Kılıç; “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 436 Okunma
Kılıç; “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız”

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kılıç , “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kılıç “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız. Demokrasinin yanındayız.” vurgusuyla yayınladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan tam iki yıl önce, bir demokrasi zaferi, tarihte görülmemiş bir kahramanlık öyküsü yazıldı. Öyle bir öykü ki, tankın önüne bedenini atanların yazdığı, yüce Türk milletinin ikinci Kurtuluş Savaşı’ydı. Ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyen içeride ve dışarıdaki hain emellere, bir toplum canı pahasına unutulmaz bir ders verdi. 15 Temmuz, 250 demokrasi şehidi, onlarca yaralı ve bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi felaketin eşiğinden dönen bu toplumun onur nişanı olarak tarih sayfalarında yerini aldı Şehitlerin kanıyla yazılan bu destanı Şereflikoçhisar tuz gölü yardımlaşma derneği ailesi olarak unutmadık, unutmayacağız. Demokrasinin hep yanında durduk, yanında duracağız. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Türkiye’nin; doğusuyla, batısıyla, kuzeyi ve güneyiyle tek vücut olduğunu vurgulayan kılıç, şunları kaydetti: 15 Temmuz Türkiye’nin destan yazdığı bir gündür. Milli Mücadele döneminden bu yana millet kuvvetini ve gücünü tekrar gösterdiği günlerden bir gündür. Topyekun, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan tek bayrak altında toplanan insanların bir işgale karşı sonuna kadar direnişini temsil eden bir gündür.

Çıplak elle ağır silahlara karşı verilen mücadelenin, korkusuz ve amansız örneklerini barındıran Türkiye Tarihi’nin en büyük dönemeçlerinden biri olarak milletin mükemmel ve muhteşem bir direnişle muazzam bir güçle vatanını ve devletini koruduğu bir gündür.

Çok şükür 15 Temmuz gecesi ön saflarda yerimizi aldık. Vatan, Bayrak, Devlet, Millet uğruna 15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı kendini siper ederek şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo