“Hiç kimse kendi başarısızlığını başka siyasi partilere ve ilçe halkına mal edemez!”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 23 Nisan 2019 299 Okunma
“Hiç kimse kendi başarısızlığını başka siyasi partilere ve ilçe halkına mal edemez!”

Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar İlçe Yönetim Kurulu yazılı basın açıklaması yaptı. 31 Mart yerel seçim sonuçlarının ülkemize Ankara’mıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz diyen yönetim kurulu, “Seçimlerdeki başarısızlığının sorumluluğunu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütüne ve sosyal yardım alan vatandaşlarımıza yüklemek hiç kimsenin haddi değildir. Hele hele sosyal yardım alan halkımıza yüklemek, onlara yapılan çok büyük hakarettir” dediler.

Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar İlçe Yönetim Kurulu imzalı yapılan basın açıklamasında şöyle denildi.

“Değerli hemşerilerimiz. 31 Mart yerel seçimlerini huzur içinde gerçekleştirmek için sağduyu ile hareket eden Şereflikoçhisar halkına, siyasi parti yöneticilerine, özverili gayretlerini esirgemeyen başta ilçe Kaymakamımıza, İlçe Seçim Kurulu Başkan ve Üyelerine, Güvenlik Güçlerine teşekkür ediyoruz.

Şereflikoçhisar halkı yerelde yöneticileri seçmek üzere özgür iradesini ortaya koyarak tercihlerini yapmışlardır. Ortaya çıkan sonuçlara, herkes saygı duymak zorundadır. Halka rağmen hiç kimsenin siyaset yapma şansı yoktur. Seçimlerdeki başarısızlığının sorumluluğunu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütüne ve sosyal yardım alan vatandaşlarımıza yüklemek hiç kimsenin haddi değildir. Hele hele sosyal yardım alan halkımıza yüklemek, onlara yapılan çok büyük hakarettir. Sanırız bunu yapanlar aday olduklarının bilincinde bile değildirler. İlçe halkımızın ortaya koyduğu iradeyi beğensek te, beğenmesek te saygı göstermek zorundayız. Demokrasi aynı zamanda hazmetme kültürüdür. Başarısızlığını sosyal yardım alan vatandaşlarımıza yükleyen şahsiyettin halkımızdan derhal özür dilemesini bekliyoruz.

Ayrıca memleketi yönetmeye talip olanların özgüvenli, yürekli ve inançlı olmaları gerekir. Hiç kimse kendi başarısızlığını başka siyasi partilere ve ilçe halkına mal edemez. Zayıf, cılız, kendine güveni olmayan, başkalarını basamak yaparak bir yerlere gelmek isteyen şahsiyetler suçlu ararlar. Siyaset suçlu aramak değil, insanları ikna etme sanatıdır. Başarısız olana insanlar aynaya bakacak ve biz nerede yanlış yaptık diye kendilerine soracaktır.

Aynı şekilde memleketi yönetmeye talip olan insanlar seçimleri kaybettiğinde kimseleri suçlamayacak veya kazandığında şımarmayacak şekilde sağlam karakterli olmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis listesinde 2. sıradaki arkadaşımızı 34 oyla kaçırdık. Ama biz kimseleri suçlamıyoruz. Daha fazla çalışmamız ve daha çok insanı ikna etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu sonuçtan bu dersi çıkarıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü olarak 31 Mart yerel seçim sonuçlarının ülkemize Ankara’mıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz. Hizmet noktasında hep birlikte ve fedakarca gerekli olan çalışmaları yerine getirerek, dün olduğu gibi bugün ve yarında Şereflikoçhisar halkının hizmetinde olacağız.

Hepinize saygı ve sevgilerimizle. Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar İlçe Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo