KAYMAKAM’DAN KONSER ESNAFTAN MEVLİD-İ ŞERİF

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 18 Mayıs 2019 312 Okunma
KAYMAKAM’DAN KONSER ESNAFTAN MEVLİD-İ ŞERİF

İlçe Kaymakamlığının Ramazan-ı Şerifte konser düzenleyecek olması tepki çekti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yıldönümü olması nedeniyle düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında, Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım’ın isteği üzerine ilçemizde konser verecek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde İlçe Kaymakamlığı tarafından duyurulan bu haber ilçedeki bazı esnaf ve vatandaşların tepkisini çekti. ‘Rahmet ve Bereket Ayı olan Ramazan Ayı içerisinde yapılması planlanan bu konser vicdanlarımızı yaralamıştır. Her gün şehit haberlerinin geldiği bu günlerde konser düzenlenmesi acılarımıza tuz basmak anlamına gelmektedir. Mübarek Ramazan Ayını idrak ettiğimiz bu kutsal günlerde şehit haberlerinin art arda gelmesi hat safhada olan duyarlılığımızı bir kat daha arttırdı. Şehitlerimizin acıları çok taze iken Kaymakamlığımızın düzenleyeceği bu konseri etik bulmuyoruz. Ramazan Ayı içerisinde  böyle bir etkinliğin yapılmasına gerek var mıydı? Her gün yurdumuzun farklı illerinden şehit haberleri geliyorken, biz bu mübarek ayda neyin nesini kutluyoruz. Kutlayacaksak Ramazan-ı Şerifi kutlayalım. Yok illa bir etkinlik yapılacaksa Şehitlerimiz için etkinlik yapılmalı. Yoksa bu ayda bu konser nereden çıktı? Ya buraya harcanan paralar, bu paraları şu ayda ihtiyaç sahiplerine verilse güzel olmaz mı?’ diyerek tepkilerini dile getiren esnaflar ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bizlerin de bayramı. Fakat şehit haberleri ile yüreklerimizin dağlandığı bu kutsal günlerde konser düzenlenmesi bizleri derinden yaraladı. Bu olumsuz durumun giderilmesi yüreklerimizdeki yangının dinmesi adına Kaymakamlığın bu konseri iptal etmesini istiyoruz’ dediler.

“KAYMAKAM BEYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Esnaf ve vatandaşların ortak girişimi ile 18 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Parkı içi Dostlar Çay Evi önünde iftar öncesi Mevlid-i Şerif okutulup iftar açacak olan esnaflar ‘İlçe Kaymakamımızı Ramazan Ayı içinde ve Şehit haberlerinin her gün geldiği bu günlerde konser vermesi dolayısıyla bir ilki gerçekleştireceği için teşekkür ediyoruz. Bizler de 18 Mayıs Cumartesi günü şehitlerimizin ruhlarına göndereceğimiz Mevlid-i Şerif ve ardından açacağımız iftarımıza duyarlı hemşehrilerimizi bekliyoruz’ dediler.

Kaymakamlık kutlama programı 19 Mayıs Pazar günü Hükümet konağında çelenk sunumu, Yavuz Sultan Selim Lisesinde kutlama programı, 100. Yıl Gençlik Yürüyüşü, Şereflikoçhisar Tuz Gölü Anadolu Lisesi bahçesinde 100. Yıl gençlik iftarı ile devam edecek olan program Orhan Hakalmaz’ın konseri ile sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo