atatürk parkını restore ettirip Belediye olarak hizmete sunacak.

Şereflikoçhisar tarihinde yine bir ilke imza atan Ferda Polat, Partinin tek kadın meclis üyesini Belediye Başkan vekili yaptı. Önce yaptım diyen sonrada aldım diyen Polat, bu kararından vazgeçti.

Köylü pazarı yaptı. Sokak ortasında satış yapan köylülere izin vermeyip zabıta ile baskı uygulayan yetkililer, eski Pazar yerine köylü pazarı yaptı. Ne hikmetse köylü pazarı olarak yapılan yerde bir tek köylü ürün satmayınca, gözleme, kafe, spor salonu oldu. Birçok dükkan atıl vaziyette bekliyor.

İlçenin gelişmesi için dönüm noktası olan, kalkınmada büyük rol oynayan OSB’yi adeta “ben bu işi yapamam” dercesine Valiliğe devretti.

Yaşlı ve bakım evi yapacağım dediği hastaneyi Büyükşehir Belediyesine zor yıktırdı.

Yine de Allah razı olsun. Birçok kişiye iş sahibi oluşturdu. Park ve bahçelerde çalışacak diye işe aldığı bayanları, yine iddia odur ki, yeni doğan bebeklere hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundurarak yeni doğan bebeklere katkı sağladı.

Başkan Polat bunları yaparken yalnız mı kaldı? Hayııırr! Halk Polat’ın neler yaptığını görürde taktir etmez mi?

İşte Sosyal medya üzerinden Polat’a yazılan övgü dolu sözler.

Muharrem Dengiz Yürümeye yol yok bayanlar bebek arabası ile gezme şansı sıfır çarsı dersen tarla gibi olmuş

Tekin Tekin  İyi ki Atatürk parkı var her gelen bir şey yapıyor
Sanki başka yapacak şey yok kochisarda sayın başkana söyleyin faydasız işlerle zaman kaybetmesin

Ali Sezgin Ben geçen hafta geldim kochisardan arabayla gezsen gezemiyorsun çukurlardan belim ağrıdı yürüyerek gezsen çarşının her yeri köstebek yuvası gibi. 1 haftada 2 kere elektrik kesintisi oldu yıl 2018.

Mehmet Koçaş Ben Gerektiğinde Masaya Yumruğunu Vuracak Başkan İsterim. Çevremize Bakalım En Geri Kalmış Bizim Koçhisarı Görürüz. Yeter Demenin Zamanı Geldi. Bu Paralar Nereye Gidiyor.

Çetin Güney sevgili hemşehrilerim. başkanınızı alın evrene. kuluya. cihanbeyline. aksaraya götürün sizinkiyle değişelim deyin. bakalım ne duyacaksınız. Allah var biraz da üste verin.

Bu ve daha fazlası. Ne diyelim taktir kamuoyunun. Hani sağda solda Belediye Başkanı çalışmıyor, ne iş yapar diyenlere cevabım olsun.

Yinede ister sevin ister sevmeyin, ister beğenin ister beğenmeyin, ilçe halkı bu kişiyi Belediye başkanı olarak görmek istemiş ve oy vermiş. Hapırsanız da köpürseniz de Belediye başkanı bu. Rabbim yetkililer olarak şahsını, çevresini, eşini dostunu düşünen değil, ilçesini düşünen, cebini, çıkarını değil, kul hakkından kaçan, yalan-dolanla değil, Allah rızası için hizmet eden sadık, çalışkan, gururlu, haysiyetli, zina ve palavradan uzak, reklam değil,hizmet eden adam gibi adamları ilçemize başkan olmayı nasip etsin, Selam ve dua ile..

 

 

 

“Ferda Polat 4 yılda neler yaptı?” için 2 cevap

  1. Uğur Uludağ dedi ki:

    Koçhisarın başarılı Belediye Başkanının çalışmaları mütiş😬😬😬cadde sokakları tertemiz, asfaltsız sokak kalmamış, Halk mutlu😂😂😂😂 başkanı yeni seçim lerde yine aday gösterecek, başkanın hizmetlerine halk doymamış.😳😳😳😳 Koçhisarın heryerinde parklar yapılmış insanlar parklarda vakit geçiriyor. Belediye ekipleri hizmetten hiz mete koşuyor. Koçhisarımızın hizmetleri ulusal basından düşmüyor. Başkana başka il ve ilçelerden teklifler var. Başkan bek Koçhisarı il yapmadan bu işi bırakmmam diyor. Bizlere de Koçhisar olarak Bu başkan beyle tabiki illik yakışır. Allah başkan beyi koçhisarın başından eksik etmesin. 😎😎😎😎😎😎😎😎Koçhisar halkı ise bu şekilde hizmetleri takip ediyor.

  2. Red kit dedi ki:

    Aynen aynennn koçhisar çok ilerliyor. Ondan kapanıyor demi. Deniz bank, yapi kredi, adese, cooookkk ilerliyor demi😀😀 daha cezaevide gidecek aksaraya sonra gossar büyüdü de helal olsun de şaplak çal. 2027 de koçhisar çarşısında manda dana koyun gezer artik parklar daki havuzlarda da sulanirlar ohhhh missss😁😁😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo