İl Milli Eğitim Müdüründen ziyaret

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 17 Kasım 2018 365 Okunma
İl Milli Eğitim Müdüründen ziyaret

Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar,  çeşitli incelemelerde bulunmak ve ilçemizin eğitim sorunlarını yerinde incelemek amacıyla ilçemize geldi. Pazar günü gerçekleştirilen ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Müdür Yardımcıları da katılırken İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ziyarette ilçemizdeki okulların tertip, düzen, disiplin ve eğitiminden memnun olarak ayrıldı.

Evren’de yaptığı ziyaret sonrası ilçemize gelen İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ve Şube Müdürleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü personeli kaymakamlık önünde karşıladılar. Burada Erva Aybike Turan’ın elinden çiçek alan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın makamına geçerek burada ilçemiz eğitimi hakkında bilgi aldı.

Ziyareti hakkında basın mensuplarına açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, okulları yerinde görerek çalışmalar yaptıklarını ifade ederek; “ Ankara’da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 2 Bin 800’ün üzerinde okulumuz ve eğitim kurumumuz var.  Okulları yerinde görerek, yapılması gerekenleri aciliyet durumuna göre değerlendirerek planlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Ağustos ayının ortalarında göreve başladım. Yaklaşık 3 aydır mümkün olduğunca hafta sonları merkez 9 ilçe haricindeki ilçelerimizi ziyaret ediyoruz ve o ilçelerimizde sabahtan akşama kadar, ilçenin eğitimdeki röntgenini çekmeye çalışıyoruz. Kurumların fiziki durumları, düzenleri, tertibi, pansiyonları yerinde görüyoruz. Oradaki öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle sohbet ediyoruz ve ilçemizde eğitim ve öğretimde yapmamız gereken hususları tespit etmeye çalışıyoruz” dedi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hafta içi her Pazartesi günü merkezde bulunan 9 ilçeyi tüm yöneticilerle birlikte ziyaret ettiklerini ifade eden Akpınar; “Pazartesi günü 30 yöneticimiz benimle birlikte ziyaretler düzenliyoruz. Örneğin yarın Çankaya’da bir okulda mesaiye başlayacak, dönem sonuna kadar bu devam edecek,  gelecek yılda bu çalışmalarımız sürecek. Okullardaki ısınma sorununda, eğitim öğretim planlamasına kadar, öğretmenlerin ders programları, öğretmen ihtiyacı ve fazlasına kadar tüm her şeyi konuşmaya çalışıyoruz, buradaki amacımız ilimizdeki eğitim ve öğretimin niteliğini bulduğumuz, aldığımız noktadan daha ileriye götürmek, öğretmenlerimizi yerinde dinlemek, örnek çalışma yapan arkadaşlarımıza teşekkür etmek, eksik giden bir şey varsa o konuda uyarmak maksadımız bu. Sizlere zahmet verdik. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklaması sonrası ilçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’dan eğitim brifingi alan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki birimleri gezerek Şube Müdürleri ve personelden bilgi aldı.

Daha sonra sırasıyla İmam Hatip Okulları Uygulamalı Tatbikat Camii, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Abdulbaki Ünlü İmam Hatip Lisesi, Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge ortaokulu, Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, burada okul İdarecileri ve öğrencilerden okul ve pansiyonları hakkında bilgi verdiler.

İlçemizdeki temaslarında son olarak Güneştepe Sosyal tesislerinde Okul Müdürleri ile bir toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, okul müdürlerinden talep ve isteklerini dinleyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullardan isteklerini dile getirdi. Toplantı sonrası ziyaretlerinden dolayı İlçe Milli eğitim Müdürü Uğur Atılgan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a günün anısına tuzdan yapılmış Ay Yıldız sembolü ve Ay Yıldız işlemeli testi hediye etti. Toplantı sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar okul müdürleriyle tek tek vedalaşarak teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo