İYİ PARTİ ADAYINI TANITTI

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 389 Okunma
İYİ PARTİ ADAYINI TANITTI

İyi Parti Salı günü düzenleniş olduğu toplantı ile Belediye Başkan adayını tanıttı. Ercan Ertürk Alıcıoğlı İyi Parti Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayı oldu. Alıcıoğlu yapmış oldu konuşmasında “Resmen ve fiilen tüzel kimliğim, İyi Parti olmak üzere, evraklarımı İyi Partiden düzenlemek üzere, Tüm Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adaylığını şahsen ilan ediyorum” dedi.

Salı günü Yıldırım Tesislerinde yapılan Aday tanıtım ve bilgilendirme toplantısına İyi Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su, İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve partililer katıldı. Davul Zurna eşliğinde yapılan Aday tanıtım toplantısı, Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı.

Toplantıda ilk konuşmayı İyi parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su yaptı. Katılımcıları selamlayan Su, 31 Mart yerel seçimlerinde partimiz adına belediye başkan adayımızı sizlere emanet sizleri de Allah’a emanet ediyoruz diyerek başladığı konuşmasına; “Uzun süreden beri Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan pazarlık adına nihai sonucu Genel başkanlık yada Başkan nezdinde gerekli açıklamalar yapacaklar. İyi Parti adına adayımız Sayın Ercan Ertürk Alıcıoğlu’dur. Kendisine hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

AVNİ YILDIRIM; “VİRA BİSMİLLAH!”

İyi Parti İl Başkan Yardımcısından sonra konuşma yapan İyi Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, Gerçekleştirdiğimiz istişareler neticesinde kıymetli hemşehrimiz Ercan Ertürk Alıcıoğlu Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir diyerek başlamış olduğu konuşmasında; “Hepimiz görüyor ve hissediyoruz ki, Ülkemizin ve şehirlerimizin 16 yıllık basiretsiz yönetimi, değişim talebini çığ gibi büyütmüştür. Bu talep önümüzdeki yerel seçimlerde ülkemizin birçok şehirlerinde yerel yönetim değişikliklerini beraberinde getirecektir. Ankara Milli Mücadelenin merkezi olduğu gibi, bu değişimde de öncü ve sembol rolünü bir kez daha oynamaktadır. Kendisi her ne kadar Yavaş, yavaş sloganı kullansa da, Büyükşehir’de gümbür gümbür gelen Mansur Yavaş Başkanımızla beraber, Ercan Alıcıoğlu ile Şereflikoçhisar’da da bu değişimin gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, vira bismillah diyoruz” dedi.

Daha sonra Kürsüye gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerinin Devletimize, Milletimize ve Şereflikoçhisar’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Birlik beraberlik içerisinde tamamlanmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi ve kısaca kendisinden bahsetti.

Öncelikle adımımı atmayı düşündüğüm bu siyasi mücadeleyi siz değerli hemşehrilerimin tamamı olmasa bile, ulaşabildiklerime bu adımı atmam halinde duygu ve düşüncelerini aldım diyen Alıcıoğlu; “Yani bir taraftan atanmış değil, Şereflikoçhisar halkının kendilerinin belirlemiş, bu mücadelede yanımda olduğunu ve bu mücadeleye başlamam gerektiğini söyleyen kitlelere ulaşmaya çalıştım. Sonunda aldığım karar İlçe Yönetimi ve Genel Merkezinde oluruyla Tüzel kimliğim yani resmi evraklarım, İyi Parti adına düzenlendi. Ancak şunu ifade edeyim ki; İttifaklar Türkiye’de yeni gündeme gelen siyasi bir yapılanma. Bunun daha önceki adı koalisyonlardı, seçimden sonra yapılırdı. Fakat şimdi Ülkemizde Büyükşehir Yasasıyla değişen siyaset anlayışında adı İttifak oldu ve seçimden önce yapılıyor. İki siyasi partinin görüşmesiyle, ittifak süreci de devam ediyor. Benim hedefim ve benim amacım, mücadelem Şereflikoçhisar’da yaşama hakkını kullanan, muhtemelen oy kullanacak 22 bin seçmenin ittifak haline getirip, bir birlik beraberlik içinde ilçemde mücadele ettiğimiz bu oluşum değişim ve hizmet anlayışını yeniden dizayn etmek. Dolayısıyla ben bu iki siyasi partinin dışında Koçhisar’da hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, dünya görüşü, çevresi, bölgesi, tüm insanlarımızla tüm yaşayanlarımızla, bu birlikteliği bu ittifakı korumak hedefindeyim. Sizin vereceğiniz destek ve mücadeleye güvenerek, resmen ve fiilen tüzel kimliğim İyi Parti olmak üzere, evraklarımı İyi Partiden düzenlemek üzere, Tüm Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adaylığını şahsen ilan ediyorum” dedi.

İnsanoğlunun hayatı boyunca, hayat yolculuğunda inişli çıkışlı birçok dönemleri vardır. Bütün bunlar yaşanırken, kimlik ve şahsiyet insanoğlunun vazgeçilmez ve aşılmasına müsaade etmeyeceği değerlerdir diyen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu; “Hayatım boyunca dikkat ettiğim en önemli vasıflar bunlar olmuştur. Allah’a şükürler olsun geçmişimde ve mazimde sizin karşınıza çıkamayacak ve toplumun kabul edemeyeceği hiçbir davranışım olmamıştır” dedi.

Bir ülke bir ilçe ticareten, ekonomikmen, ayağa kalkmadığı sürece sosyal, kültürel ve manevi değerlerini çok rahat yaşayamaz. İnsanların evine huzurlu gidebilmeleri için sosyal aktiviteler yerine getirilebilsin diyen Alıcıoğlu; “Bu süreçte yaşadığımız yada yaşayacağımız karşılıklı değerlendirmelerde, şahıslarla veya kişilerin kimlikleriyle, hiçbir sorunumuz olmaz. Bu 16 yıllık, bir partinin ilerisinde yürütülen belediyecilikten memnun olmayan insanların çoğunlukta olduklarını gördük. Önümüzdeki süreç, Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlarla ilgili paralel bir gelişme arz ediyor. Ata tabiriyle “Güneş çarığı, çarık ayağı sıkmaya devam ediyor. Görünen O ki bu süreç ülkemizde belki sosyal dokuyu ve insanlar arasındaki ilişkiyi de etkileyecek boyutlara gidebilir” dedi.

Bir tek hedefimi söylüyorum sizlere diyen Alıcıoğlu; “ Bu ilçenin lokomotifi olan Tuz sektörünün bu güne kadar uğradığı zulüm. Üçüncü, dördüncü, beşinci, altıcı yolun açılmışken bu yolun Koçhisarlılara kapatılması.  Buna bağlı olarak nakliye sektörünün yaşadığı zulüm, çiftçilerimizin şuan da içinde bulunduğu durum ve bunların aşılması için üretilecek projeler” dedi.

Bu bizim şansımız Mansur Yavaş. Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız. İki gün önceki toplantıda birlikte olma imkanı bulduk diyen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Alıcıoğlu; “2004 yılında Milliyetçi hareket Partisinde dosya teslim ediyoruz. Beypazarın’da durum nasıl dedim?, “böyle bir sorunumuz” yok dedi. Ankara’nın 24 ilçesinde bir tek Mansur Yavaş ikinci dönem Milliyetçi Hareket Partisinin adaylığını aldı ve o görevini tamamladı. Bana şunu söyledi, “Hiç merak etme Ercan, bizim mücadelemiz uzun soluklu” dedi. Bakın Şereflikoçhisar Keçiören’in 30’da 1’i. Bunu ne için söylüyorum. Dün siyasette, “efendim biz iktidarla bir olalım” Hayır! şimdi Büyükşehirle beraber olalım. Geldiğimiz noktaya bakın. Camide avluya döşenen taşlar Ankara Büyükşehir, Yolu tuzla aracının üzeride Ankara Büyükşehir yazıyor, cenaze arabasında Büyükşehir, yani meselenin büyük kısmı Ankara Büyükşehirle ilgili. İnşallah burada başarılı olur, Ankara Büyükşehir Belediye başkanıyla bir araya geldiğimizde de bu işi başaracağımızdan, Koçhisar’ın makus tarihini hep birlikte yenileceğimizden eminim. Bunun mücadelesini eksiksiz vereceğimi burada taahhüt ediyorum” dedi ve kısaca projelerinden bahsetti ve hepinize saygılar sunuyor, Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Daha sonra İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Erhan Su, İlçe Başkanı Avni Yıldırımla birlikte el ele tutuşup, havaya kaldırarak toplu fotoğraf çektirdiler.

İyi Partinin CHP ile İttifak yapıp yapmayacağı, gidişatın nasıl olacağı konusunda ilerleyen günlerde net bir açıklama yapacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo