Kargın, teşekkür etti, çağrıda bulundu

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 11 Nisan 2019 181 Okunma
Kargın, teşekkür etti, çağrıda bulundu

Sarıkaya Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Muhtarlar Dernek Başkanı Abdullah Kargın, seçim sonrası yeniden Muhtar seçildiği için mahalle sakinlerine teşekkür etti. Mahallelerine Doğalgaz gelmesi için abone olmaları gerektiğini ifade eden Kargın, Muhtarlara ise Dernek çatısı altında toplanmaya davet etti.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yusuf Özdemir’e açıklama yapan Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Abdullah Kargın, Benim bu dönemle birlikte 7’nci dönem muhtarlığım. Ban bu görevi veren öncelikle Sarıkaya mahallesindeki tüm vatandaşlarıma, tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum diyerek başlamış olduğu açıklamasına; “ Şuan İlçemizde 64 mahalle muhtarımız var. 31 Mart yerel seçimlerinde kazanan yada kaybeden muhtarlarıma saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bu muhtarlarımız yine beni 17 sen boyunca Muhtarlar Federasyonunda Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tekrar gerek Kaymakamımız, gerek Ziraat Odası Başkanımız beni Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına getirdiler, teşekkür ediyorum” dedi.

17 Senedir İlçemiz Kaymakamlık Sosyal Dayanışma Vakfına seçim olur, Vakıf Mütevelli Heyeti olarak beni seçerler. Yanımdaki muhtarların çoğunu değiştirdiler. Ama beni hiçbir zaman değiştirmediler. Yine bu görevi bana layık gördükleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum diyen Kargın; “ Mahalleme gelince bu güne kadar mahallem ve mahalle halkım için elinden gelenin en iyisini yaptım, bundan sonrada 7 gün 24 saat yapmaya devam edeceğim. İster Dernek binamıza gelsinler, isterlerse evime gelsinler. Kim olursa olsun kapım açıktır. Bundan sonrada mahalle halkım benden özellikle şunu istediler. Doğalgaz olayı. Konuyu araştırdım, yetkili kişilerle görüştüm. Mahallemize Doğalgaz gelmesi için öncelikle abone olunması gerekiyor. Mahalle halkımdan ricam bir an önce gitsinler, Doğalgaz için abone olsunlar. Sayımız ne kadar fazla olursa Mahallemize Doğalgaz gelme olayı o kadar çabuk olur” dedi.

            Mahallelerinin üst kısmında bir parkları olduğunu, eski Belediye Başkanı Ramazan Ceylan zamanında ektirmiştim, 80-100 adet akasya ağacı var diyen Kargın; “Ihlamur ağaçlarımız var, oraya gelen çocukların bu ağaçlara zarar vermesine rağmen bakımını kendim param ile yaptırdım, zaman zaman Belediyeden yaptırdım. Burada bir emeğim var. Bizler faniyiz, ama o ağaçlar fani değildir. Mahalle halkına diyorum ki çıkın orada piknik yapın, Kamelyalar var. Burada okul öğrencileri rahatsızlık veriyor. Hoş olmayan hareketler yapıyorlar. Mahalle halkı olarak oraya sahip çıksınlar” dedi.

            Yeni ve eski Muhtarlara da seslenen Abdullah Kargın, daha önceden bir kısım arkadaşlar bir başka yere ayakaltı olduğu için irtibat bürosu gibi bir yer açtıklarını belirterek; “ seçimden önce ve seçimden sonra yine görüştüm, arkadaşlar orayı kapatmaya karar verdiler. Gerek oradaki gerekse yeni seçilen Muhtarlarımız derneğimize kaydını yaptırsın. Birlikten güç doğar, ben hepsini kucaklamaya hazırım. Bugün varım yarın yokum, benim Başkanlıkta falan gözüm yok, isteyeni başkan isteyeni de yönetime alırız. Yeter ki birliğimizi, dirliğimizi sağlayalım. Bir camia olarak her yerde gücümüzü gösterelim. Bugün tek muhtar belki iş yaptıramaz ama, Dernek adına gidersek açamayacağımız kapımız yok.  Tüm muhtarlarıma ve seçmenlerime saygılar sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo