GÖZÜN AYDIN ŞEREFLİKOÇHİSAR! Borsa Binası İhaleye Çıkıyor!

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 14 Mart 2019 437 Okunma
GÖZÜN AYDIN ŞEREFLİKOÇHİSAR! Borsa Binası İhaleye Çıkıyor!

Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemize yapılacak olan Borsa Binası bu ayın 27’sinde ihaleye çıkıyor. İhale süresi 180 gün olan Binanın yapımının ise daha kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Uzun yıllar önce ilçemize yapılması planlanan ancak bir takım sıkıntılardan dolayı her hangi bir çalışma yapılamayan Borsa binasında artık sona gelindi. Tüm prosedürlerin yerine getirildiği Borsa Binası ihale aşamasına geldi. Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemize yapılacak ve 11 Bin Metrekare alan üzerine kurulacak olan, 2500 metrekare inşaat, 190 metre kare idari binasının olacağı Borsa binasının tamamlanması sonrası ilçemiz Çiftçilerinin adete yüzü gülecek. Elektronik Satış Sisteminin kullanılacağı Borsa binasında, satıcıya ürününü daha yüksek fiyata satma imkanı sunulacak. Arpa Buğday ürünlerinin yanı sıra satıcı üretmiş olduğu tüm ürünleri burada satma imkanı bulacak.

Bu ayın 27’sinde yapılacak olan ihale ile ilgili bilgi veren Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Ş.K.Yem A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Çetin; “Borsa binası ihalesi 27.03.2019 tarihinde saat 14:00 de Ankara Ticaret Borsası Merkez Binası, Macun Mah. 171. sk. No:4 Yenimahalle/Ankara adresinde yapılacaktır. İhaleye ilçemizden de Talip olan Müteahhitler katılabilecektir. “Ankara Ticaret Borsası Şereflikoçhisar Binası Yapım İşi” Kapalı Zarf Usulü Teklif Toplanmak Suretiyle Anahtar Teslimi Götürü Bedelle Yaptırılacaktır. Ankara Ticaret Borsası 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Ve sair ilgili mevzuat hükümlerine tabi olmamakla beraber bu yapım işinde ilgili mevzuat hükümleri uygulanacaktır. İsteklilerin en az 2.500m2 üst yapı inşaatı (alan hesaplamalarında kapalı alan dikkate alınacaktır) ve 2.000.000,-TL.den az olmamak üzere tek bir sözleşmeye bağlı işini şartnamesine uygun biçimde tamamlamış olduğunu gösterir iş deneyim belgesi sunmaları zorunludur. İsteklilerde aranacak diğer katılım koşulları, teknik ve mali bilgileri de içeren dokümanlar Ankara Ticaret Borsası Merkez Binası, Macun Mah. 171.Sk. No:4 Yenimahalle/Ankara adresinden temin edilebilir veya dokümanlara  www.ankaratb.org.tr adresinden ulaşılabilir. İşin tahmini bitirme süresi 180 gün kabul edilecektir” dedi.

Her ne kadar İhale süresinin 180 gün olarak kabul edilse de Borsa Binasının daha kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo