Hafızlık Kursunun temeli dualarla atıldı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 19 Mayıs 2018 403 Okunma
Hafızlık Kursunun temeli dualarla atıldı

İlçemizde ilk olan Kız Hafızlık Kuran Kursunun temel atma töreni dualar eşliğinde gerçekleşti. Ak Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan ve İl Başkan Yardımcılarının yanı sıra eski İl Başkanı Milletvekili Aday Adayı Mustafa Nedim Yamalı’nın da katıldığı temel atma töreninde tören alanına asılan Türk Bayrağındaki yırtık vatandaşlarımızın tepkisini çekti.

Adını Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı harekatından alan Zeytin Dalı Hafızlık Kız Kuran kursunun açılışı Şerefiye Camii İmam Hatibi Mustafa Kılıç tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlçemiz İmam hatiplerinden Erol Çoşar tarafından Hafızlık kız kuran kursu hakkında bilgilendirme yapılmasıyla devam eden temel atma töreninde sırasıyla Belediye Başkanı Ferda Polat, Ak Parti Eski İl Başkanı şuan Milletvekili aday adayı Mustafa Nedim Yamalı ve Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan konuşma yaptılar.

Ak parti İl Başkanı Hakan Han Özcan yaptığı konuşmasında Şereflikoçhisar’ın ismine yakışır şekilde Şerefli bir işe imza attığını vurgulayarak; “Allah hepinizden razı olsun. Ben 28 Şubat sürecinde kat sayı mağduru olmuş bir kardeşinizim. Sırf İmam Hatiplere kat sayı mağduriyetinden dolayı Meslek Liselerini de aynı şekilde aynı kategoriye koydular. Devlet kadrolarından atmak, devlet kadrolarına almak istemediler. Ama rabbim buna müsaade etmedi. 1000 yıllık sürecek, 100 yıllık sürecek şeyler Milletin ferasetiyle,  milletin birlikteliği ile milletin adamıyla, Allah’a şükürler olsun bu devam ettirilmedi ve Türkiye’de, Ülkemizde ve bölgemizde büyük değişim ve dönüşümlere imza atan bir liderin arkasında bu millet sapasağlam durdu. İnşallah önümüzdeki dönemlerde ülkemizi her zaman taş üstüne taş koyan 16 yıllık bir zaman gördük. Diğer siyasi partilerin hedeflerine bakıyoruz. Bunların hedefi sadece yıkmak. Bizler yapmaya devam edeceğiz. Onlar yıkmaya niyetlensinler. Nasıl ki 15 Temmuz’da yıkamadılarsa bu milleti bu millet yine devletinin yanında yer alacaktır. Kuran kursumuzdan hafızlarımız çıkacak, yeni yeni Fatımalar yetişecek, yeni yeni Ayşeler yetişecek. Allah hepinizden razı olsun. Bizlerde üzerimize ne düşerse her zaman yanınızdayız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Sağolun” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın konuşmasının ardından Zeytin dalı Hafızlık Kız Kuran Kursunun temeli protokol üyeleri tarafından yapılan dualarla atıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo