Hikmet Bozkurt Yeniden Başkan seçildi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 336 Okunma
Hikmet Bozkurt Yeniden Başkan seçildi

Ziraat Odası seçimleri yapıldı. İki kişinin aday olduğu seçimde Aslan Bekir Emekci’nin listesinde yaşanılan sorun nedeniyle seçimden çekilmesi sonrası tek liste halinde seçime giren Hikmet Bozkurt yeniden Başkan seçildi.

Kamuoyu tarafından merakla beklenilen Ziraat Odası seçimleri Pazar günü yapıldı. Mevcut Başkan Hikmet Bozkurt ve Aslan Bekir Emekci’nin aday olduğu seçimde Aslan Bekir Emekci’nin Oda Meclis Aday listesinde yaşanılan sorun nedeniyle tek liste halinde seçime girildi. Yapılan seçim sonrası Hikmet Bozkurt yeninden Ziraat Odası Başkanı seçildi.

Pazar günü Belediye toplantı salonunda yapılan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Mihtat Eraslan, Ağaç ve Madeni İşler Odası Başkanı Cavit Aktay, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu’nun katıldığı seçim Divan Başkanı ve üyelerinin seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunularak istiklal marşımız okundu.

Ardından adaylara söz hakkı verildi. İlk konuşmayı Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt yaptı. Bu güne kadar çiftçilerimizin haklarını koruyup kolladıklarını belirten Bozkurt; “ Zor şartlar altında üretim yapan, kuraklık ve girdi maliyetleri sonrası üretim yapan çiftçilerimizin yanlarında olduk. Sizlerin sorunlarına çözüm üretmek ve sizlere hizmet etmek amacıyla, taleplerini en kısa zamanda, yetkililere iletip çözüm mücadele ediyoruz. Şuana kadar yaptığımız hizmetlerin hepsi takdire şayan ve sizlerde görüyorsunuz. Sizler için düşündüğümüz ve gerçekleştirmek istediğimiz yarım kalan ama yapmak istediğimiz projelerimiz var. Bu projeleri de en kısa zamanda sizlerin hizmetine sunacağız. Sayın çiftçilerimiz şimdiye kadar yapmış olduğumuz hizmetler yapacağımız hizmetlerin teminatı olduğunu bilmenizi istiyorum. Sizleri saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, genel kurulumuzun ilçemize ve çiftçilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

Aslan Bekir Emekci ise 12 yıldır ziraat odasında vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz yıkmaya yada ele geçirme maksadıyla aday olmadık. Arkadaşlar ideal ve hedefler paradan daha önemli benim bir hayalim var, Şereflikoçhisar’daki çiftçilerin refahını daha yükseğe taşımaktır. Şereflikoçhisar Ziraat Odasını bir marka yapmak istiyorum. Kolay olanı zorlaştırarak bir yere varamayız. İmza atarak, para toplayarak bizim olanı bize verirken eli titreyen bir yönetim istemiyoruz. Önceliğimiz üretim, proje ve bunları hayata geçirmektir. İlaç piyasa da üç aylığına peşin satılır. Diğer il ve ilçelerde ucuz. Bizde pahalı bir de faiz uygulanıyor. Bu oda bizler için çiftçiler için var. Kenevir üretimi ile ilgili bunu kesinlikle Şereflikoçhisar’a kazandıracağız” dedi ve Şayet seçilirse Ziraat Odasında ne gibi çalışmalar yapacağından bahsetti ve seçimin çiftçilerimiz adına hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Daha sonra 2015-2018 yılı gelir gider bilançosu okundu. Zaman zaman Aslan Bekir Emekci’nin itiraz ettiği bilanço oy birliği ile kabul edildi.

2015-2018 yılı faaliyet raporunun okunması ile devam eden Ziraat Odası seçimleri listelerin Divana sunulması ile devam etti

LİSTEYE İTİRAZLAR OLDU! 6 ASİL 11 YEDEK ÜYE İTİRAZ ETTİ

Her iki adayında listeleri divana sunmasının ardından Aslan Bekir Emekci’nin listesinde yer alan 6 asil, 11 yedek üyenin kendilerinin bilgisi dahilinde listede yer aldıkları gerekçesi ile dilekçe verdiler. Verilen dilekçe sonrası dilekçe sahibine hitaben; “ Ben seninle görüşmedim mi. İstemiyordun dün niye söylemedin” demesi üzere dilekçe sahibi istemiyorum yanıtını verince ve itiraz dilekçe sayısı artınca Divan Başkan tarafından, Aslan Bekir Emekci’nin yeni liste oluşturulması için süre verildi. Yaşanılan olaylar sonrası Aslan Bekir Emekci, liste oluşturmak istemeyince seçimden çekildi.

60 KİŞİ OY KULLANDI

Toplamda 77 delegenin olduğu Ziraat Odası seçimlerinde Aslan Bekir Emekci’nin çekilmesi sonrası tek liste ile devam eden seçimde 60 delege oy kullandı. Hikmet Bozkurt 60 oyu alarak yeniden Başkan seçildi.

Hikmet Bozkurt’un listesi ise şu şekilde oluştu. Mustafa Altındağ, Serhat Demir, Ahmet Çelik, Ferhat Gürses, Murat Ünver, Hüseyin Er, Fatih Fidan, Muharrem Önal, M.Mahir Altunbay, Abdurrahman Bulat, Salih Yıldız, Savaş Yiğit, Zekeriye Karakaş, Musa Gündoğan, Ercan Altuntaş, Kasım Çardak, Önder Öztürk, Saim Demirez, Durmuş Aydoğan ve Güray Doğan’dan oluştu.

YÖNETİM KURULU SEÇİMİ YAPILDI

Ziraat Odası başkanlık seçimi sonrası bu kez Ziraat Odası Oda Yönetim Kurulu seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrası Ziraat Odası Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu. Asil Üyeler Hikmet Bozkurt,  Durmuş Aydoğan, Ercan Altuntaş, Zekeriya Karakaş, Kasım Çardak, Saim Demirez ve Güray Doğan. Yedek Üyeler ise; Savaş Yiğit, Muharrem Önal, Abdurrahman Bulat, Hüseyin Er, Murat Ünver, Önder Öztürk, Ahmet Çelik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo