Isı yalıtımlı tuvaleti, ayakta alkışlıyorum!

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 04 Mayıs 2018 1326 Okunma
Isı yalıtımlı tuvaleti, ayakta alkışlıyorum!

Öyle şeyler duyuyor, öyle şeyler görüyorum ki, inanın bazı şeyleri alkışlamak hatta daha ileriye giderek ayakta alkışlamak istiyorum. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Hani Fransa kraliçesi yıllar yıllar önce halk kıtlık içerisinde kıvranırken  “ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” demiş ya bizim son günlerde yapmış olduğumuz çalışmalarda adeta bunu andırıyor.

Malum yaz ayı geldi, ilk etapta 24 Haziran, ardından yerel seçim var. Gerçi bizim çalışmalarımız 24 Haziran için değil, kendimiz için olsa da yine son virajda bir şeyler yapmamız gerek. Örneğin park bahçe yapımı, çiçek dikimi, yamalama, hiçte bir şey yapamıyorsak düğün ve cenaze ziyaretleri…

Park demişken aylardır ihale süresi dolduğu için kapalı olan Atatürk parkındaki çay ocağı ve tuvalet için hummalı çalışmalar son sürat ( 20-25 gündür sanki devasa yatırım yapılıyor) devam ediyor. Birkaç yıl önce havuz olan, bu başkan tarafından bakımı zor ve zahmetli olduğu için iki sene önce toprakla doldurulup, çiçek dikilen, yine aynı başkan tarafından birkaç gün önce toprak boşaltılıp üzerine ahşaptan baraka yapılan Atatürk parkındaki hummalı çalışmadan bahsetmek istiyorum.

Malum çarşı merkezinde başka parkımız olmadığı için burası bizim yüz akımız ya, çalışmalarımız da o denli önemli ve titiz olmalı. Allah var Başkanda aynı benim gibi düşünüyor olmalı ki, en ince ayrıntısına kadar düşünüyor.

İlk olarak burada bulunan ve bir tarafı tuvalet, diğer tarafı çay ocağı olarak kullanılan yerden başladık çalışmaya. Eeeee yıllar yıllar önce yapılmış yapı. Camı, çerçevesi, kapısı, çatısı neyi varsa söktük attık. Sade ama sadece yaklaşık 500 e yakın tuğlası yani kuru iskeleti kaldı. Eeee tuğla şuan çok para onu da yıkıp boş yere masraf etmenin, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkına girmeye gerek yok. Onu öylece bıraktık ve tadilatı yaptık.

Her ne ise her geçen gün bir eksiğini tamamlayarak çalışmalara devam ettik. Hatta yoğun iş temposu, devasa projelerimizden iş yoğunluğumuzdan zaman ayırarak hemen hemen her gün tuvaletin nasıl yapıldığını, eksik yanı var mı yok mu teftiş edip, günlük talimatlarımızı verdik. Hatta tuvaletimiz öyle bir olmalı ki, hiçbir eksiği olmasın diye tuvalete ısı yalıtım dahi yaptırdık. Evet evet yanlış okumadığınız tuvaletin dışına ısı yalıtım yaptırdık. Eeee buraya gelen vatandaşların popoları üşümesin. ( Öte yandan Belediyenin hemen yanında bulunan tuvalet şuan da ne alemde bilen yok)

Parktaki çalışmamız bitti mi hayır! Hani yıllar önce havuz olan, bakamayıp, toprak doldurarak çiçek diktiğimiz, ondan da vazgeçtiğimiz yere ahşap bir konut yapıp, çay servisini oradan yapma kararı aldık. Allah var çokta güzel oldu. Ahşap hem ucuz hem sağlıklı. Ne diye betonarme bir yer yapalım. Ve şuan çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bakalım ilerleyen günlerde daha nerelere ısı yalıtım yaptıracağız merak ediyorum. Bu vesile ile Şereflikoçhisar tarihinde bir ilke imza atan ve tuvalete ısı yalıtımı yaptıran Belediye Başkanına şahsım ve ilçem adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu güne kadar hiçbir Belediye Başkanının yapamadığı tuvaleti yaptırdığı için.

Ve gelelim adı köylü olan ancak hiçbir köylünün bir günde olsa satış yapmadığı köylü pazarına. Aslında proje çok güzeldi. Düşünsenize yılın 12 ayı haftanın belli bir günü, köylülerimiz üretmiş olduğu, biber, salatalık, marul, çeşitli meyveler, hatta ve hatta turşusundan, bulguruna, salçasından, bazlamasına ürünleri orada satışa sunduklarını. Çokta güzel olurdu ancak, biz yapımın başında yanlış yaptık. Sanki ikinci bir ceza evi yaparcasına her tarafını kapatarak adeta labirente çevirdik. Hal böyle olunca talep görmedi. Adı kaldı kendisini öldü.

Eeee o kadar yatırım yaptık boşa mı gitsin? Hoşumuza giden iş yerine, kiraya verirken hoşumuza gitmeyenlere çeşitli bahaneler üreterek belediyeye katkı sağlayacak geliri elimizin tersi ile ittik. Şimdi O’nu da beğenmedik, oraya okul yapacağız.

İyi güzelde oradaki esnaflar ne olacak? Oraya iş yeri açıp (yapmış olduğum araştırmaya gören azı 20 bin en çoğu 100 bin liralık yatırım yaptı) masraf edenler, O’nların parası ne olacak? Bunların kaybını kim nasıl ödeyecek? Ondanda vazgeçtik orada yapılan hizmetin boşluğunu nasıl dolduracaksınız? Spor salonuna gelen kişilerden tutun, orada vakit geçiren Üniversiteli gençlere nasıl bir imkan sağlayacaksınız? Merak ediyorum doğrusu. Bakalım Adı köylü pazarı olan, ancak köylüye hizmet etmeyen, onlarca kişinin geçim kapısı olan köylü pazarında nasıl bir değişiklik olacak hep birlikte göreceğiz.

Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Şeytani olan “BEN” duygusundan çıkarıp, rahmani olan “BİZ” duygusu ile yaşamayın nasip etsin .selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo