Her şeye para çok, otopark’a para yok!

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Mayıs 2018 647 Okunma
Her şeye para çok, otopark’a para yok!

Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı 6 gündem maddesiyle toplandı. 5 Maddenin İmar Komisyonuna sevki ve 2017 Mali yılına ait kesin hesabın görüşüldüğü Mayıs ayı Meclis toplantısında gündeme alınması için 2 önerge verildi. Hali Şahan tarafından Ekici Mahallesine Otopark yapılması için verilen önergeye “paramız yok” diyen Belediye Başkanı Ferda Polat, Kemal Sezginer tarafından dile getirilen asfalt konusunda “paramız çok, sıkıntı yok” diye cevap verdi. İlçe merkezinde trafik sıkışıklığı yaşandığını ve Ekici mahallesindeki arazinin kamulaştırılarak ilçe merkezine otopark yapılması önergesi veren Halil Şahan’ın teklifi Ak Partili üyelerin ret oyu ile gündeme alınmadı. Altınbaşak mahallesinde Şehidimiz Sercan Öztürk’ün mezar alanı çevrilmesi ve tel örgü kapatılması önerisi ise oybirliği ile gündeme alındı.

13 dakika süren Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Cafer Tayyar Altuğ’un mazeret bildirerek katılmadığı Mayıs ayı toplantısında gündeme alınması için Evren İlçesi Altınbaşak Mahallesi’nde buluna Şehidimiz Sercan Öztürk’e ait arazinin annesinin talebi üzerine etrafının tel örgü ile çevrilmesi oybirliği ile gündeme alınırken Halil Şahan tarafından verilen ilçe merkezindeki trafik sıkışıklığı ve otopark sorununu ortadan kaldıracak olan Ekici mahallesindeki boş arazinin kamulaştırılarak otopark yapılması önerisi Ak Parti Üyelerin oylarıyla gündeme alınmadı.

Önerge hakkında bu zaman kadar bu şekilde bir çalışma yapmadıklarını belirterek; “Bu konuda ayırılacak paramız yok. Kaymakam beyle görüştük ilçe merkezindeki okulların bahçelerini otopark olarak trafiğe açacağız. 9 ve10. Aylarda kültür merkezinin otoparkı da faaliyete girecek” dedi.

Önerge hakkında gerekçesini açılayan Halil Şahan ise İnşaat sahiplerinden otopark ücreti alındığını ve kanunda alınan ücretin otopark için harcanacağını, bu konuda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından destek alınabileceğini, bu otoparkın bugün yapılmazsa bile ileride yapılabileceğini söyledi.

Başkanı Ferda Polat’ın biran önce önergeyi oylamaya sunmasına tepki gösteren Halil Şahan önergenin tekrar oylanmasını ve otoparka kimlerin karşı olduğunu bilmek istediğini söyledi. Konuşmaların ardından yapılan oylamada Ekici Mahallesine otopark yapılması önergesi Ak Partili üyelerin ret oyuyla gündeme alınmadı.

Önergelerin ardından yapılan gündem maddeleri görüşmelerinde Gülhüyük Mahallesi 171 Ada 1 parselde bulunan Pazar yeri olarak belirtilen arsa ile 173 Ada 1 ve 6 Parselde buluna arsalar için plan tadilat talebi, Boğaziçi Mahallesi Devlet Hastanesi ile TOKİ Blokları arasında bulunan yolun plan tadilatı, Yeni Sanayi Sitesi ile Kacarlı yol ayrımı arasında kalan yerlerde imar plan tadilatı, Mustafacık Mahallesi 834 Adanın doğusunda bulunan park alanında 1 adet trafo yeri ayrılmasına ait imar plan tadilatı, Emek Mahallesi 1460 Ada doğusundaki park alanında 1 adet trafo yer ayrılmasına ait İmar plan tadilatı maddeleri oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

Gündemin son maddesinde 2017 mali yılına kesin hesap görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporun okunmasının ardından gündem maddesi hakkında leyhte ve aleyhte söz alan olmayınca gündem maddesi oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

Gündeme önerge ile sonradan alınan maddede ise 2007 yılında şehit düşen şehidimiz Sercan Öztürk’ün annesinin şehidimize ait alana direk dikilerek etrafının tel örgü ile çevrilmesi görüşüldü.

Evren ilçesi Altınbaşak mahallesinde bulunan alana Belediye Başkanlığı tarafından direk dikilerek etrafının tel örgü ile çevrilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddeleri tamlanması sonrası söz alan Kemal Sezginer asfalt konusunda yapılan çalışmaları sordu. Belediye Başkanı Ferda Polat’ta 8 Mayıs itibariyle satıh kaplama çalışmalarına başlayacaklarını, parasal açıdan herhangi bir sıkıntıları olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo