GENÇLİK, KÜLTÜR, İSTİHDAM VE TURİZME YÖNELİK NELER YAPIL(MA)DI?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 04 Mayıs 2018 760 Okunma
GENÇLİK, KÜLTÜR, İSTİHDAM VE TURİZME YÖNELİK NELER YAPIL(MA)DI?

31 Mart Sabahı Belediye Başkanı seçilen Ferda Polat, seçim beyannamesinde Gençlik Spor ve Kültür Projeleri, İstihdama Yönelik Projeler, Turizm ve Rekreasyon Projeleri ilgili hangi vaatlerde bulundu. “Sinema tiyatro ve bowling salonlarının olduğu sanat ve kültürel faaliyetlere yönelik kültür merkezi yapacağız. Eski pazar yerinin tam gün çalışacak şekilde kafeterya ve köylü pazarına çevirerek E-90 karayolundan geçen yolcuların ve ilçe halkımızın hizmetine sunacağız. Bir adet AQUA park yapacağız.(tercihen yeri aile piknik merkezi olabilir), Peçenek Barajı kenarına mesire alanı yapacağız ve Peçenek barajında olta balıkçılığını geliştireceğiz ” diyen Polat’ın bu vaatlerinin de çoğunluğunu hayata geçiremediği dikkatlerden kaçmadı.

  Belediye Başkanı Ferda Polat’ın 4 yıllık Başkanlığı döneminde seçim vaatlerinin hangilerini yerine getirip hangilerini yerine getiremediği dosyamız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Sağlık, Sosyal ve Tarımla ilgili Projelerini ele aldığımız yazı dizimiz bu hafta Gençlik, Kültür, İstihdam ve Turizme Yönelik Projeler ile devam ediyor. İşte Ferda Polat’ın 2014 seçimlerinde vaat etmiş olduğu projeleri.

D-GENÇLİK SPOR VE KÜLTÜR PROJELERİ

29-Yapımı devam eden gençlik merkezimizin en kısa sürede yapılarak hizmete sunulacaktır.

30-Sinema tiyatro ve bowling salonlarının olduğu sanat ve kültürel faaliyetlere yönelik kültür merkezi yapacağız.

31-İlçemize bir adet kapalı yüzme havuzu yapacağız.

32- Mahallelerimize çocuk parkı yapacağız

E-İSTİHDAMA YÖNELİK PROJELER

33-Eski pazar yerinin tam gün çalışacak şekilde kafeterya ve köylü pazarına çevirerek e-90 karayolundan geçen yolcuların ve ilçe halkımızın hizmetine sunacağız.

34-Kadın bilim kültür sanat merkezi ve Belmek kurslarını açarak ilçemiz kadınlarına belgeli mesleki eğitim kursları verilecek.(BÜYÜKŞEHİR DESTEKLİ)

35-BELMEK-İŞKUR işbirliği ile iş garantili meslek edinme kursları açılacak.

F-TURİZM VE REKREASYON PROJELERİ

36-Bir adet AQUA park yapacağız.(tercihen yeri aile piknik merkezi olabilir)

37-Tuz Gölü, Hirfanlı Barajı ve ilçe müzemizin turizm firmaların ziyaretlerine sunacağız.

38-Güneştepe ye devasa rekreasyon alanı yaparak  parkları, yapay şelaleleri,   kafeteryaları  gezi ve evcil hayvanlar  bahçesi ile cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz.

39-TOKİ konutları önüne yetişmiş ağaçları, gezi ve yürüyüş alanları ile devasa park yapacağız.

40-Aile piknikten başlayarak E-90 karayoluna kadar ilçemizden geçen Peçenek çayını rehabilite ederek etrafına dinlenme ve piknik alanları oluşturacağız.

41-Peçenek Barajı kenarına mesire alanı yapacağız ve Peçenek barajında olta balıkçılığını geliştireceğiz

42-Yeni hastanemizin çevre düzenlemesi yapacağız.

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın Gençlik, Kültür, İstihdam ve Turizme Yönelik Proje ve vaatlerine yorumlarınızı www.sereflikochisartuzgoluhaber.com adresinden haber linkini tıklayarak yada facebook hesabından www.facebook.com/tuzgoluhabergazetesi  adresinden yorum yapabilirisiniz. Vaatler ve hizmetlerle ilgili yorumları ve olursa Belediye Başkanı Ferda Polat’ın açıklamalarını yazı dizimizin sonunda yine bu sütunlardan siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo