Kılıç; “Milli Paramız Onurumuzdur!”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 17 Ağustos 2018 501 Okunma
Kılıç; “Milli Paramız Onurumuzdur!”

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kılıç ““Türk Lirası siyasetin üzerindedir, Milli Para Onurumuzdur, Döviz cinsinden para bulundurmayacağız” dedi.

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kılıç, Türk lirası üzerinde oyunlar karşısında ‘milli para onurumuzdur’ diyerek döviz cinsi para bulundurmayacaklarını söyledi.

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği olarak milli paramıza sahip çıktıklarını, dış kaynaklı saldırılara karşı birlik olduklarını ifade eden Ömer Kılıç, “ABD kaynaklı ülkemin ekonomik ve bağımsızlık değerlerine karşı bir saldırı var. Böyle bir ortamdan istifade etmek isteyen yerli işbirlikçileri görüyoruz. Kısa vadede döviz hareketleri ile servetinize servet katabilirsiniz, fakat ülkemin temeline konulan bu dinamiti görmezsek yarınınız olmaz. Gerçekleri görmemiz, buna göre hareket etmemiz gerekmektedir. Daha önceki dönemde (Alışverişte ve tasarrufta milli paranı kullan, işin yürüsün, Türkiye büyüsün) diyerek ülkemize sahip çıkmıştık. Döviz cinsinden para birimlerine asla itibar etmedik. Şimdi ise ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için (Milli Paramız Onurumuzdur) diyoruz. Şimdi ülkemizin ve devletimizin yanında olmayacaksak ne zaman olacağız?” şeklinde konuştu.

Dernek olarak, milletin değerlerine, ülkenin gerçeklerine sahip çıktığını belirterek, “Tüm ülke, ilçe halkımıza esnafımıza ve üyelerimize sesleniyorum. Paramıza sahip çıkacağız, ülkemizi hedef tahtası olmaktan çıkaracağız. Elimizde, hesabımızda, yastık altında döviz cinsinden para birimi bulundurmayacağız. Olanları da hemen bozduracağız. Böylece küresel aktörlerin kumpaslarını bozacağız” ifadelerini kullandı.

Çünkü insanlar yarının ne getireceğini bilmiyor. Biliyoruz ki şu anda dalga dalga gelen saldırılar var. Bir ve birlikte hareket ederek, milli değerlerimize sahip çıkarak dalga kıran olacağız. Sıkıntıları aştıktan sonra da biz dalga olup büyüyeceğiz, güçleneceğiz ve Dünyada söz sahibi olacağız” dedi.

Alışverişte, gayrimenkul kiralamada, dış ticarette ve tasarrufta Türk parasının kullanılmasının bu ülkede yaşayan herkesin menfaatine olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Ülkemizi seviyoruz, paramıza sahip çıkıyoruz. Bu konu siyasetin üzerindedir. Tüm siyasi partilerimizin, sivil toplum örgütlerinin, meslek kuruluşların ortak bildiriler yayınlayarak ülkemizin geleceğine sahip çıkması gerekmektedir” diyerek açıklamasını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo