Kelle alımları başlayacak mı?

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 14 Haziran 2019 391 Okunma
Kelle alımları başlayacak mı?

Yerel seçimlerinin üzerinden 2,5 aya yakın süre geçti. Yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başladı. Her ne kadar bazıları bu işte acemi olsalar da emin olun seçildikten sonra ilgi alanlarına doğru yönelmeye başladılar. Kimisi isminin başına takılan bilmem ne sıfatı ile ilçede kafasına göre takılmaya başlarken kimileri ise şimdiden eş-dost akraba kayırma çalışmalarına meyillenmiş durumda.

Bu seçim çok farklı oldu ilçemiz adına. Farkı İlçemiz Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesinin tam iki zıt partiden oluşması. Daha önceki seçimlerde Büyükşehirle aynı olan Belediyemiz bir takım iş ve işleyişlerde sorun sıkıntı yaşamıyordu. Şuan ise tam bir muamma hakim. Gerçi seçim sonrası CHP cenahında yapılan kongre ve yeni yönetimin belirlenmesi ile bir takım işler hız kazanmaya başladı. Şuan kim ne derse desin Tüm gözler CHP cenahında. İşçisinden memuruna ASKİ’cisinden, Fen İşlerine her kes CHP’nin nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyor. İşini düzgün yapanları yada bir önceki dönemde de gel çekice, git küreğe yapanların her hangi bir sıkıntısı yada merakları yok. Ammaa zamanında sözüm ona at koşturanlar, kraldan çok kralcı olanlar, bağlı olduğu kurumu babasının malı gibi kullanmaya çalıştıkları iddia edilenler, falanca yere Kepçe kiralayıp, kepçenin ederi 30-40 binlerde iken aylık 10-18 bin gibi kira bedeli alanlar, “ben nasılsa bu partidenim, bana kimse dokunamaz, ne istersen O’nu yaparım” mantığı güdenler şimdilerde karalar başlamış, adeta kaderlerini beklemeye başladılar. Kaderini beklemeyenler ise ay çekirdeği gibi güneşe doğru yön arar olmuşlar. Kimileri araya bir takım kişi yada kişileri sokmaya çalışıp, torpil ararken, kimileri ise gerekli yerlerle gerekli görüşmeleri kendileri yapmaya, bir yerde günah çıkartmaya başlamışlar. Eeee ne demiş atalarımız, “Dün yediğin Hurmalar, yarın seni tırmalar!” İnşallah böyle şeyler yoktur da ekonomik krizin yaşandığı şu günlerde kimse ekmeğinden olmaz. Ama her kimde haksız yere kazanç sağlamış, 3 kuruşluk makinası için, yıllık 50 kuruş kazanmışsa, devletin malını, devletin parasını babasının parası sayıp, işe gelmemezlik yapmışsa, her ayın maaş günü gidip, kartından bankamatik memurluğu yapmışsa, tanıdıklarına temiz, garibanları pis işe göndermişse, bu bende olsan hesabı sorulmalı. Bakalım bunu da görmeye çok az bir zaman kaldı. Hep deriz ya Siyaset pis iş diye. Aslında siyaset pis değil, siyaseti siyaset gibi yapmayan, yada yapamayan siyaseti çıkar, menfaat, nemalanma, rant olarak görenler yüzünden siyaset kirlenmiş durumda. Yoksa tüm yatırımlar, hizmetler de siyasetin sayesinde olmuyor mu? Bugün en ufak bir yatırım ve hizmet için siyasetçilerin iki dudağının arasında değil miyiz? İsterse siyasetçi verdim, yaptım, oldu bitti” derken eğer istemezse vay halimize.

Halk cephesine bakarsak orası da muamma. Seçimlerde oyunu veren ve sonucunu bekleyen halk, şuan çok bekleyiş içerisinde.  Kimisi oğlumu kızımı işe aldırayım diye beklerken kimileri ise hizmet bekliyor, yatırım bekliyor, çalışma bekliyor. Seçimin üzerinden iki ay geçmesine rağmen gözle görülür bir şey yok diyen halk, hizmete susamış durumda.

Ya siyasilerimiz O’nlarda da işler karışık. Kimisi “seçim bitti, beni alacalar mı, almayacaklar mı?, Kongre ne zaman yapılacak, kim yada kimler aday gösterilecek? Şayet aday olursam beni kim yada kimler destekleyecek, kim beni desteklerse koltuğum gitmeyecek” planları yürütürken, bir takım kişi ya kişiler ise, çalışmalarına aylar öncesinden başladılar bile. Adam satın alma, kötüleme, belden aşağıya vurma dönemine girmiş bulunuyoruz. Hatta bazıları Ankara kulislerinde hummalı çalışmalarına devam ediyor.

Tabi ilçede tüm bunlar yaşanırken birileri ise, koltuk ve makam peşinde, Hafiften hafiften, “ben şu kurumun başına geçmek istiyorum” demekle kalmayıp, bir başka etkili ve yetkili kurum içinse “ falanca arkadaşımız geçerse iyi olur” davasına düşmüşler bile. Hani aylar öncesinden “ her şey memleket, memleketin kalkınması, ilerlemesi, için ve bazı kişiler sözüm ona dava ve parti adamlarıydılar ya inanın şuan ne dava kaldı, ne parti, ne memleket… Herkes aklınca selin önünden kütük kapmaya çalışıyorlar. İşin garip yanı ise herkes kendisinin en güçlü olduğunu iddia ediyor. Olan bizim dönemlik yalakalara oluyor. Hani her dönem varlardır ya, güçlüden yana olan yalakalar. İnanın şuan onlarda tam çıkmazda, kime nasıl yalakalık yapacaklarını, daha doğrusu kime yalakalık yapacaklarını, kimin daha güçlü olduğunu anlamamış durumdalar.  Fırıldak gibi ortada, bir o yöne bir bu yöne dönüp duruyorlar. Yani tam bir dönme oldular. Yani işin özü çok renkli anlar bizi bekliyor. Bakalım kim ne yapacak? Kime nasıl davranacak? Kelle alımları olacak mı? Olacaksa kimi neden alacaklar. Bunu da zaman gösterecek. Her şeyin gönlünüzce olması dilek ve temennisi selam ve dua ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo