Hay sizin yalanınızı…

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 11 Nisan 2019 710 Okunma
Hay sizin yalanınızı…

Evet seçim bitti, şuan geçim zamanı başladı. Hummalı, curcunalı, çekişmeli, iddialı geçen seçim sonrası taşlar yavaş yavaş yerine oturdu, oturmaya devam edecek. Emin olun bu seçimde sevinenden çok üzülen oldu. Malum seçimi çıkar menfaat olarak görenler, selin önünden kütük kapmaya çalışanlar, henüz doğmamış çocuğa don biçmeye çalışıp, üç beş kuruşluk rant elde edebilir miyim diye yalakalık üstüne yalakalık yapıp, adam sıfatı ile omurgasızca gezenlerin sonu acı oldu. Beklentiler, hayaller, planlar halkın iradesi ile bir anda ters düz oldu. Öyle üzüldüm, öyle üzüldüm ki bu kişilere her görmemde üzüntümden zil takıp oynayasım geliyor.

Evet seçim bitti. Başkan makamına oturdu. Daha düne kadar gerek arkasından, gerekse bulunmuş olduğu ortamda ağır sözler sarf edip, arkasından alavere dalavere yapanlar, herkesten önce hayırlı olsun ziyaretinde başköşeyi kaptılar.  Şaşırdık mı! Hayır! Bu kişilerin karakteri belli, çapı belli, amacı belli olunca şaşırmak elde değil.

Ve ilk meclis toplantısı Salı günü yapıldı. İlk olması hasebiyle Başkanla beraber çoğu meclis üyesi yeni görevine geldiği için bir takım acemilikler, çekingenlikler, suskunluklar yaşansa da emin olun birkaç meclis toplantısından sonra her şey yoluna girecektir.

Meclis toplantısında en çok dikkatimi çeken konu Muhalefet Partisi olan İYİ ve CHP Meclis Üyelerinin kendilerini muhalefet gibi görmeleri oldu. Yani “biz muhalefetiz, her önergeye muhalefet olmamız gerek” intibası oluştu. Neden mi? En basit komisyon seçiminde kendi isimlerini yazmak yerine boş oy kullanmayı, Faaliyet raporunda sıradan bir düzeltmeye “red” oyu kullanmalarından belli ettiler. Hatta benim olduğu gibi, O an için Meclis Başkanı olan Memiş Çelik’inde dikkatini çekmiş olmalı ki; “Bugünkü tabloyu hiç arzu etmedim. Benim arzu ettiğim her türlü kararlar oy birliği ile çıksın, boş çıkmasın, istişare edelim. Muhalefet olmasın. Şereflikoçhisar’ın kalkınmaya ihtiyacı var” diyerek adeta yaşanılan olaya tepki gösterdi. Her ne ise Meclis uzunca bir yolun ilk başlangıcını yaptı. Yeri gelecek muhalefet muhalefetliğini yapıp, red oyu kullanacak, yeri gelecek muhalefet ilçe için faydalı olacağını düşündüğün projelerde oy birliği ile destek verecektir.

Gelelim asıl konumuza. Son günlerde ilçe siyasetinde bir hareketlilik söz konusu. Kimisi bir sonraki dönem Belediye Başkanını eleştirirken kimisi ise geçmiş dönem Belediye Başkanını eleştirmeye bunu da gerek katılmış olduğu toplantılarda gerekse sosyal medya hesaplarında kamuoyu ile paylaşma gereği duydu. Bunu yapan kişilerin aynı safta hatta aynı partide olması işin en enteresan yanı idi.

Ve yapılan açıklamalarda bu güne kadar susmasının nedeni olarak ise Partinin zarar görmemesi adına yaptığını ifade ettiler. Allah aşkına seçim bitince rahat rahat konuşmak, bir önceki yada bir sonrası Belediye Başkanını eleştirince Parti zarar görmemiş mi oluyor? Eleştirmiş olduğun kişinin bağlı olduğu parti muhalefet partisi miydi? Madem ortada bir haksızlık vardı ne diye 5 sene beklediniz? Adam gibi, herif gibi çıkıp “şöyleyken şöyle” demediniz diyemediniz? Biri yada birilerine yalakalık yapıp, şirin görünmek adına Hadi Partimiz zarar görmesin yalanına bürünüp talihsiz açıklamalar yaptınız diyelim, bu güne kadar o çok sevdiğiniz ve zarar görmesini istemediğiniz Partinizin ilçemizde yapılan hangi bir etkinliğine katılıp, çok kısa bir süre önce yaşamış olduğumuz yerel seçimlerde adayla birlikte gezip, kaç kişiden oy istediniz?  Tüm bunları yapmamışken neden yıllar sonra ilçemize gelip, ortalığı karıştırmaya çalışıyorsunuz? Bunu yapmaktaki amacınız ne? Her hangi bir kurumdan bir beklentiniz mi var? Veya kime niçin şirin görünmeye çalışıyorsunuz? Velhasıl kelam artık siyaset sizin yaptığınız gibi olmuyor. Şuan emin olun sizin bırakın ikrarlarınızı beyninizden geçeni yapmış olduğunuz hal ve hareketlerle her kes çok açık ve net görüyor. O yüzden brezilya dizilerindeki gibi entrikalara gerek yok. Okunmuş bir kitap sayfası ve çevrilmiş yeni sayfalar var. Kimse okuduğu ve faydasını görmediği kitabı bir daha okumak istemiyor.

Ve son sözüm gazeteme ve şahsıma yapılan tutum ve davranışlara. Bu güne kadar kimsenin yalakası olup, önünde eğilmedim, üç beş kuruş çıkar için ne kalemimi ne kişiliğimi satmadım. Gazeteme ve şahsıma eşit mesafede olan herkesin en ufak açıklamasını gazetemin en güzel yerinde yer vermeye çalıştım ve çalışıyorum. Ancak biri yada birileri gibi ayrıştırma yapıp, saf tutanlara evelallahım olmadı olmaz. Bir adım gelene bir adım, beş adım gelene beş adım.. Öyle sağda solda şahsımı ve gazetemi eleştirenler, öncelikle aynanın karşısına geçip, kendilerine, kendi yaptıklarına bakmalı.

Her şeyin gönlünüzce olması, olmadık yere yalan söylemek yerine adam gibi adam olmak dilek ve temennisi selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo